تاریخ درج خبر : 1392/03/26
کد خبر : ۳۰۴۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

احیای رشته «نمدمالی» و «کلاه‌نمدی» در شهرستان بویراحمد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت: رشته‌های «نمدمالی» و «کلاه‌نمدی» به عنوان رشته‌های منسوخ شده هستند که در آینده‌ای نزدیک در این شهرستان احیا می‌شود.

خبرگزاری فارس: احیای رشته «نمدمالی» و «کلاه‌نمدی» در شهرستان بویراحمد

محمدکاظم رحمانی  برنامه‌های اجرایی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان در فصل تابستان اشاره کرد و گفت: تشکیل ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی طی هفته آینده به منظور آمادگی کمیته‌ها در ایام تابستان برگزار می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بویراحمد کمیته‌های این ستاد را شامل کمیته اسکان که از وظایف شهرداری و آموزش و پرورش دانست و گفت: بر اساس روال گذشته کمیته امنیت با محوریت نیروی انتظامی، کمیته بهداشت و درمان با مسئولیت مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی، کمیته تبلیغات از وظایف میراث فرهنگی، کمیته خدمات با مسئولیت صنعت، معدن و تجارت و کمیته حمل و نقل و پایانه‌ها از وظایف راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه‌ها در ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی تشکیل می‌شوند.

رحمانی دیگر برنامه‌های فصل تابستان میراث فرهنگی را دو شیفته شدن موزه عنوان کرد و گفت: برنامه کاری موزه باستان‌شناسی از هشت صبح تا 18 بعد از ظهر بوده که بازدید در این ساعات صورت می‌گیرد؛ لازم به ذکر است موزه در ایام هفته بجز دوشنبه‌ها باز است.

ثبت دنای شرقی در آثار ملی

این مسئول بازدید از واحدهای اقامتی گردشگری در کلیه نقاط شهرستان به صورت هفته‌ای یک بار را از وظایف میراث فرهنگی و گردشگری دانست.

رحمان در ادامه ثبت آثار تاریخی، تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی، ثبت آثار طبیعی و شاخص شهرستان، ثبت مناطق گردشگری از جمله دنای شرقی، ثبت برخی داروهای گیاهی و آبشارهای شهرستان که شرایط ثبت ملی را داشته باشند از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی بیان کرد.

رحمانی از احیای رشته «نمدمالی» و «کلاه‌نمدی» در شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: اولین کار که در ایام تابستان به آن پرداخته می‌شود و به جد پیگیر آن هستیم احیای رشته نمدمالی و کلاه‌نمدی در این شهرستان است.

lمنبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد