تاریخ درج خبر : 1393/04/25
کد خبر : ۳۰۰۵۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تغییر در تصمیم!

سایت استان: بهاره حسینی

کودکی بودم نه ساله. مادرم را گم کردم. دختری چشم زاغ، زاغه ام را نشانم میداد. چنان از آن تعریف و تمجیدی کرد که زنهار آن لانه کاخ کرملین بود و سفید و من پری رقاصه آن کاخها. اما یهو قلم از دستم رها شد و رهام را دیدم که او قصد داشت خانه ام را نشانم بدهد، چنان توصیفی وصف کرد که پنداری خانه ام سیاهی و تلخی و عصر حجر اعرابیت است و مطلق و من دیو سیاه آنم!

این بود آنچه نوجوانی ام در تشریح چپ و راست، گوشم را نجوا میکرد. به راستی معمای حل نشده چپ و راست، راست است یا سیاست؟!

لب یار تشِ یار است یا عطش از نار! باید به بازی کدام بازیگر خوش باشیم؟ آیا این همه تکاپو و هیاهو همین بود و بس؟ و آیا بدین تغییر و تدبیر امید داشته باشیم؟ خارق العاده های عرصه مدیریتی جدید درچیست؟ و آیا به غیر از خلاقیت های سیاسی و دعواهای چند روزه پسر عموی من و دختر خاله تو بود وبس؟ نهایت، رنگ و بوی توسعه ملموس شده یا به دعوای تقسیم گنج بسنده کرده و ختم به متهم کردن همدیگر شده است؟

مگر سکاندار استان انتخاب وکیل المدافع قهر کرده نیست؟ آیا توسعه استان بسته به تغییر رییس تربیت بدنی دهدشت بود و باز هم بس؟! همین بود معنای تغییر؟ هدایت خواه راست بود یا زارع راست می گوید؟ مسعود حسینی چپ بود یا موسی خادم راست؟ تغییر در چیست؟ در اسم است و فامیلی (نام خانوادگی)؟

تغییر در میراث فرهنگی را به آمار واقعی بیان کنید! شگفتی در تحول مسکن و جاده های استان کجاست؟ تعطیلی زیرساخت های فرهنگی و رو سازی آن به تقصیرِ کیست؟ غلات و کاه و علوفه و دام و طیور استان به چه آماری رسید؟ معلولین بهزیستی سرزنده تر شدند؟ سردرگمی دانش آموزان آموزش و پرورش را مقایسه کنید؟ رنگ و بوی رشوه محو شده؟ دادگستری به تغییر در داد رسیده؟ تغییر آماری صنعت و استخراج معدن صعودی است یا نزولی؟ تسهیلات بانکی به رکود رسیده یا توسعه؟ آمار بدهید. واقعی! واقعیت چیست؟

یک سال گذشت!

واقعیت اصلاحات، جانشینی شخص و اشخاص بود؟ واقعا! زهی خیال باطل! شاخصه اصلاحات راهبردی است به پیشرفت نه تغییر است به نکبت. پسرفت و پیشرفت چیست؟ راهبر و راهرو کیست؟ تغییر و اصلاح معنایش چیست؟

آیا میدانیم تیرماه سال آینده می نویسم: دو سال گذشت! آمار دو سال آینده را باید امروز ترسیم کنیم! آیا میدانیم نوزوز سال 96 می گوئیم: بله تمام شد ولی ما مقصر نیستیم، نگذاشتند استان توسعه یابد! آیا میدانیم اسم ما در تاریخ ثبت خواهد شد همانطور که اسم صوفی و اولیاء و دوستی و… ثبت شدند. آیا میدانیم تفاوت در اجراء فاحش است؟

اصلاح طلبان خرده و به خود نگیرید، اصلاحی ملموس نیست که به نام اصلاحات تمام شود. هرچند استاندار نیرویی اصلاحاتی و وفادار به نظام است، اما آنچه در اجراء شاهد هستیم تکراری ناقص از روند روبه افول در تعیین مهره ها و نشناختن میدان شطرنج توسعه است. و با توجه به اینکه ایشان با موافقت و انتخاب سه نماینده با سه دیدگاه پیشبردی متفاوت انتخاب شده است، قطعا نمیتواند نماینده رسمی یک طیف باشد و شاید ضعف در اجراء به همین موضوع برگردد.

خواسته به حق از آقای تاجگردون؛ شناخت موقعیت، تصمیم گیری به جای دو نماینده دیگر اصلاح طلبان که وجود خارجی ندارند، تغییر در تصمیم، و یکدست نمودن مدیریت و ایجاد تیم مشورتی و ایجاب تشکل توسعه و برنامه استراتژیک سیاسی دراستان جهت انتخابات مجلس است.

بدانیم که نیروهای اصلاح طلب استان، همه مومن، وفادار، از اصحاب صاحبان انقلاب، متخصص، دیندار و تحصیل کرده های این استان هستند و با انگِ تندروی و معاند و … آنها را از خود دور نکنیم تا فرصت طلبان موقعیت طلب فضای ورود را هموار دیده و بین نیروهای خاصه انقلاب فاصله اندازند.

به هوش باشیم که روزهای ما سپیده دارد، سیاهی دارد و گهگاهی گرمای 57 درجه!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • 2-0 گفت:

  این جمله: (هیچ وقت نخواستم دشمنامو بشناسم چون میدونستم خیلی از ذوستامواز دست میدم)
  چه برداشتی رو در ذهن متبادر می کنه . برداشت یابه عبارتی تفسیر عمیقتون رو بنویسید ماهوی باشه یا ساطحی مهم نیست .

 • 2-0 گفت:

  منصرف شدم

 • 2-0 گفت:

  من خیلی مطالب رو تند نوشتم اگه غلط املایی داشت خودتون با قراین موجود در جمله اصلاح کنید. هدف این بود که در صورت تمایل یه کار علمی در حوزه هوشمند سازی مطالب آموزشی رو کلید بزنید واز تمام هوشتون بهره بگیرید همین البته گفتم شاید علاقه شما فقط در زمینه همین تالار گفتگوهای مذکور باشه وتوقع چندان متناسبی رو ارائه نکرده باشم

 • 2-0 گفت:

  سلام با مرور کامنت هااز اونچه خانم یا ااقایی میگه ،وانچه درپاسخ ارائه شده گفتاری ته این رد وبدل نمی مونه که ازش خروجی شاخصی استنکاف کرد .ظاهرا قصد دارید خیز هدفنمدی با ورود به حوزه های سیاسی و… به نمایش بزارید .اینکه چه اندازه موفق بودید یانه رو میشه تا حدودی با بازی کلمات در ویترین موجود دریافت . یه توصیه تمام داشته هاتون رو روی یه میز بریزید بعد نیازهای شاخص جامعتون رو رو کنارش بریزید بعد توانمندیهاتون رو کنار بقیه بزارید ببینید آیا واقعا این درسته که وقتتون رو صرف پاسخ دادن به تراوشات پراکنده وغیر هدفمند دلسوزان جمله پردازیهای غیر مفید بکنید .آروم باشید بله شاید من فک کنم غیر مفیدن ونظرم برا خودم مناسب باشه اما گفتم که بقیه حساب کار دستشون بیاد که داشته های پنهونشون رو مدیریت کنن واز این وقت کمیاب خدا یه جوری بهره ببرن که فرداشئن از امروزشون تلخی نکشه اما حرف حساب :با یه حساب سرانگشتی وشناخت کم بنده از شما صرفا با برداشتی از نوع جمله پردازیاتون وحاضر جواب بودن وظاهرا دستی برقامت قلم داشتنتون وچینش کلماتتون یه نتیجه ویه توصیه :نتیجه :شما 1-یه لینکر مناسب برای عمده فضا های علمی پژوهش محورید 2-حساسیت ودقت مراقبت کلی موضوعات رو می تونید بایه تمرین کوچیک وتمرکز راهبردی به یه عادت رو به رشد تبدیل کنید 3-رک بودن ومثلا مغرور بودنتون می تونه زیر ساخت اعتماد بنفستون باشه به شرطی که دستاتون از مطالعه وتوان ذهنی حاصل از پردازش اطلاعاتتون خالی نباشه 4-مهربانی شما فقط در حق حقیقت جامع عناصر مفیده وبسومطالب دیگری که بسته به پاسخ شما میتونه بیان بشه یا تونطفه خفه بشه که حس دوم من قوی تره
  اما توصیه شما به نویگیتور برا حجم آورده هاتون نیاز دارید ببین اینجوری بگم بهتره اگه مایل باشید کار علمی ماندگار کنید می تونید تویه تحول راهبردی خودتون رو ساماندهی کنید تا به یه سامانه تبدیل بشید .بچسبید به کلان موضوع .استان ما به اندازه کافی مرده سیاست مدار وگنده گو داره پس نیازی نیست زیر زبون تازه واردها رو قل قلک بدید تا حرافیاشون رو مودبانه با آرزوهای مثلا پایدار باشید عنوان کنند این عین وقت تلف کردنه .من نمی دونم تحصیلات شما چیه شاید هم نیازی نشد بدونم ولی اینقد گفته باشم که ای فعال اجتماعی به مدیریت پروژه علاقه نشون بدید با یه حساب ماتریسی بهره وری اولویت پروژه کنید بدرد جامعنون بخورید به جای اینکه استعدادتون رو صرف قانع کردن کسانی کنید که چرخه ای مناسب از پیش نیاز هاشون رو بداهه گویی می کنند وهرگز یه چیدمان مناسب از اونچه می خواهند نمی رسند زندگی می کنند که معطل نباشند (البته منظورم همه نیستند )فرصت آفرینی برای کسانی کن که قابلیت هاشون رو به افراد به ظاهر مسئول به آشغال دونی میریزند حس میکنک فرصت پرداختن به یه پیشنهاد معقول وعلمی داشته باشید . شاید دیگه فر صت مزاحمت شما نباشه حس کردم باید بگم ولو یک بار هم که شده منتظر جوابتون نیستم مگر اینکه برنامه هدفمندی برای پاسختون داشته باشیدایمیل رو تصحیح کردم

