تاریخ درج خبر : 1393/04/30
کد خبر : ۳۰۲۱۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند رمضانی از بی توجهی مسئولان استانی به حوزه فرهنگ

سایت استان: رئیس دانشگاه یاسوج با انتقاد از عدم توجه به بخش فرهنگ در توزیع اعتبارات استانی از مسئولان خواست توضیح دهند چه مقدار از اعتبارات ماده 180 در این استان هزینه بخش فرهنگ شده است.

شاپور رمضانی  در نشست کارگروه کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور اعضا و به ریاست فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار برگزار شد اظهار کرد: باید فرهنگ کتابخوانی را در استان ارتقا دهیم سپس از مشکلات کتابخانه‌ها صحبت کنیم.

81148051-5667019

این مسئول با بیان این که داشتن کتابخانه و کتاب بدون کتابخوان هیچ ارزشی ندارد، افزود: آمار در خصوص فضاهای کتابخانه‌ای و تعداد کتاب نشان می‌دهد که در این مبحث هیچ گونه مشکلی نداریم.

رئیس دانشگاه یاسوج ادامه داد: در خود کتابخانه‌های عمومی تعداد 400 هزار کتاب و در دانشگاه یاسوج تعداد 120 هزار و در دانشگاه آزاد چیزی حدود 70 هزار کتاب موجود است اما باید به دنبال کتابخوان باشیم.

رمضانی افزود: یکی از مشکلات ما در خصوص وضعیت کتابخانه‌ها و همچنین مکان‌هایی است که باید در آن‌ها کتاب خوانده شود که لازم است همه شرایط را در کتابخانه‌ها برای اطمینان خاطر مراجعه کنندگان فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه یاسوج در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع اعضای کارگروه کتابخانه‌های استان با انتقاد از وضعیت اعتبارات عمرانی در این حوزه گفت: اعتباراتی با نام ماده 180 در استان توزیع شد که نمایندگان مجلس و همچنین مسئولان ارشد استانی مسئولیت توزیع آن را بر عهده داشتند.

رمضانی تصریح کرد: آن گونه که ما شنیده‌ایم مبلغ 80 میلیارد تومان از اعتبارات این ماده در استان توزیع شده است که باید پرسید چه میزان از آن به بخش فرهنگ تخصیص یافته است.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: باید سؤال کرد چه مبلغ از این پول به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اختصاص یافته است و آیا بخش فرهنگ در اولویت دریافت این اعتبارات نبوده است.

وی توجه به عمران و آبادانی را مهم دانست و افزود: اما فرهنگ زیربنای توسعه است و اگر در بخش فرهنگ ضعیف عمل کنیم هیچ‌گاه رنگ توسعه را در بخش‌های دیگر از جمله در حوزه عمرانی نخواهیم دید.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عزیز گفت:

  رئیس دانشگاه یاسوج؟! کی رئیس شده.
  شتر در خواب بیند پنبه دانه. این پست برای ایشون خیلی بزرگه. یا شاید هم ایشون برای این پست خیلی کوچیکه.

 • رضا گفت:

  اون بقیه اش چی بوده که حذفش کردین؟ معلومه هوای رمضانی رو دارین

 • یاسوجی گفت:

  جناب رمضانی اولین فرهنگ ، فرهنگ پاسداشت و ارزشمند نیروهای توانمند و بویژه نیروهای بومی است که شما حتی کسانی را که از شما حمایت کرده بودند به دلیل ترس از کاریزماشون حذف کردید. ……………………………………………. بنشین تا مردم بویراحمد درباره ات قضاوت کنند

 • سید گفت:

  درود بر دکتر رمضانی عزیز

پربازديد