تاریخ درج خبر : 1393/04/28
کد خبر : ۳۰۱۷۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

فعالیتهای رسانه‌ای به صنف‌های رسانه‌ای واگذار شود

سایت استان: اصحاب رسانه و جمعی از اساتید  حوزه ارتباطات دانشگاه و جمعی از نمایندگان جامعه خبری کشور همزمان با نوزدهمین شب از ماه مبارک رمضان با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دیدار کردند.

به گزارش سایت استان، دبیر کل انجمن روزنامه های غیر دولتی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه ، ۱۷ مرداد وقت فراخی برای رسانه ها در نظر گرفته شود تا آنها بتوانند با فراق بال بیشتر مسائل خود را با رییس جمهوری در میان بگذارند، گفت: من در اینجا می خواهم از کارهای نکرده دولت تشکر کنم. از جانب خودم و بخشی از رسانه های همراه با دولت از شما و دولتمردانتان قدردانی می کنیم که در طول یک سال گذشته رفتاری در شان جمهوری اسلامی ایران داشته اید و تاکنون شاهد قانون گریزی و قانون ستیزی از سوی شما و دولتمردانتان نبوده ایم و یا کمتر با آن مواجه شده ایم.

587

محمد‌علی وکیلی افزود: از شما قدردانی می کنیم که تاکنون در این مدت از زبان شما کلامی خلاف شان نشنیده ایم و خوشحالیم که در سخنان رییس جمهوری بار حقوقی کلمات مد نظر قرار می گیرد و کلام مسوولانه می شنویم.

مدیر مسوول روزنامه ابتکار، اظهار داشت: از شما تشکر می کنیم به این دلیل که شاهد بی انصافی نبوده ایم و تاکنون رفتاری منصفانه در برابر منتقدانتان داشته اید.

وی با بیان اینکه این عدم تعادل قطار رسانه ای ما را کند و نشاط فضای رسانه ای را گرفته است، اظهار داشت: رسانه ها به بهانه ی کوچکترین خطا توقیف می شود. روزنامه خوب ˈقانونˈ به دلیل یک خطای جزیی و قابل بخشش و در عین حال قابل تکرار در رسانه های دیگر در محاق توقیف رفته است.

وکیلی با تاکید بر این که انصاف، قانون و اخلاق سه ضلع اعتدال هستند، با اشاره به بخشی از مشکلات کنونی رسانه ها گفت: بیماری کنونی جامعه رسانه ای در کشور عدم تعادل ساختاری است. ما شاهد عدم تعادل بین رسانه های بخش خصوصی با رسانه های دولتی، شبه دولتی و حاکمیتی هستیم و این عدم تعادل در طول سال ها باعث شده که منابع به چاه طویل رسانه های دولتی برده شود و سهم رسانه های غیر دولتی در این عرصه ترحمی بوده است.

دبیر کل انجمن روزنامه های غیر دولتی در مورد مقوله امنیت در عرصه رسانه افزود: بخشی از رسانه ها در گذر از خطوط قرمز از آنچنان ضریب امنیتی برخوردار هستند که نه به جایی پاسخگو هستند و نه جایی یارای سوال خواستن از آنها را دارد.

وکیلی ادامه داد: اما رسانه های غیر دولتی و مستقل در انجام وظایف حداقلی خود دچار احساس عدم امنیت هستند و این عدم تعادل در شان جمهوری اسلامی ایران و زیبنده جامعه فرهنگی و رسانه ای ما نیست.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار با انتقاد از این که رسانه‌ها به بهانه‌ی کوچکترین خطا توقیف می‌شوند از دولت خواست که با تدوین نظام نامه‌هایی برای شفافیت در حوزه‌ی فعالیت رسانه و روزنامه نگاری، فعالیتهای رسانه‌ای به صنف‌های رسانه‌ای واگذار شود و به جای “این همه زره، شمشیر و شلاق” بخشی از وظایف نظارتی رسانه ها به صنوف سپرده شود.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد