تاریخ درج خبر : 1393/04/25
کد خبر : ۳۰۰۴۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید استاندار از مراکز تحت نظارت بهزیستی/ تصاویر

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه از یک مرکز نگهداری معلولان و بیماران اعصاب و روان و همچنین مرکز اورژانس اجتماعی یاسوج بازدید کرد.

به گزارش سایت استان، در این دیدار معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل بهزیستی و معاونان این سازمان استاندار را همراهی کردند.

IMG_1989

در این دیدار البرز خادم مسئول این مرکز با بیان مشکلات اظهار کرد: این مرکز از سال 80 ایجاد شده و تاکنون 400 بیمار اعصاب و روان در آن نگهداری شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود 90 درصد بیماران این مرکز بومی هستند، افزود: از این تعداد 30 بیمار بی‌خانمان بوده که عده‌ای از آنان با حکم دادگاه به این مرکز تحویل داده شده‌اند.

IMG_2007

خادم با بیان اینکه هزینه بیماران این مرکز برای هر ماه مبلغ 600 هزار تومان است: به دلیل مشکلات زیاد بیماران این مرکز نیاز به کمک‌های بیشتر دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این دیدار گفت: بهزیستی از مجموعه خادم‌ترین ادارات و دستگاه‌ها در سطح کشور و استان ما هستند.

سید موسی خادمی ادامه داد: مشکلات این چنین مراکزی باید توسط مسئولان پی‌گیری شود چرا که هم مددکاران و هم مددجویان آن در شرایط سختی قرار دارند.

در پایان این دیدار نشست استاندار با کارکنان این مجموعه به مناسبت هفته بهزیستی در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این نشست گفت: راهبرد و هدف گذاری اساسی دولت تدبیر و امید در اجرای سیاست ها و اولویت های اقتصادی خود حمایت از اقشار آسیب پذیر بویژه جامعه هدف حمایت کمیته امداد و بهزیستی است.

 سید موسی خادمی افزود: درخواست دولت برای انصراف متمکنین جامعه از دریافت یارانه نقدی در اجرای مرحله دوم یارانه ها در راستا کمک بیشتر به محرومان جامعه بود.

وی بیان کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش چشمگیر هزینه های درمانی مردم بویژه اقشار کم درآمد و نیز توزیع سبد کالا برای افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی و جامعه هدف بهزیستی از جمله اقدامات و سیاست های راهبردی دولت برای حمایت از قشر ضعیف جامعه است.

خادمی با بیان اینکه دولت همچنان درگیر ساماندهی و بهبود اوضاع نامطلوب و بی نظمی های اقتصادی گذشته است، یادآور شد: بی شک اقتصاد ایران به دلیل برخی سو مدیریت ها و سیاست های غلط اقتصادی در سال های گذشته متحمل هزینه های سنگینی شده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: البته دولت تدبیر و امید هم اکنون با سیاست ها و تدبیر ویژه تیم اقتصادی خود و مشارکت جدی مردم موجی از امید و نشاط را در کنار نظم بخشی به اقتصاد ایجاد کرده و تا حدود زیادی دغدغه کارشناسان و دلسوزان جامعه و مردم در این راستا را کاهش داده است.

خادمی با اشاره به وظایف و رسالت ذاتی سازمان بهزیستی و جامعه هدف این نهاد حمایتی گفت: مسوولیت این سازمان از بدو تولد تا دوران سالمندی یک فرد ادامه دارد.

وی سازمان بهزیستی را یک نهاد حاکمیتی دانست و یادآور شد: خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر و جامعه هدف بهزیستی جزو وظایف و مسوولیت های مهم یک دولت اسلامی است.

وی با تقدیر از فعالیت ها و اقدامات اداره کل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد گفت: مسوولان و مدیران این نهاد حمایتی در استان با وجود محدودیت ها وکمبود اعتبارات کارهای ارزشمند و در خورشانی را برای جامعه هدف خود انجام داده است.

خادمی افزود: یکی از ملاک های ارزیابی مدیران اجرایی این استان جذب اعتبارات ملی و متمرکز است که اداره کل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد در این راستا عملکرد رضایت بخشی داشته است.

وی با اشاره به دغدغه برخی کارکنان بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد در زمینه پایین بودن حقوق و مزایا ، گفت: این موضوع تنها مربوط به یک دستگاه اجرایی نیست بلکه بسیاری از نهادهای دولتی با این مشکل و قانون خدمات کشوری مواجه هستند که باید با رایزنی و ارایه راهکارهای مناسب در دولت یازدهم بررسی کارشناسانه شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پاتاوه گفت:

  قابل توجه استاندار محترم و مدیریت محترم سازمان بهزیستی استان :چرادر پاتاوه و زیلایی ولوداب ومارگون که جامعه هدف بهزیستی می باشد اساسا خدمات بهزیستی وجودندارد امکانات اشتغال و رفاهی وتفریحی اصلا وجودندارد ورسیدگی وتوجه مسولان بهزیستی به این مناطق هدف اصلا طبق معیارها وقوانین ومقررات و ضوابط وایین نامه ها و بخشنامه ها بهزسیتی مطلوب و رضایت بخش وامیدبخش نیست.مراکزمشاوره واورژانس اجتماعی و مراکز ثابت و سیار باتوجه به جمعیت کثیر وهدف مربوط به این مناطق وجودندارد وبایستی اهتمام جدی جهت راه اندازی انها درمناطق مذکور صورت بگیرد.

 • ناصر گفت:

  خدا قوت

 • خباز گفت:

  با سلام مدیرکل بهزیستی . بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای مسکن مددجوها جذب کرده مه بیشتر این مددجوها الان صاحب خانه اند ، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبارات جذب کرده و به صورت وام های بلاعوض از ۱میلیون تا ۱۰ میلیون به خانواده ی معلولیلن واگذار شده و میشه ، بیش از ۷۰۰ مورد تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته تا اخر ماه با ۱۲۰۰ نفر میرسه ، نزدیک به ۲ میلیارد تومان اعتبارات جذب کرده برای ساخت اوردوگاه تفریحی برای مددجوها و کارکنان استان های دیگر که به استان ما سفر کرده اند ، جذب اعتبارات و رفاهی برای کارمندان از تهران . بیش از ۵۰۰ میلیون کمک های موردی داشته این ها همه از تهران جذب شده و کارامدی اتابک را نشون میده.

 • ناشناس گفت:

  اقای استاندار خدا خیرت بده این اقا کجا پول از تهران جذب گردد؟ اگه یک مبلغ جزیی هم از استان می گیره تبدیل به کارت هدیه می شه معلوم نیست دست کی می رسه/اگه اعتباری جذب شده چیزی به معلولین و جامعه هدف که نرسیده ولی مراکز که ……… از قضا صاحب یکی از مراکز بوده بهره برده اند

 • فرامرزی گفت:

  ممنونم از زحمات اقای اتابک و استاندار عزیز.

 • دنا گفت:

  بنازم ناز شصتت رااتابک دراین مدت کم کدام عملکردخوبت را بگویم که باعث دگرگون شدن بهزیستی استان نشده باشد 1-پرداخت مزایای غیر مستمر متوالی به پرسنل 2- ایجادخوابگاهها وسویتهای مجهز بهتر از همه هتلهای یاسوج 3- راه اندازی سالن اجتماعات در ستاد سازمان 4- حفر چاه اب عمیق وراه اندازی سیستم اب ان 5- تجهیز ساختمان شهرستانها 6- خرید خودرو برای شهرستانها 7- دگرگون کردن بهزیستی شهرستان بویراحمد وصدها مورد دیگر

 • عبدی گفت:

  اقای استاندار اگر چند مدیر به فعالی مدیرکل بهزیستی داشتی خیلی از مشکلات مردم حل میشد.

 • امیریان گفت:

  مدیریت نوین اقای اتابک باعث چرخاندن چرخ بهزیستی شده.

پربازديد