تاریخ درج خبر : 1393/05/02
کد خبر : ۳۰۳۵۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

«هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام»

سایت استان: حمید گنجایش

زمانی که انقلاب شکوهمند ایران به بار نشست و حضرت امام خمینی(ره) با دلی مطمئن و ضمیری امیدوار وارد کشور شد. افرادی همچون مهندس بازرگان از حضرت امام در همون روزهای شکل¬گیری انقلاب درخواست کردند تا نام دولت و انقلاب را بگذارد« دولت جمهوری ایران» که حضرت امام از همان روز اول در مقابل این اندیشه¬های غرب¬گرا و مخالف با اسلام ایستادند و با جمله پخته و الهی خود تکلیف همه را مشخص کردند ایشان فرمودند:« من ایران را بدون اسلام نمی¬خواهم». و در ادامه همین اندیشه الهی و پیامبرگونه ایشان بود که فرمودند:« روز قدس، روز اسلام است و فلسطین پاره تن اسلام است» و ملت ایران برای همیشه از ملتهای مظلوم در سراسر جهان حمایت مادی و مادی می¬کند و این سیاست راهبردی دولت جمهوری اسلامی ایران است. برای جمهوری اسلامی ایران، لبنان، فلسطین و بخصوص غزه چنان دارای اهمیت است که هرگز حمایت مادی و معنوی خود را از آن دریغ نمی¬کند؛ زیرا این مسأله از شناسه¬های حقیقی هویت¬ساز و موجودیت و اصالت¬دهنده به انقلاب و مردم ایران در سراسر جهان است. حال افرادی ناآگاه و غرب¬گرای مشکل¬دار در این کشور می¬خواستند این هویت اسلامی و شناسه موجودیت جمهوری اسلامی ایران را از او بگیرند و با ریختن در خیابانها شعار« نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران »سر دادند. افرادی که فقط به دنبال امیال و تفکرات پلید شخصی بودند و به خاطر در دست گرفتن قدرت نامشروع و پیروی از هوای نفسانی حاضر شدند تا پا روی همه مقدسات و ارزش-های والای انقلاب اسلامی ایران بگذارند. اکنون هم روزنامه¬ها و نشریات وابسته به این جناح خطرناک حتی از درج جزئی¬ترین و کوتاه-ترین خبر در مورد مسائل غزه خودداری می¬کنند و در حالی که تمام دنیا و بخصوص تمام ملت ایران علیه صهیونیسم غاصب به خروش در آمده است این افراد و رسانه¬های وابسته به چنین افرادی متأسفانه حتی در مورد این مسأله روز جهانی زبان نمی¬گشایند و این نشان از آن دارد این جریانهای خطرناک باز هم در جبهه صهیونیسم و آمریکا قرار دارند و هنوز در خواب آمریکا و غرب به سر می¬برند و پرچم غرب گرایی را در دستان خود گرفته¬اند و شعار:« غرب، غرب، آمریکا؛ آمریکا» سر می¬دهند. امید است که از خواب بیدار بشند.باید جلوی این افراد و این جریان خطرناک ایستاد همان گونه که باید جلوی غرب و رژیم صهیونیسم ایستاد و او را از صحنه هستی محو کرد.

*نویسنده و منتقد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ضرغامی گفت:

  گنجایش و دوستانش بخوانند :
  این مقاله عینا از یک سایت گرفته شده است

  هم غزه هم لبنان، جانم فدای انسان
  ابوالفضل فاتح
  اسرائیل نماد است. نماد قدرت نامشروع و بی‌اخلاق در جهان مدرن. نماد قدرت رسانه هایی که می توانند مردم بی‌دفاع را «تروریست» و ارتش جنایتکار را «بی دفاع» معرفی نمایند.

  برای بندگان یکسان خداوند

  بیش از شصت سال است که اسرائیل و فلسطین به دو نماد تبدیل شده اند. نماد تقابل قدرت مداران و ستم دیدگان. آنچه امروز در غزه می گذرد صحنه نمایشی است از تمامی آنچه در گوشه و کنار زمین رخ می دهد. گویی خداوند برای مردم زجر دیده غزه رسالتی قائل شده است تا با زجر و درد خود نماد تمامی ظلمی باشند که نمی شنویم و نمی بینیم. آری٬ غزه نماد است. نماد یورش ظلم. غزه پرچم است. پرچم تمامی مظلومین جهان. به همین دلیل است که تنها هنگامی که در جایگاه ستم دیده گان باشید می توانید آنان را درک کنید. آنگاه که به تو می گویند «تو که می دانی زورت نمیرسد پس بیخیال». آنگاه که له میشوی و صدای شکسته شدن استخوان‌هایت را می شنوند اما بر فریادت نیز ایراد می گیرند.

  اسرائیل نیز نماد است. نماد قدرت نامشروع و بی‌اخلاق در جهان مدرن. نماد قدرت رسانه هایی که می توانند مردم بی‌دفاع را «تروریست» و ارتش جنایتکار را «بی دفاع» معرفی نمایند. قدرت رسانه هایی که حتی تصویر زخمی‌ها و کشته شدگان غزه را سرقت می کنند و به نام رنج مردمانی از اسرائیل جا می زنند. اگر رسانه‌ها می توانند ظلم آشکاری مانند فلسطین و غزه را اینگونه وارونه نمایش دهند و مخاطبانشان را قانع کنندُ پس در دیگر رخدادها چه می کنند.

  غزه امروز نماد است. نماد آنانی که در مسیر درست تاریخ حرکت می کنند و آنانی که در جبهه غلط ایستاده اند. هنگامی که آمریکا حتی به موضوع تحقیق و تفحص در رخدادهای غزه نیز رای منفی می دهد٬ می توان متوجه شد که بازیگران جهانی عرصه سیاست در جهان امروز در کجای نقشه ظلم و ستم قرار گرفته اند و هنگامی که غرب پایش را از مرزهایش آنسوتر می گذارد چه میزان از ارزش هایی که درون مرزهایش محترم می شمارد فاصله می گیرد.

  آری بیش از شصت سال است که اسرائیل به سیاهچاله تمدنی برای غرب تبدیل شده است. در جایی که خدا هم مقدس پنداشته نمی شود حمایت از اسرائیل اوجب واجبات و اول مقدسات است. سیاستمدارانی که برای کوچکترین لرزشی بر آرمانهای حقوق بشری در حکومت‌های منتقد و مخالفشان فریاد واانسانا سر می دهند، در جایی که حتی سکوت شرم آور است، اقدام به ابراز حمایت از واضح‌ترین جنایات ضد بشری حکومت اشغالگری به نام اسرائیل در غزه می کنند. غرب ره آوردهای بسیاری برای بشر امروز داشته است و از آزادی تعریفی جامعتر از بسیاری از حکومت‌های جاری جهان ارائه داده است اما مخالفت پیش داورانه با اسلام و حمایت کور از اسرائیل به سیاه چاله تمدنی برای غرب تبدیل شده است که همه آن ارزش‌ها را یک جا می بلعد. و نتیجه آن می شود تا حتی بسیاری از آنانی که در صف مدافعان حقوق بشر شناخته می شوند چشم بر همه واقعیت‌های دردآور غزه ببندند و کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع غزه را با پیشرفته‌ترین سلاح‌های آمریکایی، به عنوان «حق دفاع اسرائیل» تحریف کنند. لذا غربی که مدعی ترویج اندیشه سکولاریسم در جهان معاصر است مدافع ایدئولوژیک ترین، نژادپرستانه‌ترین و خشن‌ترین حکومت معاصر می شود و بسیاری از رسانه‌هایش تمامی تخصص حرفه‌ای خود را صرف توجیه جنایت‌های اسرائیل و تناقضات آشکار گفتمان غرب در این باره می کنند. غرب باید بپذیرد که در مواجهه با «دیگری» کمتر انسانی رفتار کرده است و عموما انسانیت، آزادی و حق تعیین سرنوشت را در درون مرزهای خود قبول کرده است. این مرزها زمانی زنان و سیاهان را نیز قبول نمی کرد، ولی هیچگاه دیگران را، جهان سوم را، جنوب را واجد حقوق مساوی ندانسته است. فلسطین نماد این دوگانگی است، در زمانی که مسافران اروپایی هواپیمای سرنگون شده تیتر یک رسانه‌های جهان است و غزه با همه کشتارهای فجیعش در ردیف‌های بعد قرار می گیرد..

  اگر انسان به ما هو انسان به رسمیت شناخته می شد آنگاه کودک٬ کودک بود. فلسطینی و غیر فلسطینی‌اش تفاوت نداشت. و تفاوتی نداشت که انسان بی‌دفاع در کجای این کره خاکی باشد. وقتی انسانها به خودی و غیر خودی تبدیل شوند نژاد پرستی آغاز می شود و آنگاه دیگر زن و کودک فلسطینی انسان شمرده نمی شوند و کسی برای آنان حق دفاع از خود را به رسمیت نمی شناسد.

  اگر انسانیت انسان به رسمیت شناخته میشد دیگر آن خاخام به اصطلاح اعظم اما احمق و درباری یهودی چنان فتوای نژاد پرستانه‌ای نمی داد و اندکی شناخت از سیره ابراهیمی علیه السلام کافی بود تا فتوا به نابودی کوچک و بزرگ و زن و مرد و کودک فلسطینی برای حفظ منافع صهیونیسم ندهد . اساسا وقتی انسانیت و اخلاق و عدالت و بندگی خداوند مبنای ایدوئولوژی نباشد سهل است که از دل یهود صهیونیسم، از دل مسیحیت فاشیزم و از دل اسلام داعش و القاعده خارج شود و راه به بیراهه رود.

  اینجاست که وقتی به قول خالد مشعل تعداد زن و کودکی که از گرسنگی و بیماری در شدت محاصره غزه و در طی زمان تلف می شوند کمتر از کشتارهای این روزهای فاجعه بار نیست، مقاومت بهترین و تنها راه افشای ماهیت دروغین اشغالگران متجاوز است. توجیه اسرائیل که رزمندگان زنان و کودکان را سپر بلای خود گرفته اند نیز آنهمه پوشالی است که نیاز به توضیح ندارد. برای اسرائیل یک فلسطینی خوب فلسطینی مرده است. در جایی که روح مقاومت در غزه دمیده شده باشد، زنان و کودکان به این دلیل که حامی مقاومت و مخالف اشغال هستند، کشته می شوند.

  بر این اساس مقاومت با همه خسارت‌های جانی ومالی اش، یک خاصیت بزرگ معنوی دارد و آن این است که اسرائیل هر چه بیشتر از زور و سلاح استفاده کند خود و حامیانش را رسواتر می کند و پیروزی اخلاقی مقاومت را عمیق تر و عظیم تر می سازد. اگر روزگاری فراعنه مردان و پسران را می کشتند و زنان را زنده می داشتند اینک کسانی پیدا شده اند که زنان را نیز می کشند تا به زور سلاح برای خود صلح و ثبات ارزانی بیاورند غافل از آنکه صلحی که از دل ظلم پدیدار شود هرگز پایدار نخواهد ماند.

  روز قدس روزی است که ما را یک قدم به انسان و اسلام نزدیکتر می سازد و ما را در دفاع از حقانیت یکی از مظلومترین ملل معاصر قرار می دهد. بیایید اینجا که جبهه ظالم و مظلوم آشکار است، این یادگاز امام عظیم الشان را صرف نظر از همه تفاوتهایمان گرامی بداری و دفاع از مظلومان فلسطین را مصروف تسویه حساب‌های جناحی و داخلی نکنیم.

 • الهی گفت:

  هم استانی های عزیز به این نکته توجه کنید که این کامنت های شما را دیگران هم می خوانند!!!! جوری نقد کنید که باعث رشد بشه نه باعث بحث های بی نتیجه، کمی هم منصف باشید،قرار نیست همه باب میل ما بنویسند.

 • انصاری گفت:

  مشکل افرادی مثل آقای ضرغامی و اصلاح طلان اینه که نمی خواند حقیقتو ببینند و فقط سفسطه بافی می کنند.

 • مرتضی گفت:

  اقای ارام لطفا نظر من را هم منتشر کن:
  این گنجایش خودش بنام «همشهری» ابتدا از مطلب خودش تشکر کرده و تمجید کرده. بعد هم بدون پاک کردن اسم مستعارش دوباره با همان اسم «همشهری» خودش را و سوابقش را معرفی کرده!!!!
  این نشانه صداقت و پژوهشگری و تحقیق و اصول و … است؟
  همین!
  این نظر چه مشکلی داره که منتشر نمیکنی؟!

 • سپهر گفت:

  درود بر ضرغامی که واقعیت را گفته است . کامنتهایی که در بالا به هواداری از گنجایش آمده ، همه شان کار خود گنجایش میباشد .

 • سالاری گفت:

  استفاده کردیم از مطلب. ممنون

  • سپهر گفت:

   احتمالا حظ لازم را بردی !!!

   • سپهر گفت:

    آقای سالاری چرا براخودتان فعل جمع ( استفاده کردیم ) بکار بردی ؟ مرد مومن اگه میگفتی استفاده کردم ، چیزی ازت کم میشد؟

 • حمید گنجایش گفت:

  جناب آقای ضرغامی شما مشکل سوء برداشت دارید.

 • ضرغامی گفت:

  پاسخ به بی طرف
  ذوست خوب و ناشناسم سلام . فرموده اید : اما چرا آقای ضرغامی به جای قلم به دست گرفتن و خدمت کردن به کشور و مخاطبان دارد به نویسندگان بی احترامی می کند؟!
  از شما خواهش دارم به من بگو شما از کجا میدانید که من به کشور خدمت نمیکنم ؟ همچنین لطف کنید به من بگویید ، کجا به نویسندگان بی احترامی کرده ام ؟
  من مطلب آقای گنجایش را در راستای خدمت به مردم غزه نمیدانم بلکه ایشون در لوای مسائل غزه دارد به طیفی شکست خورده به نام اصولگرایان ( اقتذار گرایان وطن ) خدمت میکند . من معتقدم که کار ایشون و امثال ایشون به این شکل کار زشتی است . چرا از هر وسیله ای میخواهیم برای منکوب کردن رقبای خود استفاده کنیم . اگر ایشون دوستدار غزه هستند ، چرا در مطلبشان ، غزه در حاشیه است و متن چیز دیگر؟

 • حمید گنجایش گفت:

  از آنجا که آقای ضرغامی را نمی شناسم و نمی دونم منظور ایشان از این سری مطالب چیست صلاح می بینم جواب ایشان را ندهم زیرا رسانه عمومی جای طرح مسائل و تنش های شخصی نیست و اجحاف در حق مخاطبان است اما اگر آقای ضرغامی بنده را می شناسند و انتقاداتی به بنده دارند حضوری مطرح کنند. خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر بفرماید.

  • ضرغامی گفت:

   حقیقتا من هیچکدام از دوستان از جمله آقای گنجایش را نمیشناسم و طبیعی است آدم کسی را که نمیشناسد با او رفاقت و یا خدای نکرده دشمنی هم ندارد . تاکنون هم مطلبی از آقای گنجایش در جایی نه دیده ام و نه خوانده ام و اولین بار است که از ایشون این مطلب را میبینم . من در کامنتهایی که بنظرم اصلا جای سانسور نداشت و سانسور شده اند ، گفته ام که مطلب آقای گنجایش بیش از آنکه در حمایت از مردم لبنان و غزه باشه ، در راستای اهدافی خاص حمله به اصلاحطلبان است از ایت جهت است که من مطلب ایشون را شعار در پستوی خانه دانسته و میدانم .
   اگر دوستان اینروزها به مطالب سایتها و روزنامه ها و سخنرانان مراسمات طیف اصولگرا در سراسر کشور توجه کرده باشند خواهند فهمید که آنها از موقعیت پیش آمده در غزه ، سوء استفاده نموده و اصلاح طلبان را مورد حمله شدید قرار داده اند دقیقا به همانصورتی که اسراییل غاصب ملت مظلوم غزه را بی مهابا به گلوله بسته اند . من با این دیدگاه مطلب ایشون را شعار دانسته و گفته ام که ایشون نان اینگونه شعار را خورده و میخورد حال درست باشد یا غلط این نظر من است و دوستانی که مدعی بی ادبی من هستند لطف کنند از بی ادبان ، ادب بیاموزند و آداب ادب را به من بی ادب بیاموزند . و السلام

   • سالاری گفت:

    دروغ می گید آقای ضرغامی…. دروغ نگو خواهشا

    • ضرغامی گفت:

     جناب سالاری
     به خدا من ابشون ( آقای گنجایش ) را نمیشناسم . خواهشا به دیگران انگ دروغگویی نزنید . البته این انگ زدنها شیوه مرسوم گروه شکست خورده مطلق گرا و انحصار طلب است .

 • بی طرف گفت:

  من کار به نظرات هیچ کدوم از مخاطبان ندارم. نه آقای گنجایش را می شناسم فقط چند مطلب خوب از ایشون در این سایت و برخی از خبرگزاریها خوندم که جای تقدیر است. آقای ضرغامی را هم نمی شناسم. اما چرا آقای ضرغامی به جای قلم به دست گرفتن و خدمت کردن به کشور و مخاطبان دارد به نویسندگان بی احترامی می کند؟! نمی دونم بگم چی والا…. ولی آقای ضرغامی شما خودتون معصوم و پاکید که دارید به شخصیت آقای گنجایش اهانت می کنید اگه اهل علم و فضلید به مطلبش اگر مشکلی دارد گیر بدهید…. من کار به شخصیت طرف ندارم مطلب را می خونم و نظر می دم. به نفع شما هم است که این گونه باشید و خودتون را برتر از دیگران ندونید…. با تشکر

 • nnnn گفت:

  اقای ارام شما با هر نظری که حال بکنی لالا؟؟؟؟سایت باز کردی یا بقالی؟؟؟

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   دوست ندیده و ناشناخته ام سلام
   در مورد کامنتها باید گفت که به صورت گروهی رصد و تایید میشه و نظر شخص من به تنهایی دخیل نیست. باید بدانید که سعی می شود اخلاق رعایت شود. مشکلی که وجود دارد این است که به نوشته و مطلب توجه نمی شود و به نویسنده بیش تر از خود مطلب ابراز لطف! می شود. البته در بیشتر نوشته ها و نه تنها این مطلب. توصیه ما و مجموعه دوستان این است که مطلب و حرف گفته شده مورد نقد و اظهار نظر قرار گیرد و نه شخصیت نویسنده. هر چند شاید دیدگاههای من و شما با نویسنده یکی نباشد و به قول معرف تفاوت از زمین تا آسمان باشد.
   موفق باشید

 • عزیزی گفت:

  آقای ضرغامی بسی برایت نگرانم. خیلی چیزی…………………

  • ضرغامی گفت:

   پاسخ به عزیزی
   شما چه چیریت میشه ؟ نگران من نباش ، نگران خودت باش که نمیدونی چی گفتی .

 • شفیعی گفت:

  درود بر آقای گنجایش

 • محمدی در جواب ضرغامی گفت:

  آقای ضرغامی جان: شما اوج بی ادبی را تو حرفاتون نشون داده اید. بلد نیستید نظر دهید بروید یاد بگیرید بعد بیایید نظر بدهید. برای مشق فردات چهار صفحه روی واژه ” ادب” بنویس شاید مؤثر افتاد.

