تاریخ درج خبر : 1393/04/27
کد خبر : ۳۰۱۲۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کلمه و واژه ابزار کار شاعران است/ لزوم عملی شدن حمایت های معنوی از هنرمندان

سایت استان: رئیس انجمن شعر و ادب استان گفت: ابزار کار شاعران کلمه و واژه است و گاهی این دو دردسر ساز شده که نیاز به عملی شدن حمایت ها ی معنوی مدیران دارد.

به گزارش سایت استان، فریدون هاشمی در نشست هنرمندان با استاندار با بیان توقعات هنرمندان از مدیران گفت: از مدیران اجرایی توقع حمایت های عملی و اجرایی داریم و انتظار می رود حمایتهای قانونی و معنوی مدیران از شاعران فقط در حرف نباشد و جنبه عملی هم داشته باشد.

IMG_2208

وی ادامه داد: هنرمندان استانداران زیادی را به خاطر دارند و آن شخصی در اذهان ماندگار است که در حوزه فرهنگی کار کرده است.

وی خواستار توجه جدی به دغدغه و دل مشغولی هنرمندان شد و بیان داشت: کاش همان گونه که مدیران به کارهای عمرانی بها می دهند به هنر و هنرمند نیز توجه داشته باشند.

هاشمی با انتقاد از رسانه گفت: رسانه های استانی از شعر و شاعران استان حمایت نمی کنند و حتی ستونی برای شعر در رسانه های خود قرار نمی دهند.

برگزیده چندین جشنواره شعر کشوری در ادامه گفت: چاپ کتاب برای یک شاعر کار سخت و طاقت فرسایی است و پرداخت هزینه های چاپ کتاب نیز از عهده شاعران خارج است.

وی به بوروکراسی اداری در زمینه چاپ کتاب نیز انتقاد کرد و تصریح کرد: در برخی موارد حتی مدیرکل ارشاد نیز با تمام پیگیری ها و حمایت ها نیز نمی تواند این معضل را حل کند.

رئیس انجمن شعر و ادب به برگزاری جشنواره ها در استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: جشنواره شعر زاگرس در کشور شناخته شده است و اگر حمایتهای جدی صورت گیرد می تواند به یکی از معتبرترین جشنواره ها در حوزه شعر تبدیل شود.

هاشمی افزود: این امر دور از دسترس نبوده و اگر استاندار محترم به شهرداری و صداوسیما ودیگر نهادهای مرتبط دستور همکاری دهد بسیاری از گره ها باز شده و این امر تسهیل می شود.

وی در پایان با اشاره به گروه مشاوران فرهنگی در دوران استانداری اسماعیل دوستی گفت: آقای خادمی با فعال کردن گروه مشاوران فرهنگی و هنری می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به هنرمندان را سر و سامان بدهد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بلادشاپور گفت:

  داوری دل پری ازکمالوندداره چون ازمعاونت برداشتش

 • امیرحسین عزیزی گفت:

  این آقایی که نوشته هاشمی تا…چی رومیخوادبرسونه .عزیزم بیخیال این تعصبات قومی قبیله ای بشید.ااین تعصبات خشک ونادرست به هیچ جانخواهیم رسید!بخداچیزی که مهمه اینه که ظرفیت بچه های استان شناخته وشکوفابشه

 • دوست گفت:

  ممنون آقای هاشمی که بخشی از دغدغه های ما را فریاد زدی البته اگر به جایی برسد و گوش شنوایی باشد. از سایت استان هم باید تشکر کرد. پوشش اینگونه مسایل دغدغه ماست و رسالت و لطف رسانه ها. دست مریزاد فرید.

 • یاسوج گفت:

  آفرین بر فریدون هاشمی تامرادی

پربازديد