تاریخ درج خبر : 1393/04/30
کد خبر : ۳۰۲۶۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جوابیه معاون برنامه ریزی استانداری: بودجه عمرانی امسال کهگیلویه و بویراحمد معادل 35 سال گذشته است

سایت استان: خبری مربوط به بنیاد کوثر و برکت با تیتر” بودجه عمرانی استان ۳۵ برابر شد” ، به نقل از روابط عمومی دادگستری در سایت استان منتشر شد که جوابیه ای در ادامه درج این خبر به دفتر سایت استان ارسال گردید. ضمن اصلاح خبر فایل مربوط به جوابیه در زیر آمده است:

معاون برنامه ریزی استانداری از همکاری بنیاد کوثر و برکت در راه سرمایه گذاری استان خبر داد.
نوروزی با بیان اینکه بنیاد برکت و کوثر جهت فعالیت در استان گام برداشته اند، گفت: در سال جاری صندوق توسعه ملی برای اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی استان هیچ سقفی را در نظر نگرفته است ولی از آنجایی که بنیه مالی صاحبان سرمایه هم استانی ضعیف است، چشم به خارج از استان دوخته ایم.

وی در پاسخ به انتقاد صاحبان سرمایه در استان گفت: نرخ تسهیلات در حوزه کشاورزی و خدمات 12 درصد و در حوزه صنعت 16 درصد است که در مناطق محروم به 13 درصد کاهش می یابد و این رقم معقول و مناسب است.
وی ب.
معاون برنامه ریزی استان گفت: اگر صنعتگری بخواهد در استان فعالیت کند تا 20 سال از پرداخت مالیات معاف شده ، همچنین اگر کسی بتواند پنج نفر نیروی کار را به خدمت بگیرد دولت بیمه کارفرما را به عهده می گیرد.
وی گفت: یک میلیارد و 670 میلیارد دلارسهمیه فاینانس خارجی برای استان جهت سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی وعمرانی لحاظ گردیده و در صددیم باانجام مطالعات دقیق توسط دستگاههای اجرایی استان پروژه های انتفاعی که بتواننداز این ظرفیت استفده کند را به وزارتخانه ذیربط معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار معادل 35 سال بودجه عمرانی استان است که تاکنون از طریق قانون بودجه و به روش فاینانس در اختیار استان قرار گرفته که این بزرگترین فرصت سرمایه گذاری در تاریخ استان است.

نوروزی  از جمله مشوق های سرمایه گذاری استان در سال 93 را مصوبه صندوق توسعه ملی مبنی بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود تسهیلات 4 درصد کمتر از سایر استانهای برخوردار عنوان کرد.
وی افزود: تأسیسات فاضلاب  دو شهر یاسوج و گچساران و راه آهن اقلید- یاسوج در اولویت طرح های فعالیت های عمرانی است.
در ادامه این جلسه مختار کوشا دادستان مرکز استان در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری گفت: نگرفتن تظمین های مناسب، سهل انگاری در استعلام ها، نداشتن اهلیت برای سرمایه گذاری و تخلف بعضی از نهادهای اجرایی و بانکی از مشکلات اصلی سرمایه گذاری در استان است.
faxدر ادامه این نشست مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت های اقتصادی استان گفت: 129 واحد صنعتی در استان فعال است و 104 واحد صنعتی نیز تعطیل شده است، 28 واحد صنعتی در تملک بانک بوده و 43 درصد شرکت هایی که پروانه بهره برداری گرفتند تا کنون هیچ گونه فعالیتی انجام نداده اند.
سهراب بنام با بیان اینکه در دو دهه اخیر تعطیلی شرکت ها سیر صعودی داشته اند، گفت: از سال 75 تا 80 تعداد 11 واحد از سال 80 تا 85 تعداد 19 واحد و از سال 85 تا 90 تعداد 74 واحد صنعتی تعطیل شد.1_DSC_0006
سهراب بنام مشکلات سرمایه گذاری در استان را هزینه بالای مواد اولیه، روزآمد نبودن فناوری ها، ضعف در بازار رقابتی و ضعف مدیریتی دانست و از صاحبان سرمایه خواست که با چشم بازتری به بازار نگاه کنند.
در ادامه حسن شرفی، نماینده بانک صادرات در کمیته حمایت قضایی گفت: به کسانی که در 25 سال گذشته در استان ویژه خواری می کردند دیگر اعتنایی نمی کنیم و نمی خواهیم تسهیلات را به عده معدودی دهیم تا ویژه خواری تکرار شود.
وی با تصریح این مهم که دستمان را برای سرمایه گذاران صادق دراز خواهیم کرد گفت: مدیر جدیدکارخانه قند استان داوطلبانه 300 میلیون بدهی این کارخانه را طی سه قسط پرداخت می کند و برای نشان دادن این حسن نیت قسط اول را پرداخت کرده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد