تاریخ درج خبر : 1393/04/27
کد خبر : ۳۰۱۲۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

گشتاسب: تئاتر، موفق ترین رشته هنری استان است

سایت استان: رئیس انجمن هنرهای نمایشی و تئاتر کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به حضور در جشنواره های مختلف، تئاتر موفق ترین رشته هنری استان است.

رضا گشتاسب در حاشیه دیدار هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی با استاندار اظهار داشت: استان ما از قطب‌های تئاتر در کشور است که همه اهالی هنر تئاتر ایران بر آن صحه می‌گذارند.

goshtasb

وی با نام بردن از تعدادی بزرگان تئاتر کشور که جملگی از فرزندان هنرمند این استان به شمار می‌روند، افزود: وقتی بزرگی و منزلت خود را نزد جامعه هنری کشور علی‌رغم کوچکی و محرومیت استان داریم پس بهتر است که پایه‌های آن را قوی‌تر از گذشته کنیم.

گشتاسب اضافه کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌ها و ادارات هیچ کمکی به تئاتر استان نمی‌کنند در حالی که هنرمندان استانی مانند اصفهان با کمک دستگاه‌هایی نظیر شهرداری سالی 365 روز در حال ساخت و تولید کارهای هنری هستند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کهگیلویه و بویراحمد با نام بردن از دستگاه‌هایی مانند شهرداری که می‌توانند به حوزه هنر کمک کنند، افزود: یکی از وظایف این دستگاه‌ها کار فرهنگی است که نباید به کل آن را تعطیل کنند.

این نویسنده و کارگردان سرشناس حوزه تئاتر کشور گفت: به نظر من و بسیاری از هنرمندان استان، موفق‌ترین رشته هنری استان ما تئاتر است که باید بیشتر مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد تا بتوانیم در آینده در جشنواره‌های مهم کشوری از جمله تئاتر فجر موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم.

گشتاسب راهیابی تیم‌های مختلف تئاتر استان اردبیل به جشنواره‌های مطرح ملی را از افتخارات این رشته هنری در استان دانست و گفت: با جمع و تفریقی که کردم به هر هنرمند ما در استان ماهانه با این وضعیت اعتبارات تنها 20 هزار تومان تعلق می‌گیرد.

وی از جای خالی مجمع صنفی هنرمندان در استان یادی کرد و گفت: مطالبات باید از این راه پی‌گیری شود.

یکی دیگر از دغدغه‌های رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تأسیس دانشگاه هنر بود که از مسئولان استانی خواست برای توسعه و شکوفایی عرصه هنری به فکر راه‌اندازی آن باشند.

گشتاسب در همین خصوص گفت: اگر دانشگاه هنر در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی نشود هر آن چه که از هنر جدید و قدیم در استان بوده به غیر از عقب‌ماندگی و فراموشی چیزی عاید آن نمی‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اینکه تاتر ما موفق است یا نه بحث فراوان دارد.در ربودن جوایز بله…….اما در تاثیرگذاری بر مردم موفق نیست.این عیب از هدایت نادرست مسولین تاتراست نه هنرمند.اما جایگاه خوبی در تاتر جشنوره ای داریم.زحمات رضا گشتاسب وعلی نرگس نژاد ستودنی است

پربازديد