تاریخ درج خبر : 1393/04/25
کد خبر : ۳۰۱۱۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتیاد عامل اصلی طلاق در کهگیلویه و بویراحمد است

سایت استان: مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد گفت: اعتیاد به انواع مواد مخدر عامل اصلی طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

فضل الله اتابک درحاشیه بازدید خبرنگاران از اورژانس اجتماعی یاسوج، اعتیاد، خیانت و دخالت اطرافیان را از جمله دلایل طلاق در این استان دانست.

IMG_2020

این مقام مسئول افزود: درسه ماه نخست امسال بیش از 240 مورد پرونده طلاق به این مرکز ارجاع شد که 40درصد از آنها منجربه سازش شد.

وی با بیان اینکه بیشترین پرونده های ارجاعی به این مرکز طلاق های توافقی زوجین است، اظهار کرد: در یک ماه اخیر کمترین و بیشترین سن طلاق به ترتیب 12 و 91 ساله بوده است.

اتابک اظهار کرد: مهمترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده بر روی پرونده های ارجاعی طلاق در این مرکز شامل مددکاری اجتماعی ، روان شناسی و مشاوره های حقوقی است.

وی اظهار کرد: در بررسی یکی از پرونده های طلاق در این مرکز و در اتفاقی نادر جوانی 20 ساله اقدام به سه بار ازدواج کرده که با توجه به مشاوره های انجام شده وی هنوز استقلال کافی برای اداره زندگی زناشویی را نداشته است.

اتابک ابراز داشت: البته در برخی پرونده ها از جمله همین جوان 20 ساله به نظر می رسد طلاق خود بهترین و در عین حال آخرین راه حل برای ایجاد آرامش و سامان دادن به زندگی طرفین باشد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال گذشته نیز 874 پرونده مربوط به طلاق های توافقی به این مرکز ارجاع داده شد که بیشتر آنها به طلاق انجامید.

IMG_2015

وی با اشاره به سایر اقدامات مرکز اورژانس اجتماعی یاسوج نیز گفت: ساماندهی کودکان کار خیابانی در سطح شهر و ارایه خدمات و نیز انجام کارهای مددکاری اجتماعی از مهمترین فعالیت ها در این مرکز است.

اتابک از ساماندهی و ارایه خدمات و مددکاری به 26 کودک کار خیابانی در سه ماه نخست امسال در این مرکز خبر داد و افزود: بیشترین تعداد مراجعان مربوط به مناطق حاشیه شهر یاسوج بویژه بلهزار و مادوان است.

وی اظهار کرد: با بررسی های انجام شده فقر مادی و فرهنگی خانواده ها بیشترین نقش را در گرایش کودکان کارخیابانی در یاسوج داشته است.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه بیش از 15 دستگاه اجرایی مسوولیت و وظیفه مقابله با آسیب های اجتماعی در این استان را برعهده دارند خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش نهادهای مرتبط بویژه شهرداری ها در این راستا شد.

اتابک خط تلفن سیار 123 و خط 1480 صدای مشاور را از فعالیت های اصلی مرکز اورژانس اجتماعی یاسوج عنوان کرد و افزود: سال گذشته بیش از 400 تماس تلفنی برای ارایه خدمات مشاوره ای و مددکاری اجتماعی در این مرکز انجام شد.

کهگیلویه وبویراحمد با هشت شهرستان کمتر از 700 هزار نفر جمعیت دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاتاوه گفت:

    قابل توجه مدیریت محترم سازمان بهزیستی استان
    چرادربخش و شهر پاتاوه خدمات بهزیستی علیرغم جمعیت زیاد ومسائل ومشکلات فراوان اساسا وجودندارد.

پربازديد