تاریخ درج خبر : 1393/04/23
کد خبر : ۲۹۹۹۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد یک مددجوی کارآفرینان از مسئولان بیمارستان امام سجاد یاسوج/ تصاویر

سایت استان: کهگیلویه و بویراحمد کارآفرینان مددجوی زبده تحت حمایت دستگاه‌هایی همچون بهزیستی دارد که با وجود تولید محصولات مرغوب، ادارات استان در خریدهای خود هیچ توجهی به این تولیدات ندارند.

آینده روشن نام مؤسسه‌ آموزشی وابسته به سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد است، در این مؤسسه تمام تجهیزات بیمارستان‌های شهر یاسوج از قبیل؛ لباس‌های بخش داخلی، اتاق عمل و سایر بخش‌های بیمارستان تولید می‌شود.

ناهید میهن‌خواه که با حمایت سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در یک ساختمان با زیربنای نزدیک به 140 متر روزانه در حال تولید وسایل تزئیناتی خانه از جمله عروسک، پادری، پاتختی و لباس بیمارستان‌های یاسوج است، امروز به عنوان یک الگوی نمونه در بحث کار و تلاش به جامعه معرفی شده است.

IMG_1922

در بازدید خبرنگاران، ناهید میهن‌خواه با تشکر از حمایت‌های مدیرکل سازمان بهزیستی و معاونین وی، اظهار کرد: 51 نیرو در مؤسسه افق روشن در حال کار و فعالیت هستند که از مزایا و حقوق این موسسه برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل موسسه افق روشن گفت: در این موسسه لباس‌های بیمارستان در بخش‌های مختلف طراحی، دوخت و تولید می‌شود که با قیمتی بسیار مناسب‌تر از جاهای دیگر در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.

میهن‌خواه با انتقاد از مسئولان علوم ‌پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمی‌دانم مسئولان ما به چه دلیل علاقه دارند که از اصفهان یا شیراز تجهیزات خود را خریداری کنند در صورتی که ما همان لباس‌ها را با آرم خود بیمارستان و به شکل بسته‌بندی و با قیمتی پایین‌تر از سایر استان‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

IMG_1939

وی ضمن تشکر از مسئولان بیمارستان شهدای گمنام، افزود: مسئولان بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج قراردادشان را با ما لغو کردند و تجهیزات خود را با اختلاف پنج و شش هزار تومان از استان‌های همجوار تهیه می‌کنند.

مدیرعامل موسسه افق روشن گفت: دو هزار دست لباس برای بیمارستان امام سجاد(ع) تهیه کردیم که الان بدون استفاده در انبار ما مانده است.

ناهید میهن‌خواه ادامه داد: در این مرکز علاوه بر تولید وسایل مختلف خانگی و بیمارستانی به کارآموزان آموزش‌های لازم برای کسب مهارت داده می‌شود.

وی افزود: بعد از یک دوره کامل آموزش از کارآموزان اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد آزمون به عمل می‌آورد که در صورت کسب نمره کافی به آنها کارت مهارت داده می‌شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد که بیشتر از همه جا نیاز به کار و تلاش، سرمایه‌گذاری، تولید و فروش دارد ولی برخلاف تاکید مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد گاهاً مشاهده می‌شود به دلیل سهل‌انگاری و ناتوانی برخی مسئولان، تولیدات یک واحد تولیدی هر چند کوچک در انبارهای آنها خاک می‌خورند.

موسسه افق روشن که برای 51 نفر با کمترین امکانات اشتغال‌زایی کرده است و شاید این نوع اشتغال‌زایی با میلیاردها هزینه برای یک مسئول یا مدیرکلی به سادگی امکان‌پذیر نباشد.

با وجود نرخ بیکاری 16.5 درصدی در استان کهگیلویه و بویراحمد، مسئولان استان با تدبیر مناسب به یاری تولیدکنندگان واحدهای تولیدی بیایند تا خدای نکرده شاهد با رکود و یا تعطیلی واحدهای تولیدی بر بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد افزوده نشود.

 


منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • k گفت:

    هرارگانی برای خرید اول نمونه جنس و قیمت را میگیرد لابد بیمارستان هم همین کار را انجام داده است ضمن اینکه الان مثل سالهای گذشته نیست امروزه برای لباسهای بخشهای اتاق عمل و بخش جراحی و بخش زنان یا گان استریل برای بخش نوزادان از لباسهای یکبار مصرف استفاده میشود

  • عضو هیات علمی دانشگاه گفت:

    از بیمارستان امام سجاد انتقاد کرده اونها هم باید پاسخ بدن

  • اشنا گفت:

    درود بر خانم میهن خواه،خسته نباشید،انشااله همیشه موفق باشید.

پربازديد