  • ضرغامی گفت:

   پاسخ به محمدی
   حداقل در پیام من بیش از پیام شما ، ادب رعایت شده است . شما که ادعای ادب دارید ، چرا بی ادبانه پیام میگذارید ؟

 • ضرغامی گفت:

  مرگ بر اسراییل مرگ بر هوادار اسراییل مرگ بر آنی که فقط شعار میدهد و عمل نمیکند ومرگ برآنکس که میگوید و به گفته خودش باور ندارد و مرگ بر ریا پیشگان. آقای گنجایش من بی مشکل نیستم اما مشکلم برمیگردد به افرادی مثل تو که سر سفره شعار در ته توی گرم خانه نشسته اید و شعار مفت میدهید . در این وانفسا سنگ مفت و گنجشگ مفت بازی میکنید و از آنطرف هم ……. را پر مینمایید و هم اسم و رسم . من آبرو هرچی آدم را نبردم فقط چهارتا “………….”مثل شما از این رهگذر افشا میشوند . برو خودت را اصلاح کن که جهانی پس از مرگ وجود دارد که در آنجا حسابرسانش با حسابرسان این دنیا تفاوت اساسی دارند . گرچه میدانم اصلاح شما از محالات است .
  غزه جگر ماست اما جگر سوخته را با شعار در پستوی خانه درمان ممکن نیست .

 • متعجب گفت:

  چه نظرات جالبی!!

 • در جواب آقای ضرغامی گفت:

  ماشاء الله شما هم آبروی هر چی آدم بردید با این روش نظر دهی تون. نکنه شما هم اسرائیلی هستید؟! فکر کنم این شمایید که دارید نون اسرائیل را می خورید….. آقای گنجایش آدم شناخته شده ای هستند…. شما مشکل رفتاری دارید…. اصلاح کنید خودتون را…………

 • یاسوجی گفت:

  یادداشت با ارزشی بود. تشکر

 • ضرغامی گفت:

  ایشون ( آقای گنجایش) در زمینه شعار مفت ماشاالله هزار ماشاالله خیلی پر رو هستند اما دریغ از سر سوزنی کار در صدا و سیما . در حقیقت ایشون داره نان شعارهایش را میخورد .

 • همشهری گفت:

  آری هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام عزیز. ما ایران را بدون اسلام و بدون فلسطین غزه نمی خواهیم. مطلب کوتاه، ارزشمند و پر معنایی بود. سپاس آقای گنجایش.

 • دهدشت گفت:

  اگه براتون ممکنه آقای گنجایش رابرای مخاطبین معرفی کنید افتخارآشنایی پیداکنیم.تحصیلات فعالیتها مخصوصادرچه ارگانهایی کارمیکندشغل اصلی؟

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   سلام
   نویسنده و پژوهشگر و کارمند صدا و سیمای استان است.
   موفق باشید

  • همشهری گفت:

   با سلام آقا یا خانم دهدشت. ممنون از لطف و محبتتون. بنده نویسنده و پژوهشگر سازمان صدا و سیما هستم. و خدا توفیق و بر ما منت نهاده است تا کنون در بیش از 40 الی 50 جشنواره و کنفرانسهای ملی و بین المللی صاحب مقام برتری شدم. و خوشحالم که در سایتهای استانی مطلب و یادداشت میفرستم و به واسطه این فضای رسانهای با دوستان عزیزی همچون شما آشنا می شوم. از آقای محمود آرام هم بسیار تشکر و سپاس دارم. امید است همیشه موفقتر باشند و این جمله هم تقدیم ایشان: رودخانه های آرام عمیقتر. موفق باشید آقای آرام.

 • ناشناس گفت:

  جانم فدای انسان بهتر است آقای گنجایش

پربازديد