تاریخ درج خبر : 1393/04/26
کد خبر : ۳۰۱۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

150 بدهکار مالی نیازمند آزاد می شوند

درششمین جشن گلریزان استان که برای آزادی بدهکاران نیاز مند مالی از زندان برگزار شد دکتر جمادی رئیس شورای قضایی استان گفت: از سال 1378 تاکنون 1430 نفر توسط ستاد مردمی دیه استان آزاد شدند و مقدار مبلغ بدهی این افراد 16 میلیارد و 500 میلیون تومان است و همچنین با همکاری مددکاران ستاد دیه و شوراهای حل اختلاف استان شاکیان بیش از30 میلیارد تومان گذشت کردند.3_DSC_0051
وی اظهار کرد: هم اکنون 240 نفر زندانی بدهکار در زندانهای استان حضور دارند که مبلغی بیش از پنج میلیارد تومان بدهکارند و امیدواریم با کمک خیرین و گذشت شاکیان این افراد به نزد خانواده های خود بازگردند.

رئیس شورای قضایی استان گفت: سال گذشته 290 فقره پرونده به ستاد دیه استان وارد و تعداد کسانی که در این سال آزاد شدند 240 نفر با مبلغ بدهی 22 میلیارد تومان است و نیز در سال جدید برنامه ریزی برای آزادی 150 نفر از زندانیان استان انجام شده است.

وی با هشدار نسبت به عواقب مهریه های بالا بیان کرد: فردی در زندانهای استان است که به پرداخت پنج هزار سکه برای پرداخت مهریه روانه زندان شده است. در این جلسه کشانی، مدیر امور هماهنگی ستادهای مردمی دیه کشور با حضور درششمین جشن گلریزان ستاد دیه استان گفت: درتصادفات 32 سال گذشته 800 هزار نفر کشته، 9 میلیون نفر مصدوم و 436 هزار نفر روانه زندان شدند.

وی با تشریح مهمترین عوامل زندانی شدن بدهکاران مالی گفت: توجه نکردن به مقررات رانندگی(نداشتن بیمه، گواهینامه) در هنگام تصادف رانندگی و به اجرا گذاشتن مهریه دو علت اصلی زندانی شدن جرائم غیر عمد است. کشانی در پایان افزود: .تیراندازی غیر عمد در مراسمات و کشته شدن افراد بی گناه؛ بالا بودن مهریه به دلیل پررنگ شدن مسائل قومی؛نداشتن آگاهی از عواقب صدور چک و سفته بلا محل از دیگر دلایل زندانی شدن افراد است.

+منبع: روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویر احمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد