تاریخ درج خبر : 1393/04/24
کد خبر : ۳۰۰۱۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

موسوی نژاد: تا پایان سال 14 هزارتن ماهی سردآبی در استان تولید می شود

سایت استان: مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تولید سالانه بیش از 11 هزار تن ماهی سردآبی در این استان گفت: با این میزان تولید کهگیلویه و بویراحمد در رده چهارم تولید ماهیان سردآبی قرار دارد.

سید غلام‌عباس موسوی‌نژاد با اشاره به وجود شرایط مساعدی که در استان برای تولید ماهیان سردآبی وجود دارد، اظهار کرد: ماهیان تولیدی در استان بیشتر از نوع قزل‌آلای رنگین‌کمان هستند.

81227997-5806923

مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد استفاده از روش‌های نوین، تکنولوژی‌های جدید و ارایه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به پرورش‌دهندگان ماهی را از دلایل روند رو به رشد تولید ماهی در استان برشمرد و بیان کرد: میزان تولید ماهی در سال 92 افزون بر 13 هزار و 400 تن بوده است.

وی تعداد مزارع فعال پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد را افزون بر 200 مورد اعلام کرد و افزود: تا پایان امسال تولید ماهیان سردآبی در این مزارع به 14 هزار تن افزایش خواهد یافت.

موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه ماهی دارای ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی دارد، افزود: ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص ساخته، نوع چربی موجود در آن است.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سرانه مصرف ماهی در استان کمتر از میانگین کشوری است، گفت: کمتر از 20 درصد ماهی تولیدی در استان به وسیله هم‌استانی‌ها مصرف می‌شود و مابقی آن به بازار سایر استان‌های دیگر فرستاده می‌شود.

وی فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج مصرف ماهی در استان را ضروری دانست و عنوان کرد: در افق 1404 میزان سرانه مصرف ماهی در این کهگیلویه و بویراحمد باید به بیش از 10 کیلوگرم برسد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد