تاریخ درج خبر : 1393/04/27
کد خبر : ۳۰۱۹۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بودجه عمرانی استان 35 برابر شد

جوابیه ای به مطلب زیر برای سایت استان ارسال شد:

جوابیه معاون برنامه ریزی استانداری: بودجه عمرانی امسال کهگیلویه و بویراحمد معادل ۳۵ سال گذشته است

بنیاد کوثر و برکت در راه سرمایه گذاری استان قدم برداشته اند. تـأسیسات فاضلاب دو شهر یاسوج و گچساران و راه آهن اقلید-یاسوج در اولویت طرح های فعالیت های عمرانی است.
دکتر نوروزی، معاون برنامه ریزی استانداری در پاسخ به انتقاد صاحبان سرمایه در استان گفت: نرخ تسهیلات در حوزه کشاورزی و خدمات 12 درصد و در حوزه صنعت 16 درصد است که در مناطق محروم به 13 درصد کاهش می یابد و این رقم معقول و مناسب است.
وی با بیان اینکه بنیاد برکت و کوثر جهت فعالیت در استان گام برداشته اند، گفت: در سال جاری صندوق توسعه ملی برای اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی استان هیچ سقفی را در نظر نگرفته است ولی از آنجایی که بنیه مالی صاحبان سرمایه هم استانی ضعیف است، چشم به خارج از استان دوخته ایم.
معاون برنامه ریزی استان گفت: اگر صنعتگری بخواهد در استان فعالیت کند تا 20 سال از پرداخت مالیات معاف می شود و هم چنین اگر کسی بتواند پنج نفر نیروی کار را به خدمت بگیرد دولت بیمه کارفرما را به عهده می گیرد.
وی گفت: 167 میلیون دلار معادل 35 سال بودجه عمرانی استان از طریق قانون بودجه و به روش فاینانس در اختیار استان قرار می گیرد که این بزرگترین فرصت سرمایه گذاری در تاریخ استان است.
1_DSC_0006
نوروزی افزود: تأسیسات فاضلاب دو شهر یاسوج و گچساران و راه آهن اقلید- یاسوج در اولویت طرح¬های فعالیت های عمرانی است.
در ادامه این جلسه مختار کوشا دادستان مرکز استان در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری گفت: نگرفتن تظمین های مناسب، سهل انگاری در استعلام ها، نداشتن اهلیت برای سرمایه گذاری و تخلف بعضی از نهادهای اجرایی و بانکی از مشکلات اصلی سرمایه گذاری در استان است.
در ادامه این نشست مهندس سهراب بنام، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت¬های اقتصادی استان گفت: 129 واحد صنعتی در استان فعال است و 104 واحد صنعتی نیز تعطیل شده
است. 28 واحد صنعتی در تملک بانک است و 43% شرکت هایی که پروانه بهره برداری گرفتند تا کنون هیچ گونه فعالیتی انجام نداده اند.
وی با بیان اینکه در دو دهه اخیر تعطیلی شرکت ها سیر صعودی داشته اند، گفت: از سال 75 تا 80 تعداد 11 واحد از سال 80 تا 85 تعداد 19 واحد و از سال 85 تا 90 تعداد 74 واحد صنعتی تعطیل شد.
سهراب بنام مشکلات سرمایه گذاری در استان را هزینه بالای مواد اولیه، روزآمد نبودن فناوری ها، ضعف در بازار رقابتی و ضعف مدیریتی دانست و از صاحبان سرمایه خواست که با چشم بازتری به بازار نگاه کنند.
در ادامه حسن شرفی، نماینده بانک صادرات در کمیته حمایت قضایی گفت: به کسانی که در 25 سال گذشته در استان ویژه خواری می کردند دیگر اعتنایی نمی کنیم و نمی خواهیم تسهیلات را به عده معدودی دهیم تا ویژه خواری تکرار شود.
وی با تصریح این مهم که دستمان را برای سرمایه گذاران صادق دراز خواهیم کرد گفت: مدیر جدیدکارخانه قند استان داوطلبانه 300 میلیون بدهی این کارخانه را طی سه قسط پرداخت می کند و برای نشان دادن این حسن نیت قسط اول را پرداخت کرده است.

+منبع: روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویر احمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد