تاریخ درج خبر : 1393/04/27
کد خبر : ۳۰۱۲۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

داستان نویسان دغدغه مردم را دارند

سایت استان: رئیس انجمن داستان گفت: داستان نویسان بیش از همه مطالعه می کنند و همیشه دغدغه مردم را دارند.

به گزارش سایت استان، ماشاالله افسر در دیدار هنرمندان با استاندار افزود: هنر فرمایشی باید از هنر واقعی جدا شده و از صحنه حذف شود.

afsar11

وی بیان داشت: به نظر می‌رسد که هنر هنرمندان در داستان نویسی به شکل فرمایشی و در راستای اهداف مدیران است که این مسئله یک خطر و آسیب جدی برای هنر داستان نویسی است. 

افسر لزوم احترام به هنرمندان را یادآور شد و با ذکر مثالی گفت: وقتی گارسیا مارکز نویسنده کلمبیایی و خالق صدسال تنهایی به اسپانیا رفت پادشاه این کشور برای احترام به استقبال وی رفته و یک خیابان را به نام وی نام گذاری کرد و او را برای همه عمر بیمه نمود که این نشان از احترام و ارزش هنرمندان در کشورهای خارجی دارد.

رئیس انجمن داستان مطالعه مستمر را نیاز داستان نویسان عنوان کرد و بیان داشت: با وضعیت گرانی کتاب و عدم درآمد مشخص نویسندگان و داستان نویسان، با مشکل خرید کتاب دست به گریبان هستیم و سهمیه ما از بن کتاب از همه پایین تر است.

IMG_2176

افسر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انجمن داستان جشنواره ملی متیل را برگزار می کند که لازم است با حمایت استاندار این جشنواره که در سطح ملی یک برند برای استان شده است به جایزه ادبی تبدیل شود.

رئیس انجمن داستان‌نویسی، عدم برگزاری کارگاه‌های آموزشی را از دیگر مشکلات هنرمندان حوزه داستان نویسی عنوان کرده و ادامه داد: با توجه به نوپا بودن داستان نویسی در استان، برگزاری کارگاههای آموزشی در این حوزه یک نیاز ضروری است و باید از طریق حمایت های اداره ارشاد به بخش غیردولتی سپرده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هنرمند گفت:

  باسلام بی انصافیست درباره افسر اینطور اظهارنظرکردن زنگیشو برای هنر داستان هزینه کردند

 • یاسوج گفت:

  لطفاً چند مورد از دغدغه های که برای مردم دارید ذکر بفرمایید

 • افسر گفت:

  اگر شجاعت داری و پایبند به اخلاق و و انسانیت بودی خودتو با نام حقیقی معرفی می کردی تا افسر داستاناشو نشونت بده، شاید به زعم جنابعالی افسر باید در فلان جشنواره مسخره شرکت کند تا ثابت شود که داستان می نویسد. این کار سخیف تو از هر ابلهی برمی آید که بدون نام واقعی هر چه دلشان می خواهد در راستای تخریب دیگران بنویسند. بنده داستان می نویسم و جزو اولین کاانی بودم که ادبیات داستانی را در این استان حمایت کرده و به آن پرداختم. همین انجمن داستان اگر افسر نبود الآن موجودیتی نداشت که جنابعالی باد به غبغب بدهی و برای تخریب دیگران هر یاوه ای بگویی.

 • داستان نويس. گفت:

  اقای افسر اگر لطف کنند یه داستان از خودشان حتی اگر در حد دو صفحه باشد جایی ارایه کنند قبول می کنیم . دنبال …. هر جا و به هر عنوان باشد .
  حالا گیرم بودجه هم در اختیارشان بگذارند می خواهند چه کارش کنند؟

پربازديد