تاریخ درج خبر : 1391/06/27
کد خبر : ۳۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ایجاد زیرساخت‌ در روستاها مهاجرت معکوس را به دنبال دارد

سایت استان: فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم و ارائه خدمات کافی در مناطق روستایی این شهرستان موجب مهاجرت معکوس از شهر به روستا خواهد شد.

به گزارش سایت استان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ، سید ناصر رضایی در بازدید از پروژه‌های در حال ساخت روستای دم عباس امامزاده نورالدین (ع)، افزود: حاشیه نشینی، سرخوردگی، مشکلات اقتصادی و بروز برخی آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی از آثار منفی مهاجرت روستاییان به شهرها است.

وی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد کشاورزی کهگیلویه می‌بایست روستاهای مستعد مهاجرت معکوس را در این شهرستان شناسایی کرده و برای بازگشت روستاییان و ایجاد اشتغال پایدار برای اهالی این مناطق برنامه‌ریزی کنند.

رضایی با اشاره به اینکه آموزش و بهداشت از نیازهای اولیه ساکنان روستای دم عباس شهرستان کهگیلویه است، اظهار داشت: بزودی طرح‌هایی از قبیل ساخت مدرسه کانکسی، خانه بهداشت، مرمت لوله کشی آب شرب، ساخت کانال های کشاورزی و بندهای انحرافی در این منطقه اجرا خواهد شد.

فرماندار ازاختصاص 450 میلیون ریال برای ادامه کار ساختمان امامزاده نورالدین (ع)، 60 میلیون ریال برای آغاز عملیات اجرایی مسجد روستای دم عباس و 600 میلیون ریال برای توسعه گردشگری، آسفالت، احداث مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اعطای تسهیلات اشتغالزایی بویژه در بخش کشاورزی تا یک ماه آینده خبر داد.

رضایی تصریح کرد: وجود مرقد حجت الاسلام نورالدینی به عنوان اولین شهید دوران پیروزی انقلاب در روستای دم عباس ارزش صد چندانی به این منطقه بخشیده و سردارانی نیز در جوار مرقد این شهید هستند که برای دفاع از کشور ایثارگری کردند.

وی ابراز داشت: برای جبران رشادت‌های مثال زدنی این شهدا می‌بایست روستای دم عباس به دوران اوج خود برگردد و برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهید نورالدینی و سایر شهیدان این روستا کنگره شهدای منطقه، دهه فجر امسال دراین روستا برگزار می شود.

رضایی افزود: اجرای طرح هادی، تامین مسکن مناسب و مقاوم و اعطای تسهیلات اشتغالزایی بویژه برای افراد تحصیل‌ کرده از خواسته‌های مهم روستاییان شهرستان کهگیلویه به شمار می رود.

فرماندارتاکید کرد: دستگاه‌های متولی می‌بایست با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی برای تحقق خواسته‌های معقول روستاییان شهرستان کهگیلویه اقدام کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد