تاریخ درج خبر : 1391/06/26
کد خبر : ۳۰۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

85 پروژه عمرانی کهگیلویه مورد ارزیابی قرار گرفت

سایت استان: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در راستای کیفی سازی و تسریع در روند پروژه‌های عمرانی 85 پروژه عمرانی شهرستان کهگیلویه از سوی کارشناسان دفتر فنی استانداری مورد ارزیابی و بررسی فنی قرار گرفت .

‌به گزارش سایت استان و به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری ، مهندس کورش امیدی‌پور در نشست شورای فنی استان در یاسوج، افزود: 58 مورد از این تعداد دارای کیفیت خوب، سه پروژه نیز دارای کیفیت متوسط و یک پروژه از نوسازی مدارس دارای کیفیت عالی بود.

امیدی‌پور اظهار داشت: از مجموع 85 پروژه ارزیابی شده در شهرسان کهگیلویه 33 مورد با پیشرفت فیزیکی 50 تا 75درصد و مابقی نیز با میانگین پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در حال اجرا است.

معاون عمرانی، از مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی در استان خواست تا ناظران و پیمانکاران پروژه‌های دارای کیفیت عالی را در سطح استان مورد تشویق و تجلیل قرار دهند.

به گفته وی، شورای فنی استان با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی متولی طرح‌های عمرانی باید به پیمانکاران وناظران پروژه‌های عمرانی ضعیف و در حد متوسط تذکرات وتنبیهات لازم را اتخاذ و در صورت لزوم کلاس‌های آموزشی برای آنان دایر کنند.

امیدی‌پور به نحوه اخذ مجوز ترک تشریفات مناقصه‌ها در پروژه‌های عمرانی اشاره کرد و افزود: شورای فنی و مجموعه استانداری به دنبال تدوین شیوه نامه و دستورالعمل اجرایی برای نهادینه کردن این موضوع است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف اساسی در تدوین شیوه نامه ترک تشریفات مناقصات اجرای عدالت و تاکید بر رعایت مفاد قانونی در هنگام برگزاری مناقصه‌ها است.

امیدی‌پور تصریح کرد: با ترک تشریفات مناقصات و رعایت بندهای قانونی شیوه نامه اجرایی این موضوع ، مجرا و منفذهای موردی برای قانون گریزی و عدم اجرای عدالت در برگزاری مناقصات عمومی و محدود پروژه‌های عمرانی تا حدود زیادی بسته خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون یکی از چالش‌های اساسی میان مجموعه استانداری، کارشناسان و متولیان امورعمرانی با دستگاه‌های اجرایی بر سر موضوع ترک تشریفات مناقصه‌ها است که با تهیه شیوه نامه جدید سعی در رفع ابهامات و اشکالات موجود در این راستا هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد