تاریخ درج خبر : 1391/03/09
کد خبر : ۳۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش ملی گیاهان دارویی 5 تا 8 شهریور ماه در یاسوج برگزار می شود

رییس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:همایش ملی گیاهان دارویی پنجم تا هشتم شهریور ماه در یاسوج ،مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

دکتر جان محمد ملک زاده  افزود:بوم شناسی گیاهان دارویی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد ،طب سنتی و گیاهان دارویی ،روش های استخراج و عصاره گیری گیاهان دارویی ،بررسی فتوشیمی های گیاهان دارویی ،اثرات فارمالوکوژیک و توکیسیکو لوژیک گیاهان دارویی ،اثرات گیاهان دارویی بر ژنتیک ،بیوشبمب و فیزیولوژی موجودات زنده ،تداخلات دارویی و تغذیه ای گیاهان دارویی ،میکروبیولوژی و گیاهان دارویی ، سیاست های پژوهشی و تجاری سازی گیاهان دارویی،جایگاه گیاهان دارویی در صنعت دارو سازی و ملاحظات اخلاقی در بکار گیری گیاهان دارویی از محور های این همایش است.

وی اظهار کرد:بی تردید از بدو خلقت انسان ، گیاهان به عنوان منبع غذایی مورد توجه بوده و با گذشت زمان اهمیت دارویی آنها شناخته شده است . چنانچه نشانه های فراوانی از کاربرد درمانی در آثار دانشمندان گذشته ، خصوصأ شیخ الرئیس ابوعلی سینا یافت می شود.

رییس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد:در قرن های نوزده و بیست میلادی با پیشرفت علوم مختلف ، ترکیبات سنتزی فراوانی به عنوان دارو وارد بازار دارویی شد. هرچند در بسیاری از کشورها تلاشهایی برا ی جداسازی مواد مؤثره گیاهان دارویی انجام شده اما به صورت کلی توجه ، بیشتر به سمت ترکیبات سنتزی بود.در دهه های اخیر به ویژه در کشورهای پیشرفته رویکرد جدیدی به سمت تولید صنعتی و کارخانه ایی گیاهان دارویی شده است که علت اصلی آن پتانسیل درمانی بالا و عوارض جانبی کم فرآورده های گیاهی می باشد.

دکتر ملک زاده ابراز کرد:با توجه به تنوع آب و هوایی و گستردگی پوشش گیاهی در کشور امید است بتوانیم با انجام تحقیقات علمی و کاربردی ، جایگاه واقعی خود را در حوزه داروهای گیاهی به دست آوریم.

وی ادامه داد:شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی در صورت تمایل به داشتن غرفه در نمایشگاه همایش حداکثر تاپایان تیرماه فضای مورد نیاز خود را از طریق ایمیل همایش و یا تلفن دبیرخانه 2235137 – 0741 ، اعلام کنند.

رییس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد:مهلت پذیرش مقالات تا 30 خردادماه تمدید شد.

دکتر ملک زاده اضافه کرد:پژوهشگران ،اساتید ،دانشجویان برای ارسال مقالات می توانید مقاله خود را با فرمت استاندارد ذکر شده به ایمیل همایش به آدرسhmcong91@yums.ac.ir ارسال نمایید.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد