تاریخ درج خبر : 1393/05/01
کد خبر : ۳۰۲۹۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

” آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند “

سایت استان: سید علی محقق

1- ارتش صهیونیستی به مجهزترین و دقیق ترین سلاح های روز دنیا مجهز است و ادعا می شود که سلاح های در اختیار این ارتش توان نقطه زنی با 99 درصد دقت را داراست. اما نیروی دریایی همین رژیم اشغالگر در میانه جنگ اخیر، از فراز ناوچه جنگی خود در مدیترانه، چهار کودک بی گناه و معصوم فلسطینی که در ساحل بازی می کردند را مثلا با جنگجویان حماس اشتباه می‌گیرد و هدف قرار می دهد و اسمش را هم دفاع مشروع می گذارند. میانگین قد این کودکان 80 سانتی متر است و معلوم نیست سلاح های پیشرفته این رژیم چگونه باید آنها را با افراد بزرگسال اشتباه بگیرد. فاجعه کشتار غمبار کودکان غزه کاش به همین جنایت ساحل مدیترانه ختم می شد. قتل 4 کودک در ساحل مدیترانه، شب و شب های بعد کشتار دهها کودک در میانه شب و درخواب، روزهای دیگر چندین کودک بی پناه در حال فرار از خانه های ویران شده هدف قرار می‌گیرند. گروهی نیز مجروح روی تخت بیمارستان افتاده اند و فرماندهان جنایتکار اسرائیلی به اسم دفاع مشروع، گرای بیمارستان را به خمپاره‌اندازهای خود می دهند و در مجموع آمار کودکان کشته شده در غزه به حدود 150 نفر در 15 روز جنگ می رسد. یعنی روزانه 10 کودک در غزه کشته می شود و ازهر سه قربانی حملات اسرائیلی ها یک نفر کودک بوده است. کودک کشی در جنگ اما این روزها محدود به غزه نیست. تروریست های داعش در عراق و سوریه و گروهک بوکوحرام در شمال آفریقا هم در قتل عام کودکان و نوجوانان شیعه یا مسیحی و کرد دست کمی از اسرائیلی ها ندارند. فاجعه به این جا هم ختم نمی شود. کمی آنسوتر و در نیمه شمالی کره زمین، هواپیمای بویینگ پرواز ام.اچ.17 هواپیمایی مالزی حامل 295 نفر ازجمله دهها کودک خردسال در ارتفاع 30 هزار پایی از فراز اوکراین می گذرد تا از آمستردام به کوالالامپور برسد. در روی زمین و درست زیر پای سرنشینان این هواپیما، جنگی به نیابت شرق و غرب جهان میان شرق و غرب اوکراین در جریان است. موشکی پرتاب می شود و هواپیمای مالزیایی سرنگون می شود. ساعتی بعد جنازه های سوخته، اسباب و اثاییه مسافران و قطعات تکه پاره شده هواپیما سطحی وسیعی از این منطقه جنگی را پوشانده است. در لابلای این حجم عظیم فاجعه، جنازه چند کودک و چند عروسک تکه پاره بیش از هر چیز خودنمایی می کند. سالهاست که جنگ های مختلف امان ساکنان زمین را بریده است. فرقی نمی کند، ساکن غزه فلسطین، موصل عراق، رقه سوریه یا شهری در نیجریه باشند یا مسافر هواپیمایی در ارتفاع 30 هزارپایی از زمین و بر فراز کشور اوکراین. کودکان همیشه قربانی جنگ بزرگان می شوند.
2- روز یکشنبه گذشته نیروی زمینی اسرائیل یک شبانه روز تمام، شهرک شجاعیه واقع در شرق غزه را گلوله باران می کند. به روایت آمارها شجاعیه یکی از متراکم ترین نقاط باریکه غزه به لحاظ جمعیتی است و به گواهی شاهدان عینی گلوله باران وحشیانه اسرائیلی ها، کاملا کور و صرفا با هدف کشتار مردم بی گناه و نه هیچ هدف نظامی دیگری انجام شد. در این تهاجم بیش از 150 کودک و زن و جوان و پیر کشته شدند، تاهمه رکوردهای جنایی 60 ساله اسرائیل در این روز و این نقطه از فلسطین شکسته شود. آنها باز هم بر این قتل‌عام نام « دفاع مشروع» گذاشتند. نیم روزی بیشتر طول نکشید تا معلوم شود که ساعاتی پیش ازگلوله باران شجاعیه، گروهی از کماندوهای تیپ جولانی ارتش صهیونیستی در میدان جنگ در کمین حماس گیر افتاد و حداقل 13 نفر از نظامیان این رژیم کشته شدند و یکی از آنان نیز_ زنده یا مرده- به دست نیروهای حماس افتاد و آنها انتقام این شکست در میدان جنگ را وحشیانه از مردم عادی کوچه و بازار شجاعیه گرفتند.
های رسمی تلفات جنگ اخیر قبل و بعد از فاجعه شجاعیه هم موضوع انتقام جویی کور اسرائیلی ها را تایید می کند و خلاف ادعای آنها مبنی بر دفاع مشروع را نشان می دهد. بر اساس آمار مسئولان فلسطینی حدود 510 فلسطینی درغزه، 30 تا 40 نفر فلسطینی و بقیه قربانیان یعنی حدود480 نفر شهروندان غیرنظامی غزه بخصوص کودکان و زنان بوده اند. در مقابل آمار اعلامی صهیونیست ها نشان می‌دهد که تاکنون حدود 20 تا 25 اسرائیلی در جنگ اخیر کشته شده اند که از این تعداد فقط 2 نفر غیر نظامی و مابقی نظامیان عضو ارتش این رژیم بوده اند. نسبت کشته شدگان نظامی و غیر نظامی اسرائیل کاملا با منطق جنگ های رسمی و کلاسیک جهانی سازگار است و منطقی است که در میانه یک جنگ شدید و بی وقفه حدود یک تا دو درصد از کشته شدگان از بین غیر نظامیان باشند. اما در سوی دیگر این میدان وضعیت کاملا برعکس است و بیش از 90 درصد کشته شدگان را غیر نظامیان تشکیل می دهند. فارغ از دیگر قرائن و شواهد دقت در همین نسبت کشته شدگان نظامی و غیر نظامی گویای این حقیقت است که در غزه انتقام جویی کور از ساکنان فلسطین و جنایتی جنگی در مقیاسی وسیع در جریان است.
3-اسرائیلی‌ها همه ساله در موسم تهاجم وحشیانه به خانمان مردم بی گناه غزه با استنادی بی سرو ته به ماده‌ 51 منشور سازمان ملل عبارت نخ نما شده «دفاع مشروع » در مقابل راکت پراکنی فلسطینی ها را بهانه قرار می دهند. نگاهی به جنگ رمضان امسال، جنگ های 22 روزه و 8 روزه سالهای گذشته و دهها تجاوز وحشیانه صهوینیست ها به غزه و دیگر مناطق فلسطینی در 5-6 دهه گذشته نشان می دهد که آنها در حالی دم از مفاد قوانین بین المللی می زنند که همواره همه شروط منشور سازمان ملل و دیگر قواعد بین المللی مربوط به جنگ و اشغال را به کرات نقض کرده اند تا به هدفشان برای نسل کشی و کوچ نسلی اعراب مسلمان این سرزمین برسند. آنها سالهاست که حدود دومیلیون فلسطینی را در باریکه ای به مساحت 350 کیلومتر مربع و طول 45 و عرض حدود 5 تا 12 کیلومتر از زمین و هوا و دریا محاصره و در واقع در وطن و سرزمینشان زندانی کرده اند و تمام هنر اکثریت قریب به اتفاق آنانی که در این باریکه پرتراکم گیر افتاده‌اند، این است که زنده بمانند. حالا گیریم که تنی چند از زندانیان از فرط سختی و مشقت و آزادیخواهی و استقلال طلبی برای نجات از این وضع تقلایی هم بکنند. گیریم که ادعاهای صهیونیست ها درباره دلیل شروع تهاجم زمینی هوایی و دریایی ارتش این رژیم به غزه واقعیت داشته باشد و به دنبال ماجرای مشکوک قتل سه نوجوان اسرائیلی و متعاقب آن بازداشت صدها فلسطینی عضو یا هوادار گروههای مقاومت، حماس و دیگر گروههای فلسطینی به سمت برخی شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین‌های اشغالی راکت شلیک کرده باشند و ارتش اسرائیل به قصد دفاع وارد درگیری شده باشد. به تایید قوانین بین المللی برخی از مهم‌ترین شروط «دفاع مشروع»، این است که اولا دفاع بایستی مستقیما نیروهای نظامی یا شبه نظامی متخاصم را هدف بگیرد نه شهروندان غیر نظامی را و ثانیا باید حمله به قصد دفاع ضروری و متناسب با حمله‌ای باشد که صورت گرفته است.به این معنا که ابعاد توسل به زور وعملیات نظامی دفاعی نباید فراتر از ابعاد حمله‌‌ اولیه طرف مقابل باشد. ثالثا حمله دفاعی نباید جنبه‌ی انتقام‌جویی و قتل عام بیابد یا به بهانه و یا فرصتی برای اشغال بیشتر و اعمال محدودیت غیر مرتبط با موضوع جنگ منجر شود.حجم آتش باری 15 روز گذشته، گستردگی ابعاد حملات اسرائیلی ها و جنس جنایات اتفاق افتاده بخصوص یکشنبه خونین شجاعیه، هیچ نسبتی با شروط بین المللی و تحرکات محدود و پراکنده‌ حماس ندارد و جنایتی که در دو هفته اخیر اسرائیل از شمال و شرق و جنوب علیه کودکان و مردم غیر نظامی غزه ترتیب داده نه دفاع و نه حتی یک جنگ عادی یکطرفه که آشکارا جنایتی آشکار علیه بشریت است.
واقعیت این است که هدف واقعی اسرائیلی‌ها از تهاجم های فصلی به غزه و گاهی کرانه باختری بیش از هر چیز انتقام جویی کینه ورزانه، نسل کشی و کوچ نسلی هدفمند وتدریجی اعراب مسلمان از فلسطین وسرزمین های اشغالی است و راکت اندازی و حتی ماجرای قتل سه نوجوان اسرائیلی بهانه است نه بیشتر.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسین گفت:

    واقعا”عجب صبری خدا دارد……

  • اسلام رسایی نسب گفت:

    ممنون از حساسیت و احساس مسئولیت و حس انسان دوستانه شما
    بعید می دانم وجدان بیداری باشد و در برابر این فجایع انسانی که متاسفانه بیشترین آسیب آن متوجه شهروندان عادی و بخصوص کودکان مظلوم دوست داشتنی است، بتواند خود را به خواب بزند.
    عجب صبری خدا دارد!

پربازديد