 • دیپلمات گفت:

  روزهایی بود که خیلی سیاست و تحولات سیاسی رو دنبال میکرده و موضوعات مختلف رو به چالش میکشیدم و با خیلی ها خواسته یا نا خواسته بحث میکردم اما امروز در 29 سالگی فهمیدم که در دیار سیاست جرثومه ای بیش نیست فقط قلب و عواطف انسانی رو لکه دار میکنه.اما همیشه یه اصلاحاتی تندرو باقی خواهم ماند

 • بهاره حسینی گفت:

  به هر درود و سپاسی بسنده می کنم و آرزو داریم که همیت ما فدای هیمنه سودجویان نشود، چه اصلاحات و چه کارگزاران اصلاحاتی و چه اصولمند.
  ممنون.

 • بهزاد کاظمی گفت:

  بسیار زیبا و از همه مهمتر اینکه نوشته ههای خانم دکتر داره قابل خواندن تر میشه و دیگه لازم نیست با آرایه های ادبی سروکله بزنیم تا بفهمیم منظور متن چی بوده.
  امید که اصلاحات هم همچون قلم شما راه بهتری را در پیش بگیرد گرچه این امامزاده سالهاست که معجزه ای ندارد و به قلم امثال شما امید بسیار بیشتری می رود در فرداها که خود چه زیبا فرموده اید:
  ” کاین درد یکی یکی درمان نمیشود “

 • بهرام پارسا گفت:

  خانم دکتر قلمت بسیار زیبا ورساست .کاش از این قلم بجز در وادی سیاست جاهای دیگری نیز استفاده کنی .سبز باشی ومانا

  • بهاره حسینی گفت:

   ممنون جناب پارسا؛
   چشم. مشکلات حل بشه انشاالله در حال تدوین چند فیلمنامه هستیم.
   متشکر.

 • بهاره حسینی گفت:

  درود برشما جناب دانشی
  ناِیب الزیاره باشید.
  سپاس

 • سعید گفت:

  تربیت بدنی بخش سوق یک سال است که رییس نداردبودجه ای هم که شکر خدا ندارد.البته این مورد دومی خوب است چون باعث کاهش تورم میشود!
  ان شالله بولدوزر هوای ما را هم بکند

  کاش روی سردر تربیت بدنی و خیلی جاهای دیگر مینوشتند:

  شرکت نفت
  امور خارجه
  دانشگاه!
  صنعت و معدن
  خاطرات نوشته نشده امام
  دلواپسان
  زندان اوین
  سران فتنه
  دریاچه ارومیه
  مصوبات دولت قبلی
  عامل اصلی تورم
  …این داستان همچنان باقیست. خدا نکند
  حرف اخر در صورت ! ما اماده حمایت همه جانبه از رییس جمهور هستیم چون هرگونه کوتاهی در این عرصه به گفته مقام معظم رهبری مساوی میشه با فتنه.

  • بهاره حسینی گفت:

   آقا سعید!
   از سوق نگو که دلمان برای سوق تنگ شده است.
   برای عرصه های فرهنگیش، برای ورزش شناسنامه دارش، برای احقاق حقه و بدان نرسیده اش.
   امیدوارم نخبه شناسی و استعدادیابی از نو شمرده شود.
   البته با اتکاء به همایشها و نشست های فرهنگی و با حضور صاحب نظران این مشکل قابل حل خواهد بود.
   موفق باشید.

 • هر کجا سرمی کشم ، رگبارِبـاران است وُمن….هر کجا دل می نهم ، قلبی پریشان است وُ من

  دل بـه دریـا می زنـم ، تـا در درون سینـه هـا …. در بیابـان مـی روم ، رگبـار بُهتان است وُ من

  گر شود تکـرار تاریخ ، مــن اسیــری آشنـا …. آن همه ظلم وُ جفـا ، تقصیر یاران است وُ من

  موسیِ صحرای سینا ، خصم فرعون زمان ؟…. از فراقت در دلم ، غوغا وُ طوفان است وُ من

 • با سپاس از شما جناب دکتر
  بی تردید دنـیای مدرن و مدرن زده امروزی،بـرای کل جـهان بشـری از جملـه ما ایـــرانـــیان،که با داشتـن فرهنــگ غنی،هــنر جهان گستر،تـاریـخ جهانشمول و پیشینه ی فراوانی تمـدن،وضعیتی پدید آورده،که قطعأ شرایط پایداری نبوده و بعضأ موجب ناپایداری و عدم رشد و توسعه ی همه جانبه را در پی خواهند داشت…

  • بهاره حسینی گفت:

   برادر نرگس نژاد
   ابتدا تشکر دارم سپس بر خلاف ظاهر کامنت زیبایت باید بگویم چیزی در آن مستتر است که خود گویای فرهنگی با پیشینه ناپایدار و منتهی به سر در گمی امروزیم.
   زمانی دیگر و تمدنی نو و شرایطی شاید از فضایی ناهمگون بتواند ما را سر یک میزگردِ بدونِ ریزگرد بنشاند!

 • بهاره حسینی گفت:

  سلام، سپاس و ممنون
  در این که ذات و ریشه بعضیها مستبدانه و خودخواهانه است شکی نیست،چه اصلاح طلب باشد و چه غیر.همانطور که درین مقاله هم ذکر شد نباید بدنبال جابجایی افراد بود بلکه باید در اندیشه اصلاح ساختار باشیم.
  به امید آن روز

 • محمد گفت:

  خانم حسینی سلام اصلاحات استان اگر همه به اندازه شما صداقت داشتند حال روز مردم اینطور نبود یادم امد همین چند سال پیش فردی اصلاحاتی از عملکرد اصولگران در یک اداره انتقاد میکرد حالا که خود مسول شده با عطش بیشتری این کار را انجام میدهد تا جایی که به کارمندان بطور علنی میگوید تو به فلانی رای ندادی باید تاوان ان را پس بدی از این دسته ادم های بی کفایت در اصلاحات چه باید کرد اول اینها باید خود را اصلاح کنند بعد به فکر اصلاح دیگران باشد تنها چیزی که استان ما را عقب نگه داشته سیاسی کاری است به امید حل این موضوع

 • محمد حسین پوربلکو گفت:

  افطار نشینان مسمندان کوه یار نیستند باید ان هارا تکریم و مسلمت کنید.

 • بئاتریس گفت:

  اطلاعاتتان ناقص است.استاندار انتخاب هیچکدام از نمایندگان قهر کرده یا نکرده نیست . وزیر کشور هنگام معارفه به این موضوع اشاره کرد.نمایندگان مقابل عمل انجام شده قرار گرفتند و چاره ای جز پذیرش آن نداشتند.

  • بهاره حسینی گفت:

   وزیر کشور وزیر سیاست است در راستای اجرای ساسی کاری عدالت!
   انشاالله که روزی اطلاعاتت بصورت مستقیم به نوشته بالا برسد.

 • ناشناس گفت:

  این خانم فقط رستاد و رضاتوفیقی و عسکری را اصلاح طلب میداند
  چون گزینه های این آقایان برای پست های مدیریتی راه به جایی نبرده اند حالا لب به انتقاد گشوده اند

  • بهاره حسینی گفت:

   خدمت ناشناس خداشناس تشکر می کنم؛
   اسمهایی که عنوان کردی قله هایی هستند که خود را قطره ای از دریای اصلاحات میدانند.
   این اندیشمندان فقط برای زندان رفتن و ضربه خوردن و سپر بودن اصلاحاتی هستند و در عرصه ای دیگر نیز دیدگاه شما!

   • گرگعلی گفت:

    خانم حسینی همین جملهی آخر این ریپلای (در عرصه ای دیگر نیز نگاه شما) رو واسه من ترجمه کن.
    متن نوشتنت خوبه ولی زیادی میخوای متکلف باشه… و اینجوری عنان کار از دستت در میره.
    ضمنا برای شاخص بودن در یک طیف سیاسی لزومی به زندان رفتن و کتک خوردن نیست. برعکس….سیاستمدار خوب اونیه که در عین انجام فعالیت و تأثیرگذاری، به قول معروف دم به تله ی فرصت طلب ها نده.
    توی شهرستان کهگیلویه و در بعد وسیع تر استان کهگیلویه و بویراحمد افراد اصلاح طلب شاخص زیاد داریم که هم از نظر سواد سیاسی و هم نوع بیان و تاثیرگذاری از آقایانی که اسم بردین جایگاه بالاتری دارن ولی عامه ی مردم با اونها آشنا نیستن.
    من کسی نیستم که بخوام نوع نوشتار شما یا سطح سوادتون رو به نقد بکشم ولی از اونجا که شوق شما رو می پسندم دوس دارم بیشتر تحقیق کنین….هم در ادبیات و بیشتر در وادی سیاست

    • بهاره حسینی گفت:

     ممنون ملا گرگعلی!
     آخه با اسم انتخاب کردنت دیدگاهت هم معلومه.
     بی خیال شو بگذار سیاست راه خودشو بره.
     هیشکی دلش نمیخواد زندان بره. بعضی وقتا فرمون می پیچه ولی پیچ نمی پیچه.

  • مهدی گفت:

   واقعا”همینطوره……

 • اسدی گفت:

  بسیارنازیبا نوشتی

 • سکینه علوی گفت:

  چقدر زیبا می شود سیاست را تسلیم کرد. اگر سیاستمداران تسلیم نشدید آماری مقایسه ای لطف کنید.
  خانم حسینی پایدار باشید.

 • دارا گفت:

  درود باز هم شیوا و رسا، کاش گوشی برای جذب و عقلی برای فهم و فهیمی برای اجرا پیدا شود.سالهاست استان با همه پتانسیل در حسرت توسعه و ا مانده است.

  • بهاره حسینی گفت:

   ممنون جناب آقای کریمی نژاد؛
   انشاالله که با حضور امثال جنابعالی به این حق مسلم نزدیک شویم.

 • عظیم بنام گفت:

  سلام
  بسیار زیبا

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  با سلام واحترام
  احساس مسؤلیت خطیر تان ستودنی است ،بیان این نکات در تصحیح افکار وتدبیر امور بطور قطع بی تاثیر نیست .
  به هر حال از هوشیاری و بیان مواضع تان در بزنگاه ها تقدیر وسپاس خود را ابراز می دارم

  • بهاره حسینی گفت:

   ممنون جناب آقای پناه؛
   حضورتان در پی نویسها مایه مباهات و افتخار است.
   انشاالله برسیم به روزی که مابقی مدیرانمان نیز خاکی شوند و سفره را برای حضوری همه جانبه پذیرا باشند.

 • فاميل نزديك ولي دور گفت:

  سلام فامیل عزیز، خودتان را که زیارت نمی کنیم. ظاهرا که سالهاست دیگر دلهامان گیر هم نیست و رگ های خونی امان بی خاصیت شده اند. اما کما بیش اینجا دست نوشته هایت را می خوانم. نمی دانستم دست به قلم هم هستی. موفق باشی

 • مرادپور گفت:

  معلولان بهزیستی در این یک سال و اندی از نظر خدمات اشتغال و رفع دیگر نیازمند یها از فرش به عرش رسیده اند ؟؟؟/طبق حجم تبلیغات و اشعار وامارهای ساختگی متولیان میز پرست ؟؟؟؟

 • ناشناس گفت:

  سلام اختلاف فکر وسلیقه واقعیت دارد ونمیتوان ان را کتمان کرد همانطور که فرصت طلبی واقعیت است پس نویسنده باید نگاهبان حقیقت باشد نه نگران نامها

  • بهاره حسینی گفت:

   با سلام
   حقیقت در کنج عملکرد نامها نهفته است.
   نگرانی ما شاید رسیدن به ایده ای نو وماندگارباشد.

  • محمد فضلی گفت:

   خانم حسینی سعی کنید بعضی مباحث را تا زمانی که اطلاع کامل پیدا نکردین ورود نکنید.

   • بهاره حسینی گفت:

    با سلام
    تا چیزی به مرحله دغدغه نرسد،قلم را یارای نوشتن نیست.
    دوست عزیز.
    ممنونم

پربازديد