تاریخ درج خبر : 1393/04/31
کد خبر : ۳۰۲۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

توان کنترل اعتراض شدید مردم را نخواهیم داشت / تبعیض و ظلم تاریخی بر کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: نماینده مردم گچساران و باشت طی نامه ای خطاب به رییس جمهور، از وی خواست ظلم تاریخی در عدم تخصیص آب کافی به استان را علیرغم پتانسیل­ های بسیار بالا و روان­ آبهای منطقه و همچنین احداث سدهای بزرگ را پیگیری نموده و به اعتراضات مردمی در این زمینه رسیدگی ویژه شود چرا که یقیناً نمایندگان مردم و مسئولین محلی توان کنترل اعتراضات مردمی را نخواهند داشت و شاهد اعتراض شدید مردم سایر نقاط کشور خواهیم بود. در این نامه آمده است:

10553495_918127364869728_7004963375460477232_n

بسمه تعالی
جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام
به استحضار آن مقام محترم می­ رساند ظلم تاریخی در عدم تخصیص آب به استان کهگیلویه­ و ­بویراحمد علیرغم پتانسیل­ های بسیار بالا و روان­ آب های منطقه و همچنین احداث سدهای بزرگ در این استان همچنان ادامه دارد و علیرغم جلسات مکرر با وزرای محترم و دستورات اکید آنان بدلیل روحیه تبعیض گرایانه در بدنه­ های اجرایی و بدون تعهد به حقوق مردم محروم این منطقه همچنان ادامه داشته و یقیناً مطمئن باشید نمایندگان مردم و مسئولین محلی توان کنترل اعتراضات مردمی را نخواهند داشت و شاهد اعتراض شدید مردم مشابه سایر نقاط کشور خواهیم بود.

جهت استحضار جنابعالی برخی پتانسیل­ ها و نیازهای منطقه به شرح زیر و خلاصه اعلام می­ گردد تا قضاوت بفرمایید آیا مردم شریف و محروم استان کهگیلویه و بویراحمد حق اعتراض نخواهند داشت؟

– روان­ آب حوضه آبریز زهره (زهره – خیرآباد) در استان، ٢۴٣٠ میلیون متر مکعب است که حدود ١٠٠٠ میلیون متر مکعب آن از استان فارس وارد می ­شود. درخواست استان کهگیلویه و بویراحمد برای تخصیص آب از این حوضه برای برداشت­های فعلی، طرح­های دردست اجرا، طرح­های مطالعاتی و نیازهای آتی فقط ٣٣ درصد روان­آبهای این حوضه می­ باشد که این موضوع مورد توجه قرار نگرفته و طرح­ها و زمین­هایی که در فاصله یک کیلومتری از این سدها قرار دارند رها، مردم تشنه، طرح­ها بدون تخصیص معطل مانده و آب استحصال شده قرار است به دوردست ترین مناطق  برای طرح­های مشابه منتقل شود چرا که مقام مسئولی همچون جنابعالی روزی و روزگاری برای آن نقاط قول داده و یا نگاهی ملاطفت آمیز و همراه با ادا حق در وزارت نیرو برای این استان محروم وجود ندارد.

– آقای رییس جمهور چگونه می­توان باور کرد آب سد کوثر در منطقه گچساران با طی هزار کیلومتر جهت سایر نقاط کشور انتقال یافته ولی شهرستان یکصد و پنجاه هزار نفری گچساران و شهرهای دهدشت، لنده، چرام، باشت و بهمئی هنوز قطره ای از این آب گوارا بهره ­مند نشده­ اند و سایر استان ها و نقاط دور­دست به هر دلیلی در گذشته در اولویت قرار گرفته اند و این تبعیض ادامه دارد.

– سد کوثر در شهرستان گچساران احداث شده و این سد دارای مخزن ۵٨٠ میلیون متر مکعبی می­باشد. برای استان فقط ١۴٠ میلیون متر مکعب تخصیص داده شده است و طبق صورتجلسات مکرر با وزیر و معاونین آن مقرر گردید جهت آب شرب و صنعت منطقه ٨٣ میلیون متر مکعبِ دیگر آب اختصاص داده شود. اخیراً وزارت نیرو قصد بر بی ­توجهی به این قرار و دادن تخصیص آب به دیگر نقاط کشور و برای طرح­های مشابه دارند که این به معنی تداوم ظلم آشکار به آتیه مردم این منطقه محروم می ­باشد.

– میزان روان ­آب استان در حوضه مارون ٢۵٠۶ میلیون متر مکعب است. حداقل نیاز استان از این حوضه ١١٨٣ میلیون متر مکعب برای برداشت­های فعلی و نیازهای طرح­های اجرایی و مطالعاتی می­ باشد. آیا سزاوار است در شرایطی که فقر و محرومیت مردم مظلوم شهرستان کهگیلویه از تمامی رسانه ­های ملی و بین المللی طرح می ­شود حق این مردم ادا نشده و روان ­آب این منطقه به دیگر نقاط کشور منتقل شود.

– سد تنگ سرخ و خرسان هم وضعیت بسیار نامناسب­تری از این طرح­ها دارد که با روشن شدن وقایع و مطلع شدن مردم از حقوق خود شاهد نارضایتی شدید از سوی مردم شریف منطقه بویراحمد می باشیم.

جناب آقای رییس جمهور پس از پیگیری­های مکرر و اعلام و اثبات ظلم تاریخی به منطقه محروم استان کهگیلویه و بویراحمد که به فرمایش مقام معظم رهبری دارای فقر مزمن می ­باشند ضرورت دیدم در اجرای وظایف قانونی خود موضوع احقاق حق مردم را به جنابعالی به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور منتقل گردیده و با این یادداشت مردم شریف این منطقه را نسبت به حق خود و فرزندانشان آگاه کرده و از حضور جنابعالی درخواست نمایم با دستور اکید به معاون اول محترم رییس جمهور دستور فرمایید با تشکیل جلسه با حضور دیگر مقامات ذیربط از ادامه اقدامات قبلی جلوگیری به عمل آورده و وزارت نیرو مکلف به اجرای صورتجلسات و قول­های قبلی خود گردد.

پیشاپیش از توجه جنابعالی تشکر می­ شود.
ارادتمند
غلامرضا تاج گردون

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  انصافا حیف نیست دکتر تاجگردون رو با نمایندگان ضعیف استان قیاس کرد

 • حسن زاده گفت:

  آقای زارع مظلوم ترین نماینده است

 • عبدالله گفت:

  درود بر جناب عالی تو را خدا دوتا نماینده ی دیگر راهم بگو نگاهشان استانی باشد . تا استان از این محرومیت نجات پیدا کند . به لطف خداوند متعال و همت استاندار عزیز مان .

 • هادی اصل گفت:

  همین کارهای تبلیغاتی هم به قول شما شایستگی و ذکاوت میخواد.نماینده بویراحمد که در مراسمات ختم و مساجد به امورات اهل قبور میرسن

 • بیطرف گفت:

  این شگردهای تبلیغاتی جدید هم در نوع خودش جالبه ! بشیم مدافع مردم و نامه بنویسیم و زودتر از رسیدنش به دست مخاطب اون را رسانه ای کنیم و…بیچاره مردم زودباور!؟

 • نصيري عنايت گفت:

  جناب آقای تاج گردون شما که دم از هم استانی بودن میزنید چرا در دیالوگ های تان واژه ی باوی بویراحمدی راه انداخته ای کاش مثل سید باقر روراست بودید

 • بویراحمدی گفت:

  سلام
  شما ببینید چه مصیبتی بر سر بویراحمد رفته که همه نزدیکان زارع در حال جدا شدن از او هستند…

 • saeed گفت:

  درود فراوان بر تاجگردون عزیز . کاش میشد زارع و بزرگواری …. کنار بروند و جنابعالی به عنوان نماینده کل استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید . قطعا تمام مردم شهرستان بویراحمد از شما حمایت خواهند کرد .

 • علی گفت:

  سهم نفت هم فراموش نشه کی میبره مگه مردم استان نیاز ندارن

 • ارمین گفت:

  درود برشما دکتر که به حق دارید ار حق مردم کهگیلویه که در محدوده حفاظتی شما نیستند هم دفاع می کنید”حقیقتا باید گفت که ما نماینده نداریم چرا که ایشان شبانه روز در استان به سر می برند ودر کمین استاندار نشسته که نکنه فلان مدیر را که ایشان قبلا گذاشته عزل بشه

 • یاسوجی گفت:

  امان از سادگی برخی مردم ما و امان از جو زدگی. بابا این کارا کاملا با شگرد تبلیغاتی و عوامفریبانه است؟!

 • پاتاوه گفت:

  مرگ بر تبعیض وزنده باد برابری

 • محسن عسکری گفت:

  جناب آقای دکتر تاجگردون
  بی شک تاریخ پر فراز و نشیب ایران عزیز،از لابلای برگهای کهن و نوشته های غم انگیز و شادی آور خویش ،لحظات پر افتخاری را ثبت و ضبط نموده است که انسانهایی شجاع،نستوه و غیرتمند خالقان جاودان این صفحات هستند…بی درنگ حضرتعالی و سید عزیز،سید باقر موسوی جهان آباد را میتوان از تاثیرگذارترین مردان تاریخ ساز این استان دانست.صمیمانه ،بدون تملق وبی چشمداشت، به شما و همه افتخار آفرینان قوم لر تبریک عرض نموده و آرزومندم همه کسانی که آرزوی پوشیدن جامه وکالت مردم را دارند به تدبیر و شجاعت و صداقت مردانی از جنس شما بزرگواران دست یابند.

 • امیر گفت:

  باسلام خدمت جناب تاجگردون . از اینکه آن بزرگوار به جد پیگیر مطالبات مردم استان هستند جای تقدیر دارد.تا نخواهیم نخواهد شد.استانهای دیگر خواستند و توانستند و شد .چرا وتا کی ما باید لقب محرومیت را یدک بکشیم در حالی که از نظر فکری محروم نیستم وبسا خیلی خیلی هم توانمند؟ راه پیشرفت فکر اینچنینی میخواهد .زنده باشی سربلند باشی و به یاری حق موفق.//

 • ناشناس گفت:

  درود بر تو ای بزرگ مرد

  همین یک نامه ات یک طرف ، سی سال نمایندگی موحد و بزرگواری یک طرف

  زنده باشی
  خداوند تو را برای این مردم حفظ نماید

پربازديد