تاریخ درج خبر : 1393/04/26
کد خبر : ۳۰۱۰۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

حکم من توسط وزیر ارشاد و مسئول ارشد استانی تأیید شده است

مدیرکل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتقاداتی که برخی هنرمندان از ما داشتند آویزه گوش قرار داده و برای تخریب‌ها اهمیتی قائل نیستم.

به گزارش سایت استان، امین کمالوندی در حاشیه مراسم ضیافت افطاری هنرمندان با مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران از رویکرد مثبت و سازنده استاندار و معاون وی نسبت به حوزه فرهنگ و هنر این استان سخن به میان آورد.

80928888-5266036

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استاندار و تیم مسئولان ارشد استانی از هر روزنه‌ای به دنبال کمک به حوزه فرهنگ هستند که  مبلغی خوب و قابل وصف برای حوزه فرهنگ و هنر استان از محل اعتبارات اختصاص دادند.

وی با قدردانی از این نگاه و رویکرد از هنرمندان استان خواست تا بنا به درخواست استاندار گام‌های اساسی برای درآمدزایی خود بردارند تا نیاز به کمک‌های دولتی کمتر باشد.

این مسئول ارشد فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد کمک مالی برای راه‌اندازی انجمن صنفی هنرمندان و همچنین کمک به انجمن‌های هنری را گامی خوب برای موفقیت حوزه فرهنگ در سال مزین به اقتصاد و فرهنگ دانست و گفت: این اقدام مسئولان استانی گامی عملی برای تحقق فرموده رهبری در فرمان نوروزی امسال بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چه نظری در خصوص انتقاد برخی از هنرمندان نسبت به خود در نشست امشب دارید، گفت: شما اهالی رسانه بهتر از همه مرز تخریب و انتقاد را می‌دانید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: انتقاد همواره از عملکردها می‌شود که با تخریب دو مقوله جداگانه است.

کمالوندی انتقاد را بهترین راه برای کمک به عرصه هنر و فرهنگ استان دانست و گفت: انتقادات را آویزه گوش خود می‌کنم اما برای تخریب هیچ‌ اهمیتی قائل نیستم.

این مسئول با اشاره به این که حکم من توسط وزیر محترم ارشاد تأیید شده و به تأیید مسئول ارشد استانی رسیده است، گفت: سعی بر این است که با عملکرد خود این اعتماد وزیر و استاندار محترم را در عمل و کار و خدمت پاسخگو باشم.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بلادشاپور گفت:

  انصافا …… با100هزارتومان نظرش عوض میشود

 • یاسوج گفت:

  سلام بر اهالی هنر
  متاسفانه در این چند سال به هنر و هنرمندان استان کهکیلویه و بویراحمد اجحافات فراوانی شد.
  با نام هنر و با سو، ، استفاده از هنرمندان عده ای برای بقا، و یا مطرح نمودن خود ، ، ظلم و ستم فراوانی به استان وارد کردند !!!
  اینک با نام هنر و هنرمند هم ژست میدهند؟ آیا جناب مدیر کل تا کی با این تیم بی خاصیت و غیر فرهنگی میخواد با هنرمندان این استان به خود و هنر استان به اشتباهات گذشته اصرار داشته ، نظرات هنرمندان را نادیده بگیرد…!!!
  لطفا با اصلاح امور و تغییر در بخش مدیریتی خود در سطح استان اقدام و در این دولت جدید با نگرش جدید با مردم و هنرمندان این استان صادقانه برخورد شود.والسلام

 • حسینی گفت:

  با سلام و احترام
  ابقا،جناب کمالوندی مدیرکل ارشاد استان کهکیلویه و بویراحمد را فال نیک گرفته ، ولی شایسته است که به خواسته هایبخش ببزرگی از جامعه ی هنری را مورد توجه قرار داده و با انتصاب افراد شاخص و فرهیخته مسائل و مشکلات واقعی هنرمندان را پاسخگو باشند. با انتخاب معاونان خود با هم آهنگی هنرمندان اغلب مشکلات فرهنگی و هنری استان کهکیلویه و بویراحمد مرتفع خواهد شد. انشاءالله

 • منتقد گفت:

  سلام بر اهالی هنر ، سلام بر کاربران ارجمند
  عزیزان هم استانی شما خیلی زیبا و دلسوزانه پیشنهاد و انتقاد فرمودید، آیا جناب کمالوندی مدیرکل ارشاد استان ، اصلا توجهی به اظهارات شما عزیزان دارد؟ آیا معاون همه کاره ایشان که با همه ی کاندیدا ها بوده ، به جناب کمالوندی فرصت تغییر و تحول را خواهند داد!!! اگر معاونان ایشان تغییر نشود وضعیت ارشاد و اعتراض هنرمندان بدتر خواهد شد…

 • اردوان زینی سوق گفت:

  سردبیر محترم ،کاش به دستورالعملی که برای تایید کامنتهاتون گذاشتید ،کمی توجه میکردید و به همشهری عزیزی که نظرات این حقیر افکار و اندیشه اش و…آزار میدهد ،عذرخواهی کرده و به ایشان بفهمانید در جاهایی نظر میدهم که صاحب نظر باشم!!

 • مهمان گفت:

  جناب کمالوندی باید از دل براید تا بر دل نشیند این تمدید حکم شما مورد پسند فضای جدید که مردم خواسته اند نیست ، وجدان خودت قاضی شما که می خواهی کار فرهنگی کنی باید یک گونه سیاست مورد پسندت باشد یا دیدگاههای دولت احمدی نژاد یا دیدگاههای دولت روحانی ، اصلا بحث این استان نیست و مسئولت شما متفاوت از مدیر یک شرکت اقتصادی بودن است ، وجدان خودت هم نباید قانع باشد شماییکه قربان صدقه آن دولت می رفتی در این دولت مسئ ولیت فرهنگی داشته باشی .

 • سید رحمت الله حسینی گفت:

  درود ودو صد بدرود به حاج فریدون داوری که الحق وانصاف بی بدیلی استاد عزیز شما استخوانها برای هنر ادبی این مرز وبوم خرد کردید واین را هم میدانیم که تشنه ی مقام و شهرت هم نیستید وهر دغدغه ای که داری از سر دلسوزی هنر وهنرمند است خداوند نفس گرمتان و سایه ی مشتتان را از این قوم نگیرد % انشا الله

 • هنرمندشاعر گفت:

  جناب مدیرکل سلام
  ضربه هایی که همواره از دوستان اطراف خود متحمل خواهی شد…یقینا باید بیشتر به اعتراض هنرمندان توجه نمایید…
  خداوکیلی جای هنرمندان شاخص استانی کاملا مشهود بود…
  من هم نظرات هنرمند هم استانی را می پذیرم..مانا باشید

 • هنر دوست گفت:

  اقای کمال وند عزیز سلام.شما که حکم از وزیر گرفتین ابتدا به انجمن ها سامان بدین بعد جلسه بذارین .انجمن هایی با هزینه استانی و نیروهای ضعیف .اگر واقعا دلسوزید و اهل کار همه هنرمندا رو در کارای فرهنگی و جشنواره ها دخیل کنید.از نیروهای متعهد و متخصص برای پیشبرد اهدافتون استفاده کنید.فک کنم تو این جلسات این نکته رو به درستی متوجه شدین اونایی که سال هاست ازشون حمایت میکنید حتی عرضه و بیان دفاع از کارایی که کردینو هم ندارن.به کم تامل یه کم بازگشت به تصمیمات اشتباه در گذشته برای جبران…ببخشید

 • محمدی گفت:

  باعرض سلام و سپاس
  اینجانب تشکر می کنم از هنرمندان استان و مطالب و اظهارات هنرمند هم استانی مورد تایید اکثر هنرمندان استان کهکیلویه و بویراحمد نیز می باشد.تشکر

 • بلادشاپور گفت:

  باعرض پوزش …..تمام اعتراض هنرمندان بابت پول پول پول هست …….پول گیرشون بیاد اعتراض بی اعتراض وانتقادبی انتقاد

 • همشهری گفت:

  اردوان زینی سوق تو چرا نخود هر آشی هستی همه جا نظر میلی

 • هنرمند هم استانی گفت:

  به مردم استانم سلام,به هنرمندان و هنرجویان دیارم درود، به مدیرکل و معاونانش که به خود زحمات این نشست های تکراری و غیرهنری را انجام داده است، خدا خیرتان بدهد….!!! به جناب استاندار و معاونانش که به جلسات این چنینی گوش می دهند و چند صباحی فراموش می شود هم سپاس….
  جناب استاندار شما بومی و مدتی است هم سکان اجرایی استان را بر عهده دارید…آیا تا کنون نظارتی بر امورات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد خود و معاون سیاسی داشته اید….!؟!؟
  آیا چرا هنرمندان شاخص استانی و کشوری در این جلسه حضور نداشتند، همانند:نورمحمد مجیدی کرایی، حشمت اله رحیمی بویراحمدی،.محمد مختاری، علی نرگس نژاد، عطا طاهری.، یعقوب غفاری، حسن بهرامی، کوکب حاتمی،،،،
  این جلسات پیشرفتی با این وضعیت برای استانمان نبوده و تنها وقت تلف کردن است.مدیرکل اول باید خود را اثبات کند و اطراف خود را با انتخاب افراد دلسوز و فرهیخته و فرهیختگی گام های خدمت را شروع و سپس گزارش کار …دهد
  سپاس

 • اردوان زینی سوق گفت:

  ضیافت هنرمندان و مدیران ارشد استانی یک رسم دیرینه میباشد وهر مدیری تازمانی که مسئولیت دارد باید از حقوق اداری و احترام مسئولین ارشد که همانا احترام به شخصیت حقوقی ایشان میباشد ،برخوردار باشد….
  کاش هرجایی سخنی از انتصابی که خوشایند ذائقه ما نیست به میان می آید،پای تاج گردون را بدون شناخت از افکار و خطی مشی و دیدگاه ایشان ،وسط نکشانیم و کمی منصفانه قدر تلاشهای ایشان را برای کشور واستان بدانیم
  به امید روزی که هنرمندان استانم بدون دغدغه های مالی و اقتصادی بتوانند بر صحنه ها جاری باشند و با احترام به پیش کسوتان این عرصه همچون گذشته ای نه چندان ،یاریگر همدیگر باشیم….مدیران می آیند و میروند و هر مدیری چه بومی و چه غیر بومی تا زمانیکه در راستای تعالی هنر استانمان گام بردارد و احترام هنرمندان استان را پاس بدارد ،از حمایت هنرمندان استان برخوردار خواهد بود …………..

 • بوذری گفت:

  آقای کملوندی ماهم برهمین اعتقادیم که بایدجهت بهبودوکیفیت کارهاانتفادسازنده کردوازتوهین وتخریب اشخاص خودداری شودمن به عنوان مسؤول انجمن ادبی کهگیلویه درجلسه قبلی ازاجحاف وتبعیض درحق شهرستانی ها گفتم ولی در برهمان پاشنه چرخیدواین بارازشرکت وتکرارمکررات خسته بودم اگربه انتقادات سازنده توجه شوداصلاح صورت پذیردکاربه تخریب وتوهین کشیده نمیشودمن به پاره ای ازمشکلات انجمن ادبی کهگیلویه که نمودی از مشکلات شهرستانی هاست اشاره میکنم امید است مورد توجه قرارگیرد تا کار به انتقاد وتخریب کشیده نشود.1-درگرمای 46 درجه بدون کولردرراهروی تالار شهیدآوینی جلسه برگزار میکنیم ودرب این تالار برمابسته است2-چرابایدهمه جسنواره ها وکارگاه های شعر وداستان به یاسوج ختم بشودحال آنکه بیشترین افتخاررابرای استان شاعران ما می آفرینند3-دوسال است هیچ جشنواره وهمایشی درکهگیلویه برگزارنشده !4-انجمن ادبی استان مفهومی ندارد وقتی هیچیک از رؤسای انجمن های شهرستانی درآن نقشی ندارنداستان بدون شهرستان هاوجودخارجی ندارد5-شب های شعربلاد شاپور طی سه شب برگزارشددرحدجشنواره زاگرس وهزیته شخصی سزاوارنبود ازبانیان تقدیرویژه شود6-با توجه به سابقه جلسات هفتگی گی بیست سال وعملکردبلادشاپوری ما ،باید اولین انجمنی باشیم که پاداش استاندار را دریافت می کند7-سعی کنیددست به تغییرواصلاح زده وعملگرا باشیدقطعن به جای انتقاد ازچنین مدیرکلی تمجید خواهدشد!

 • علی ظفری گفت:

  برادر محسنی حالت خوبه؟ تالیفی به چند فروختی؟ قطعا بچه این استان نیستی؟ اگر هم هستی فروختی. همه چیو. همه چی؟
  1- میدانی پس از محمودیان و تا آمدن رضاتوفیقی یک متر مربع فضای فرهنگی نداشتیم. 2- میدانی زیر ساخت های دوره توفیقی (مجتمع عظیم گچساران، مجتمع سی سخت، مجتمع عظیم دهدشت، راه اندازی سالن تئاتر فرهنگ، بزرگترین مجتمع یاسوج در خاورمیانه، مجتمع هنرستان هنرهای زیبا، پلاتوها و … ) همه و همه گوشه ای ازفعالیت های این مدیر بومی است؟ 3- میدانی برای اولین بار انجمن ها، ساختمان ها و املاک ثبت رسمی و بدهکاریهای آنها پرداخت شده است؟ 4- میدانی ارشدهای تئاتر و اعزام های اکیپ موسیقی و تولید آثار فاخر در زمینه کتابت قرآن مجید و هنرهای تجسمی و فیلم و عکس و … در این دوران بوده است؟ 5- میدانی در طی این هشت سال یک هنرمند شاخص تحویل نداده ایم؟ 6- میدانی تولید ما به صفر نزدیک شده است. 7- میدانی تبلیغات و چشنواره های تمتراقی ما به صد نزدیک شده است؟ 8- میدانی زیر ساخت های بند 2 در طی این هشت سال یا راکد مانده اند یا حداکثر پیشرفت 10 درصدی دارند؟ میدانی دوران رضاتوفیقی طرح تکریم اربابرجوع در 5 سال رتبه اول بودیم؟ 11- میدانی و میدانی… .
  و میدانی کس نخارد پشت من جزء ناخن انگشت من……..

  • عزیز گفت:

   لطفاً یکی این حرف رو معنی کنه :بزرگترین مجتمع یاسوج در خاورمیانه!!!!!!!!!
   خالی نبند.

 • محسنی رحیم گفت:

  تحلیل عملکرد مدیران بدون توجه به وضعیت و امکانات کشور و سیاست های کلی حاکم در زمان مدیریت ایشان تحلیلی ست که حاشیه اعتماد و اطمینان به آن را کاهش می دهد.
  مثلا توقعات از یک مدیر یا دستگاه فرهنگی در زمان حاکمیت دو جناح مخالف نباید یکسان باشد.
  در میان مدیران حاکم، مدیر مجموعه های فرهنگی بیشترین نقد را تحمل می کنند و این هم یک علت ساده دارد: مخاطبان شان هنرمندان و منتقدان ماهوی و ذاتی جامعه هستند. یعنی کسانی که کارشان نقد و تحلیل است!
  کمالوندی اگرچه مدیریتش در زمان حاکمیت جناح خاصی بود اما عملا در جهت ازادی های مدنی و ایجاد فضای کاری برای هنرمندان گام برداشت.
  سطح فعالیت های هنری انجمن ها و چاپ کتاب ها و برگزاری جشنواره های مختلف در زمانی که کشور با کمترین سطح درامد روبرو بوده و نقدینگی برای کارهای اجرایی به پایین ترین سطح ش رسیده بود نشان از هنر مدیریت ایشان و نفوذ موثرشان در سطح وزارت خانه دارد که توانست از منابع خارج از استان استفاده کرده و جلوی تعطیلی فعالیت های هنری و ادبی را بگیرد.
  با مقایسه سرانگشتی و گذرای عملکرد ایشان با مدیر قبل از او به وضوح تفاوت بسیار زیادی مشاهده می شود.
  کسانی که فکر می کنند باید کمالوند برود احتمالا به علت نظر شخصی شان فقط عدم حضور او را خواستارند و نمی دانند تا کنون موفق ترین مدیران ارشاد استان افراد غیر بومی بودند که کارهای موثر و خوبی داشته اند که ما خود می دانیم مدیران بومی چگونه یا بفکر بکارگیری سیل اقوام خودشان بودند که الان بیکار و بدون اثر از ارشاد حقوق می گیرند یا هیچ نزدیکی با هنر نداشته و خود تحقیر کننده هنر و هنرمند بودند.
  من اصراری به ماندن یا رفتن کمالوندی ندارم اما قبول کنید که اگر وزیر روحانی ایشان را تایید و منصوب کرده باید به انتخاب شان احترام بگذاریم اگر واقعا داعیه اعتدال و امیدی هست.
  این ابقای مدیران قبل مختص استان ما نیست و در سطح وزارت هم ترکیب ها ی زیادی دست نخورده مانده است و قرار نیست افراد موفق و خوب به بهانه انتخابات و تغییر رییس جمهور تغییر یابند.
  بی انصاف نباشید. اگر داعیه دارید که فقط کسانی مدافع کمالوندی هستند که از او نصیبی می برند قبول کنید که منتقدانش هم فقط کسانی هستند که از نصیب شخصی خود ناراضی هستند. با احترام ب منتقدان دلسوز و منصف البته!

 • علی گفت:

  جناب استاندار بلاخره نمردیم و دم خروس را نیز دیدیم. اینکه حضرتعالی اظهار بی اطلاعی می کردید که من از تأیید حکم مدیر ارشاد بی اطلاعم باید خدمتتان عرض کنم چه ضرورتی دارد قسم حضرت عباس بخوری که من بی اطلاعم یا اینکه این بحث ها یعنی تأیید حکم مدیر ارشاد دروغ است . بذار من برات بگویم که این کارا زیر سر اقای تاجگردون است که می خواهد تمام استان را قبضه کند. سیاست، سیاست زمان خریدن است تا اب ها که از آسیاب که افتاد بعد اقا تاج نماینده خودش را علنی می کند باید بگم این یک طرح خطرناک و بسیار پرهزینه است چرا که مگر مردم آبروشان را از سر راه آوردن که شما بدان به همین راحتی بدان چوب حراج بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟

پربازديد