تاریخ درج خبر : 1393/04/26
کد خبر : ۳۰۱۰۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

چرا باید هنوز مدیرکل وزیر سابق ارشاد در رأس کار باشد

به گزارش سایت استان، همواره نشست‌ها و همایش‌های اداری و غیر اداری حاشیه‌هایی دارند که بیان آن‌ها برای خواننده گاه بیش از متن جالب به نظر می‌رسد.

یکی از این نشست‌ها به دیدار استاندار و هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی برمی‌گردد که موضوعات جالبی در آن رد و بدل شد.

در این نشست رؤسای انجمن‌های ده‌گانه و نمایندگان این انجمن‌ها درد و دل‌های خود را با استاندار در خصوص کمبودها و نواقص در میان گذاشتند.

وقتی خدیجه توفیقیان تعداد اعضای انجمن اهل قلم استان را هزار نفر اعلام کرد با واکنش فریدون داوری شاعر برجسته استانی مواجه شد که این‌ هزار نفر چه کسانی هستند.

حسن غفاری عکاس برجسته کشوری و هم استانی که برای نخستین بار با سفر از تهران به یاسوج در این نشست شرکت کرده بود نکات زیادی را بیان کرد که سرفصل همه آن‌ها فراموشی هنر سنتی و فاخر استان بود.

غفاری گفت: وقتی به دورترین نقطه استان می‌رویم و با زبان مادری لری با بچه‌ها صحبت می‌کنیم با فارسی سلیس جوابمان را می‌دهند که درد بزرگی برای عرصه فرهنگی استان است.

غفاری سخن خود را البته با انتقاد از خبرنگاران استانی آغاز کرد این‌گونه که از روزنامه‌ها خواندم کهگیلویه و بویراحمد 150 خبرنگار دارد پس اگر این همه خبرنگار داریم این همه مشکل و عدم توسعه یافتگی برای چیست.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هم کوکی به اعتبارات عمرانی استان و تفاوت آن با اعتبارات فرهنگی انداخت و گفت: اعتبارات سالانه فرهنگی استان به اندازه دو کیلومتر راه‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد نیست.

جواب استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این سخن رضا گشتاسب اما چیزی دیگر بود آن‌جا که اعتقاد داشت از 18 فصل بودجه بسیاری از آن به فرهنگ و هنر اختصاص یافته است.

سید موسی خادمی گفت: اگر حوزه فرهنگ اعتبارات کمی دارد پس اعتبارات دستگاه‌هایی مانند ارشاد، حوزه هنری، تبلیغات اسلامی، اوقاف و چندین و چند دستگاه دیگر خرج چه چیزی می‌شود.

اما در ادامه تندترین انتقادات نصیب امین کمالوندی مدیرکل ابقا شده فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد شد.IMG_2234

 

فریدون داوری شاعر کهگیلویه و بویراحمدی منتقد همیشگی امین کمالوندی سخن خود را این‌گونه شروع کرد که من اندازه وزن آقای کمالوندی کار هنری کرده‌ام و اثر هنری دارم.

وی خطاب به استاندار گفت: چرا باید هنوز مدیرکل سید محمد حسینی وزیر سابق در رأس کار باشد و چرا که همین آقا با ورود خود به استان با ما در مجموعه ارشاد برخورد کرد.

سراینده منظومه ایل احساس گفت: کار زیادی در دوره مدیریت کمالوندی در استان انجام نشده ‌پس باید به فکر تغییر باشیم.

به دنبال این سخنان فریدون داوری، رضا رفیعی نیز بدون نوبت به سخن آمد و گفت: رؤسای برخی از انجمن‌های هنری استان فرمایشی انتخاب شده‌اند.

در ادامه وقتی بحث در این خصوص بالا گرفت حسین روحانی از هنرمندان و مجریان استانی دست فرزند پسر خود را گرفت و در حلقه میانی استاندار و هنرمندان حاضر شد و گفت: می‌خواستم نمایشی را برای شما اجرا کنم که این کار را نمی‌کنم.

وی سپس رو به منتقدان کمالوندی کرد و گفت: هیچ کدام از شماها به اندازه من اصلاح‌طلب نیستید و برای جریان اصلاح‌طلبی زحمت نکشیده‌اید.

حسین روحانی رو به فرزند خود کرد و واژه‌ای لری از او پرسید که جواب آن را نمی‌دانست و سپس رو به جمعیت کرد و با نشان دادن لباس خود و فرزندش گفت: هر دوی ما حتی در پوشش هم با یکدیگر تفاوت‌هایی داریم.

این هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی گفت: پس نتیجه می‌گیریم که این دولت 24 خرداد تفاوت بسیاری با دولت دوم خرداد دارد و ما نباید انتظاری که از آن دولت داشتیم و چیزهایی که می‌خواستیم از این دولت طلب کنیم.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هنرمند شاعر گفت:

  جناب گنجی پور سلام و عرض ادب
  لطفآ در چه جایگاهی هستید که میان هنرمندان استان دردانه انتصاب و یا اتخاب نمودید….!!!!
  آیا این گونه سخن گفتن چه معنی صحیح و منطقی دارد.؟ من هم با نظر شاعر و دیدگاه ایشان موافق هستم….لطفا پاسخ بفرمایید….جناب گنجی پور

 • اصلاح طلب گفت:

  استاندار باید جواب دهد . حتما در استان قحط الرجال است.

 • شاعر گفت:

  جناب گنجی پور عزیز
  شما با کدام ترازو وزن کشی شدیم؟ ! و از این ادعای خود که جناب داوری را به عنوان مثال در دانه ادبا و شعرا استان منصوب فرموه اید….!!!! ؟؟؟ آیا بی حرمتی و اینچنین سخن راندن چه اهدافی را دنبال می کنید،،،،؟؟؟
  آیابزرگان و اندیشمندان استان کهگیلویه و بویراحمد همانند: عطا طاهری،حشمت اله رحیمی بویراحمدی، حسن بهرامی، نورمحمد مجیدی،احمد انصاری فهلیانی، یعقوب غفاری، محمد مختاری، پریوش نظریه، کوکب حاتمی،،،،، چرا و چگونه از آنها سخن به میان نمی آید و همچنان توسط متصدیان امور فرهنگی استانی مورد کم لطفی و توسط برخی همانند جنابعالی به فراموشی سپرده می شود! اما

 • سید رحمت الله حسینی گفت:

  جناب آقای غفاری به نظر شما جریان برادران کمالوندی به مثابه برادران …….. نسبت به پست مدیریت کشور نیست ؟!!!!!!!!!!!!!

 • یاسوجی گفت:

  آقا هرجا یه جشنی بود از فریدون داوری تقدیر میکرد این کمالوندی بیچاره
  بعدشم کمالوندی بسیار آدم فهمیده و توانایی است

 • گنجی پور سید فضل الله گفت:

  جناب آقای غفاری با عرض سلام وقبولی طاعات وعبادات شما .بنده عرض کردم جناب آقای کمالوندی را نمی شناسم ولی هرانچه برادر عزیزم جناب فریدون داوری بگویید ازسر حب وبغض شخصی نیست بلکه ایشان دغدغه فرهنگ را دارد وازطرف ذیگر آقای داوری بازنشسته است اگر درفکرپست وریاست بود طبق قانون چون مدرک ارشد دارد میتونست 5سال دیگر بازنشسته شود که این کار انجام نداد و5سال زودتر بازنشسته شد ومعمولا افراد بازنشسته به سختی میتوانند مسولیت بگیرند بنابراین ایشان دغدغه اخذ منصب ندارد.گفتن این مطالب نیازی به شناخت کمالوندی ندارد .

 • اسمم مستعار گفت:

  فریدون داوری چهره فرهنگی خودش را حفظ کند بهتر است.
  آقای داوری! مشکل شما امین کمالوندی نیست. من معتقدم شما بایست قبل از بیماری تان و در دوران جوانی و سالها قبل متصدی فرهنگ می شدید اما واقعا چه چیزی مانع شد.
  شخصا با جریان های مختلف سیاسی استان و فعالان این حوزه بخصوص قشر جوان نزدیکی داشته ام. در مورد شما یک واقعیت تلخ وجود دارد و آنهم اینست که شما هر جریان سیاسی رو کار آمد خود را طرفدار آن معرفی کردید در حالی که در بسیاری مواقع واقعیت مخالف آن بود و همه می دانستند.
  شما هیچوقت جبهه گیری ثابتی نداشته اید. خود را دوست اقای موحد و رفیق تاجگردون و همراه موسوی و همکار حسینی و … خوانده اید و در هر دوره بگونه ای استفاده خود را برده اید اما هروقت بعنوان کاندیدای پست مدیرکلی ارشاد مطرح شدید افراد موثر جریان حاکم به شدت مخالفت کردند به همان علتی که شما را ……… و با عرض معذرت ناصادق می دانستند.
  شعرهایتان هم گواه همین حرفهاست. از طرفی منتقد حاکمان طراز اول می شوید از طرفی مدیحه گوی آنها. در هر مراسم و برنامه ای شعر خواندیدو سخیف تریین کارها را برای خوشایند ای و ان مسول انجام دادی.
  تو حتی حاضر شدی مسول دفتر ادبیات حوزه هنری شوی در حالی که کسی که همسن فرزندت بود مسول حوزه هنری شده بود و همانها که مداح شان شده بودی تو را بعنوان مسول حوزه تایید نکردند.
  داوری عزیز. ما تو را دوست دارم اما وقتی کار را به جایی رسانده ای که مستقیما به مدیر ارشاد توهین می کنی و می گویی من به اندازه وزن تو نوشته دارم باید نقد منتقدانت را هم بشنوی.
  تو مسولیتهای اجرایی زیادی داشته ای اما واقعا کدام کار مهم انجام داده ای؟
  همه شاعران از دست تو ناراضی و شاکی هستند. شعر را در استان تعطیل کردی و بااستعداد ترین شاعران را مثل حسین موسوی که نفر اول شعر کشور بود به انزوا کشاندی. هرجا انجمن دیگری تشکیل می شد فورا می شدی رییس انجمن اما یک برنامه بدرد بخور نداشتی.
  واقعا کدام کارگاه شعر را در طول سی سال مسولیت شعری ات برگزار کردی؟
  تو می خواهی هرچه مسولیت هست مال تو باشد. هرچه تقدیر است از تو بعمل آید. هرجا برنامه ا ی ست تو پشت تریبون باشی. هرچه قراداد هنری ست تو طرف مهامله باشی و …!
  کی گفته تو نماد استان هستی؟ اگر قرار باشد ادبیات این استان نمادی داشته باشد نام عطا طاهری زیبنده است که شخصیت و انسانیت و شان و شعورش همه را شیفته خود کرده است نه تو که ادعا می کنی سی جلد کتاب دفاع مقدس داری اما هنوز از عدم توجه به خودت گلایه می کنی.
  برادر من. و دیگر بازنشسته شده ای ول کن برو چهارتا کار ادبی خوب انجام بده. کتاب های تو سر سوزنی ارزش ادبی ندارد. حتی شاعران استانی هم برای آثارت اهمیت ادبی قایل نیستند.
  ما به کسوت تو و کارهایت احترام می گذاریم اما تو نباید فقط خوئت را ببینی و همه جا وانمود کنی غیر از خودت کسی لایق تقدیر ئ توجه نیست.
  برادر من احترام اجتماعی ات را حفظ کن و نگذار دیگران وارد میدان شده و بر علیه حرفها و کارهای نادرستت انتقاد کنند و مطلب بنویسد.
  کمالوندی با تو مشکل دارد چرا بقیه به تو اهمیت نمی دهند. ارشاد را ول کن مثلا برو با همان میراث فرهنگی که …………………………………………………بست و بشو مدیر آنجا.
  برادر من! تو دو کتاب داری که …………………………………………
  به اندازه صد شاعر و هنرمند از …….. فرهنگ و ارشاد ………. و به اندازه هزار نفر تشویق شده ای سفر رقته ای جایزه گرفته ای … دیگر بس کن.
  بگذار دیگران هم نفس بکشند.

 • گنجی پور سید فضل الله گفت:

  بنده آقای کمالوندی را نمی شناسم ولی یقین دارم که داوری عزیز دغدغه مذهبی- فرهنگی وبومی -محلی دارد واز نظرات ایشان حمایت میکنم وازهمه دوستان عاجزانه میخواهم که حمایت خود را از این دردانه شعر وادب کهگیلویه وبویراحمد بنمایند

  • غفاری گفت:

   آقای گنجی پور می گوید : “بنده آقای کمالوندی را نمی شناسم “!!!!!!!!!!!!
   چگونه کسی را نشناخته در موردش قضاوت می توان کرد
   مشکل ما همین است که بر اساس گفته دیگران قضاوت می کنیم نه با تحقیق اصولی خودمان
   واقعا باید به حال چنین طرز فکری تاسف خورد

 • پاتاوه گفت:

  درود بر فریدون داوری حافظ رسوم واداب وسنن استانمان

پربازديد