تاریخ درج خبر : 1391/06/26
کد خبر : ۳۰۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش منابع بانکی شرط توسعه استان

سایت استان:  مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه این استان در صورت افزایش منابع بانکی تا یک درصد منابع کشور محقق می شود.
سید حسین سهمگین  با بیان اینکه هم اکنون سهم منابع بانکی استان از سپرده کل کشور 4/ درصد است افزود: توسعه اقتصادی استان تنها با افزایش این میزان سپرده محقق می شود.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاری در این استان رابطه مستقیمی با تسهیلات بانکی دارد و با افزایش یا کاهش تسهیلات اعطایی از سوی دولت، سرمایه گذاری نیز تغییر می کند.

سهمیگن با بیان اینکه رشد روز افزون دانش آموخته های دانشگاه ها لزوم اجرای برنامه های اشتغالزایی برای این افراد را دو چندان می کند، گفت: اجرای این برنامه ها در صورت افزایش سهم منابع بانکی تحقق خواهد یافت.

وی عنوان کرد: در سال گذشته تعهد اشتغال دولت در این استان 16 هزار و 503 شغل بود که بیش از این مقدار هم محقق شد اما این میزان اشتغال جوابگوی نیازهای روزافزون جامعه نیست.

سهمگین با بیان اینکه نسبت مصارف به منابع بانکی در این استان نزدیک به 200 درصد است گفت:این رقم نشان دهنده نیاز روزافزون مردم به تسهیلات و پیشی گرفتن آن از منابع بانکهاست.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگیهای اقتصاد این استان، بیشتر بودن مصارف مردم از درآمدشان است که نشان دهنده پایین بودن میزان پس انداز است.

سهمیگن نبودن صنایع مادر را نیز از مشکلات توسعه اقتصادی استان دانست و گفت: اگر شرکتهای دولتی به صورت صد درصدی در این استان سرمایه گذاری کنند طرح های بزرگ تولیدی صنعتی و صنایع مادر شکل خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه دشمنان تلاش می کنند با تحریم، چرخهای تولید را متوقف کنند اما رشد سالانه صادارات این استان نشان می دهد که این تحریم ها بی اثر است.

سهمیگن گفت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد نه تنها صادارات کالا به خارج متوقف نشده بلکه بیش از 20 درصد هم در ماه های اخیر افزایش داشته است.

وی افزود: مسوولان این استان همواره و با برگزاری همایش ها و نشست های دوجانبه و چندجانبه سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این استان دعوت کرده اند.

سهمگین معتقد است، این استان به دلیل داشتن 10 درصد آبهای کشور، 25 درصد تولید نفت و گاز کشور، 40 درصد داروهای گیاهی ایران، نزدیکی به قطب های صنعتی و جمعیتی کشور و بنادر جنوبی، تنوع آب وهوایی ، 283 جاذبه طبیعی بکر و 900 میلیون تن کانی معدنی بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری و توسعه دارد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد