تاریخ درج خبر : 1391/06/27
کد خبر : ۳۰۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

انتخاباتی برای سه‌نفر /رقابت بر سر ۱۱ صندلی شورای شهر یاسوج

انتخابات شوراها گرچه به نظر می‌رسد همزمان با یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری باشد ولی تنور انتخابات شوراها در استان کهگیلویه و بویراحمد به سرعت در حال شعله‌ور شدن است. البته کمی هم مثل‌ فیلم‌های پلیسی شده‌است و سه طیف در حال رصد تحرکات رقیب خودشان است.

انتخابات ۱۲ اسفند کهگیلویه و بویراحمد پیام بسیار مهمی را به همراه داشت که تغییرات و جابجایی قدرت نه به نوع معمولی آن، بلکه به مراتب بالاتر از آن باید اتفاق بیفتد ولی اگر بخواهیم رابطه‌ی را بین نمایندگان محلی و کشوری مردم پیدا کنیم، باید فرضی را مطرح کنیم، که اصلاً بین نمایندگان محلی مردم و نمایندگان کشوری مردم چه رابطه‌ معناداری وجود دارد و آیا این دو مقابل هم نیستند یا در کنار هم‌اند.

اعضای شوراها می‌تواند به جهت ارتباط مردمی‌تر، هم‌محلی، هم منطقه‌ای بعنوان یک کاتالیزور در دست نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشند و فریادهای خود را رسا‌تر فریاد بزنند، گرچه این اتفاق نمی‌افتد، هر چند هم نمایندگان تلاش کنند که افرادی وابسته به خود در بین مردم جای باز کنند ولی در آینده همسویی آنها با هم مشکل است.

البته اگر بخواهیم این فرض را تائید شده بدانیم برای دوره چهارم شوراها، بعید به نظر نمی‌رسد که در هر سه حوزه انتخابات مجلس(کهگیلویه و بهمئی، بویراحمد و دنا، باشت و گچساران) از سوی جریان‌های سیاسی غالب حرکتی را شاهد نباشیم.

با همین توضیح ناقص و مختصر در روزهای آتی خبرهای جلسات، نشست‌ها و موضع‌گیری های دقیق‌تر از سوی جریان‌های بهرامی، هدایت‌خواه و زارع در این خصوص به گوش می‌رسد و البته نباید غافل از این باشیم، افرادی با تخصص و تحصیلات بالاتری و مستقل هم در این دوره قطعاً ثبت‌نام می‌کنند و قدری آن روی سکه را هم نشان خواهند داد، ولی باید چشمانمان را به روزهای آینده بدوزیم و ببینیم چه کسانی و چه گروه‌های برای این انتخابات خواب دیده‌اند.

اگر بیراه نگفته باشم این انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد حاشیه مهم‌تر از اصل است که چهره‌های شاخصی در این انتخابات نقش اصلی را بازی می‌کنند و این را هم نباید فراموش کنیم که انتخابات مجلس نهم، تبلیغات زود هنگام انتخابات ریاست‌جمهوری را به دنبال داشت.

رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد قبلاً گفته بود: کوچک انگاشتن و فشار آوردن به شوراها باعث می‌شود افراد توانمند نامزد انتخابات شوراها نشوند و افرادی با صلاحیت پایین کاندیدای انتخابات شورای شهرها شوند و به تبع آن مشکلاتی را به وجود ‌آورند.

وی ادامه داد: شخصی که آگاه، تحصیل‌کرده و مدیر است، حاضر نمی‌شود خودش را با دردسرهای شوراها همراه سازد، چرا که برخی به جایگاه این نهاد مقدس احترام نمی‌گذارند.

عضو شورای اسلامی شهر دهدشت حضور نخبگان را در انتخابات آینده شوراها ضروری دانست و افزود: مسئولین، رسانه‌ها و همه دلسوزان انقلاب تلاش خود را برای زمینه‌سازی حضور نخبگان در عرصه انتخابات پیش روی شوراها به کار گیرند در این صورت می‌توان امیدوار بود که آرزوی حضرت امام راحل محقق شود.

جهادگر افزود: شورای متشکل از نخبه و تحصیل‌کرده دانشگاهی به راحتی می‌تواند مشکلات مردم را به بهترین نحو برطرف کرده و زمینه‌ساز رشد و توسعه واقعی میهن اسلامی باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بویراحمد از افزایش اعضای اصلی شورای شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از هفت نفر به ۱۱ نفر خبر داد.

حمید دانش آموز افزود: با توجه به سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ این افزایش تعداد اعضا در انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر یاسوج لحاظ می شود.

وی بیان کرد: با توجه به جمعیت شهر یاسوج باید در انتخابات شورای شهر سوم نیز ۹ نفر به عنوان عضو اصلی شورای شهر انتخاب می شدند.

دانش آموز اظهار داشت: تعداد اعضای شورای شهرهای مارگون، لوداب، مادوان و چیتاب از توابع شهرستان بویراحمد برای انتخابات دوره چهارم شورای های اسلامی شهرو روستا تغییری نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خردادماه ۱۳۹۲ برگزار می شود.

دانش آموز ابراز داشت: امیدواریم با عنایت به افزایش تعداد اعضای شورای شهر یاسوج گام مؤثری در پیشبرد کیفیت خدمت رسانی به شهروندان برداشته شود.

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ جمعیت شهر یاسوج بیش از ۱۰۸ هزار نفر اعلام شد.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد