تاریخ درج خبر : 1393/04/27
کد خبر : ۳۰۱۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کیانی پور: نبود نقدینگی مهمترین عامل رکود اقتصادی است

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت:  نبود نقدینگی مهمترین عامل رکود اقتصادی است.

جبار کیانی‌پور در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی، بانک‌ها را از محورهای اساسی در اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور بانک‌ محور است از این‌رو بانک‌ها مسئول تامین منابع مالی برای بهره‌وری هستند.

IMG_2050

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج با تاکید بر اینکه اعتقادمان بر این است که منابع بانک‌ها به سمت تولید سرازیر شود، گفت: مهمترین عامل رکود اقتصادی عدم نقدینگی است.

وی به برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: این استان به نسبت دیگر استان‌ها بیشترین جلسات و مصوبات را در شورای گفت‌وگو را برگزار کردیم.

کیانی‌پور که در دهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی سخن می‌گفت، اظهار داشت: از تمام تلاش‌های یک ساله مجموعه مدیران استانی، استاندار، معاونان استاندار و مدیران بانکی که تلاش مضاعفی برای بهبود فضای کسب و کار داشته‌اند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج با بیان اینکه بانک‌ها بخشنامه‌های داخلی را به قوانین مصوبات دولت ارجحیت می‌دهند، گفت: انتظار می‌رود بانک‌ها در راستای فضای بهبود کسب و کار تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در سطح شهرستان‌ها را بیانگر توجه مسئولان استانی در راستای رفع مشکلات تولید عنوان کرد و گفت: تزریق نکردن سرمایه‌ گردش از سوی بانک‌ها از مشکلات و موانع بخش تولید و کسب و کار است.

IMG_2068

کیانی‌پور تعداد واحدهای صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد را 224 واحد صنعتی عنوان کرد و گفت: از این تعداد 104 واحد آن تعطیل و از 130 واحد درحال ساخت 48 واحد فعال و 82 واحد تعطیل و نیمه فعال است.

این مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه 60 درصد واحدهای تولید استان دچار رکود تولید هستند، گفت: باید پرسید که چه تلاش‌های برای بهبود فضای کسب و کار صورت گرفته و چه میزان رونق داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این جلسه با ارائه دو پیشنهاد در راستای رونق توسعه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در راستای بهبود فضای کسب و کار و شورای گفت‌وگو با راه‌اندازی دفاتر فضای کسب و کار در ادارات اقتصادی استان می‌تواند تاثیرگذار باشد.

کیانی‌پور در پایان استفاده از ظرفیت‌های موجود در کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق اقتصاد مقاومتی را از دیگر پیشنهادات عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد