تاریخ درج خبر : 1393/05/04
کد خبر : ۳۰۵۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شکستن استخوان کاسه چشم،دستمزد پزشک یاسوجی/ روایت متخصصان از مرگ یک بیمار

سایت استان: همراهان یک بیمار در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج پزشک معالج را مورد ضرب وشتم قرار دادند.

به گزارش سایت استان، دکتر اردوان شهبازی پزشک معالج یکی از بیماران تالاسمی در بیمارستان یاسوج، بر اثر ضرب و شتم همراهان این بیمار، از ناحیه چشم چپ دچار شکستگی استخوان کاسه چشم شد.

IMG_2801

روایت ماجرا از زبان رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج

دکتر ذاکر سعیدی نژاد می گوید: بیمار یک خانم 24 ساله دارای نوعی از بیماری تالاسمی پیشرقته به نام ماژور بود که علاوه بر قند خون بالا، سنگ کیسه صفرا نیز داشته است.

وی ادامه می دهد: طبق تشخیص پزشک معالج، نوع سنگ صفرای این بیمار به گونه ای نبود که نیاز به عمل اورژانسی و فوری داشته باشد ضمن اینکه میزان قند خون بالای این بیمار نیز مانع از عمل جراحی وی می شد.

IMG_2811

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به خبرنگاران گفت: بر همین اساس و با توجه به موانع گفته شده، پزشک معالج دستور انتقال به بخش مراقبتهای ویژه را صادر می کند تا بیمار به وضعیت پایدار برسد و پس از این وضعیت مورد عمل قرار بگیرد که متاسفانه این بیمار علیرغم مراقبتها در آی سی یو فوت می کند.

وضعیت بیمار امکان جراحی را ناممکن کرد

اردوان شهبازی پزشک معالج این بیمار نیز می گوید: دستور انجام کلیه مراحل قبل از عمل توسط من داده شد ولی با وضعیت بیمار امکان عمل جراحی وی ناممکن بود.

متخصص جراحی عمومی بیمارستان شهید بهشتی ادامه می دهد: پلاکت خون این بیمار 55 هزار بود در صورتی که برای عمل جراحی باید حداقل 100 هزار باشد و دوم این که گلبول های سفید این بیمار نیز در وضعیت مناسب برای جراحی قرار نداشت.

این پزشک می افزاید: فشار خون بالا و قند خون کنترل نشده این بیمار که عدد 240 را نشان می داد و قاعدتا باید زیر 100 باشد از دیگر دلایل عدم جراحی وی بود.

IMG_2798

دکتر شهبازی به خبرنگاران گفت: طبق آزمایشهای مجددی که از این بیمار گرفته شد مشخص گردید که عمل سنگ صفرای این بیمار اورژانسی نیست و نشانی از التهاب در کیسه صفرا نیز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نظر دکتر بیهوشی نیز براین بود که اگر تحت عمل جراحی قرار گیرد، مطمئنا زیر عمل جراحی فوت کرده و قصور پزشکی رخ خواهد داد و بنابراین دستور انتقال به بخش مراقبتهای ویژه داده شد تا بیمار به وضعیت پایدار(استیبل) برسد.

دکتر شهبازی در خصوص ضرب وشتم خود توسط همراهان متوفی می گوید: وقتی از اتاق عمل بیرون آمدم ناگهان کسی به من حمله کرد و بامشت به چشم چپم کوبید که نقش بر زمین شدم و استخوان کاسه چشمم شکست و اکنون دچار مشکل بینایی و دوبینی شده ام.

کارشناسان چه می گویند؟

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی در این باره می گوید: کسانی که دچار بیماری تالاسمی پیشرفته ماژور هستند بین 20 تا 30 سال عمر می کنند و این بیماران به دلیل عوارض مستمر بیماریشان در معرض بسیاری از بیماری ها نظیر فشار خون، نارسایی قلبی، سنگ کیسه صفرا و قند خون (دیابت) هستند.

وی ادامه می دهد: این بیمار با توجه به اطلاعات مندرج در پرونده پزشکی اش، دچار بیماری دیابت کنترل نشده بود که در روز آخر عمرش عدد 430 را نشان می داد و سطح خطرناکی برای بیمار است مخصوصا اگر دچار نارسایی قلبی هم باشد.

IMG_2808

مرادیان می افزاید: گزارش سونوگرافی سنگ کیسه صفرا را در این بیمار نشان می دهد اما نشانه ای از التهاب و عفونت کیسه صفرا که نیاز به عمل فوری داشته باشد در این بیمار وجود نداشت.

این پزشک متخصص تصریح کرد: جراحی سنگ کیسه صفرا امری لازم است اما فوری و اورژانسی نبود و باید ابتدا دیگر بیماری های این فرد کنترل می شد و بعد عمل جراحی انجام می گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: آن گونه که من پرونده بیمار را بررسی علمی و دقیق کردم هیچ گونه قصور پزشکی در خصوص این بیمار رخ نداده است.

مرادیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظیفه رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گفت: انتظار این است که رسانه ها در مسایل تخصصی با حساسیت بالا و با کمک کارشناسان اخبار را ویرایش و پالایش کنند تا زمینه ارتقا سلامت جامعه فراهم شود.

متخصص جراحی عمومی ادامه داد: نشر مطالب تخصصی در رسانه ها باید منطبق بر مبانی علمی و نظر متخصصان و در یک ساختار علمی و آرام صورت گیرد.

متخصص بیهوشی: قصور پزشکی در این پرونده وجود ندارد

یک متخصص بیهوشی گفت: در بررسی پرونده این بیمار هیچ گونه قصور پزشکی رخ نداده است.

دکتر محمدحسین حسین پور افزود: بررسی پرونده این بیمار نشان می دهد که دیابت بالای این بیمار مانع از انجام عمل جراحی شده و ابتدا باید دیابت کنترل می شد و بعد عمل جراحی انجام شود.

IMG_2814

وی ادامه داد: عمل کنترل دیابت نیز به صورت یکباره نمی تواند اتفاق بیفتد و باید حداقل زمان 24 ساعته انجام شود چون در صورت کنترل یکباره، بیمار دچار ورم مغزی خواهد شد.

وی با اظهار تاسف از نوع برخورد با پزشک معالج گفت: این گونه برخوردها باعث می شود نه تنها پزشکان بومی استان را ترک کنند بلکه غیربومی ها نیز علاقه ای به خدمت در استان نداشته باشند.

دکتر حسین پور یکی از دلایل مهاجرت پزشکانی نظیر ملک حسینی ها و نیک اقبال ها را همین نوع برخوردها میداند.

این پزشک متخصص تصریح کرد: بیمارستان جای جیغ و داد کشیدن و دعوا و جنجال و تجمع نیست و این امر باید خاتمه یابد.

نبود امنیت کیفیت خدمات درمانی را کاهش می دهد

معاون دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ضرب و شتم پزشک بیمارستان شهید بهشتی یاسوج می گوید: هر ساله شاهد برخورد فیزیکی با پزشکان هستیم و نبود امنیت برای پزشکان، کیفیت خدمات درمانی را با کاهش می دهد.

دکتر صدرالله محرابی افزود: پرستاران و کادر درمانی به صورت ماهانه و نگهبانان بیمارستان به صورت روزانه مورد ضرب و شتم قرار می گیرند که در صورت تداوم این وضع، کیفیت خدمات پزشکی در استان کاملا افت می کند.

IMG_2817

وی ادامه داد: وقتی صحبت از توریسم درمانی در یاسوج می شود اولین مولفه آن است که به فکر امنیت شغلی و رفاهی و فکری پزشکان باشیم تا بدون دغدغه خدمات درمانی ارائه دهند.

وی ساختار فیزیکی بیمارستان بهشتی را دارای مشکل دانست و تصریح کرد: با بودن این ساختار فرسوده و قدیمی، ورود همراهان بیمار به بیمارستان به آسانی انجام می شود و کنترل این همراهان به سختی صورت می گیرد و کار درمان بیماران با مشکل همراه می شود.

دکتر محرابی بیان داشت: به دلیل بی حرمتی هایی که به پزشکان در استان می شود سالانه شاهد خروج و مهاجرت بسیاری از پزشکان از استان هستیم.

وی گفت: انتظار پزشکان این است که جامعه برای آنها فضای آرام و مناسب و با امنیت بالا را مهیا کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نسیبه گفت:

  والا ما ندیدیم کسی از سنگ کیسه ی صفرا بمیره
  و به نظر منطقی نمیاد که ایشون کاملا سالم بوده باشن و تنها علت امتناع دکتر از جراحیشون، اختلافات شخصی باشه
  و اگر تمام کارهای قبل از عمل نیز انجام شده باشه نمیشه بیمار رو با پلاکت و گلبول سفید پایین به اتاق عمل برد

 • ناشناس گفت:

  واقا دکتر کوتاهی کرده

 • ماندانا گفت:

  من قصد توهین به بزشکان مملکتم را ندارم ولی رابطه کادر درمانی با همراهان و بیماران حالت ارباب رعیتی می باشد کم نیستند پزشکانی که عقده شب بیداری و سالها درس خواندن خود را می خواهند از دست و پای بیماراند بگیرند شما بگویید وقتی عزیزتان را به خاطر قصور همین پزشکان از دست می دهیند و پزشک با جمله ایی که دختر 18 ساله نبود و یه زن 70 ساله بود لیاقت مشت و لگد را ندارد حالم از دکترهای پول پرست که هیچی نمی فهمند بهم می خوره …دکترها امنیت جانی می خواهند پس عزیز من که در بخش مراقبتهای ویژه کشته شد امنیت نمی خواست .جمعش کنیند این حرفا رو مادر من از بس بهش گفتند داری می میری دچار خونریزی معده شد …و…

 • محمد گفت:

  درهمه جای دنیا همه مشاغل بارزشند حتی من شنیدم در کشورهای پیشرفته پرستار ارزش بیشتری دارد تا پزشک اما ما چون جهان سوم هستیم نمی دانیم. اماپزشکان در ایران جهان سومی غرورکاذب دارند.پزشکان باید وقت وانرزی برای بیمار بگذارند.مجموعه بیمارستان و دولت باید فرهنگ سازی کنند.متاسفانه اگر به علمای علو اجتماعی و مردم شناسان و اسیب شناسان اجتماعی ارزش می گذاشتند ما شاهد چنین رفتارهایی نیودیم.

 • پاتاوه گفت:

  مشکلات استان ما زیرساختی هستنتد.وقتی ما هنوز ازادراه و بزرگراه وجاده مناسب نداریم وقتی هنوز راه اهن نداریم وقتی هنوز فرودگاه درست و درمون و پروازهای زیاد نداریمو…….به نظربنده حقیر کمبود پزشک عمومی و متخصص و فوق تخصص و کادردرمانی و مراقبتی و پرستاری و تشخیصی ونبود تجهیزات ووسایل پزشکی مدرن و کافی ونیز کمبودبیمارستان دولتی ونظامی خیلی مهمتر نبودبیمارستان خصوصی وحتی خیریه ای دراستان و به خصوص در مرکز استان از اهم علل بروز چنین مشکلات دراستان می باشد.دراستانهای دیگر بیشماربیمارستان دولتی و خیریه ای و خصوصی شاهد هستیم.

 • شهروند گفت:

  باتشکر وسپاس از نظرات دوستان محترم
  ابن جانب برخورد فیزیکی و بی حرمتی احتمالی را قبول ندارم. ..ولی مشکلاتی در سیر درمان بیمارستان ها و اورژانس
  استان کهکیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج بوده !!! در سال 90 بیمارمان دچار ناراحتی سرطان بوده متآسفانه همین پزشکان مدعی بیمار را به اورژانس بیمارستان شهید بهشتی به بیمارستان امام سجاد اعزام و با عدم درمان بم قع و …و سپس به اورژانس شهید بهشتی انتقال گردید و در همان حالت وخیم و بی توجهی همین پژشک دستور به انتقال به اتاق سی سی یو گرفته شد..که متآسفانه با عدم احساس مسئولیت بیمار عزیز ما هیچگاه به اتاق سی سی یو تخت خالی نسد و بر اثر بی توجهی همین آقایان و برخی کادر پژشکی بیمارمان برحمت خدا پیوست….؟!؟!
  عزیزان، قضاوت کار سخت و هرگونه اظهار نظر یکطرفه هم عواقب دا دنیوی و آخروی دارد !!! عزیزان بیاییم صنفی و …برخورد نکنیم خدا را شاهد و ناظر گفتار ورفتار و کردار عمل خود و دیگران بدانیم…سپاس

 • متخصص گفت:

  مداخله مستقیم و مدبرانه ریاست محترم دانشگاه جو متشنج را آرام کرد و همکاران جراح به احترام شخصیت ایشون کار را ادامه دادند ولی از مسولین قضایی انتظار برخورد قاطع داریم.

 • ناشناس گفت:

  متخصص دکتر شهبازی یکى از بهترین جراحان می باشد اشون مطب نداره فقط در بخش دولتی کار می کنه

 • ناشناس گفت:

  اقا یا خانم متخصص. دکتر وقتی کارش خوب باشه تعداد مریضاش زیاد

 • ناشناس گفت:

  متخصص حسودیت میاد از این پنجه طلا احتمالاً رقیبته. برات متاسفمم که ازایشون کمتر مریض داری

 • منصف گفت:

  کاش مسئولان سایت مصاحبه ای با ضاربان و همراهان بیمار نیز انجام می دادند تا کسی یک طرفه قضاوت نکند شاید آنها نیز حرفی برای گفتن داشته باشند شاید مادری داغدیده بخواهد از آخرین ناله های پاره جگرش حرف بزند ؟ جناب دکتر مرادیان عزیز همه ما بالاخره روزی باید بمیریم خواه سالم و تندرست باشیم خواه معلول و ناقص و سرطانی و تالاسمی ماژور …. باشیم ولی چه کسی گفته است یک انسان تالاسمی ماژور که به نظر شما هیچ امیدی به زنده بودنش نیست دو شبانه روز در بخش اورژانس شهید بهشتی چنان آه و ناله بزند که حتی پرسنل پرستاری بخش اورژانس شهید بهشتی نیز به حالش گریه می کردند ؟ اگر بقیه پزشکانی که پرونده را بررسی کردند هیچ گونه تقصیری متوجه جناب آقای دکتر شهبازی نیست پس چرا ایشان دوبار به همراهان گفت بیمار آماده عمل باشد می خواهم ایشان راعمل کنم ولی هربار سهل انگاری میکرد و اقدام به عمل نمی نمود حتی روزی که بیمار فوت نمود ابتدا قرار بود بصورت اورژانسی بیمار را به اتاق عمل ببرد بعد در اینکار تاخیر نمود تا باپیگیریهای همراهان بیمار که از مقامات دانشگاهی و خود بیمارستان استمداد طلبیدند فورا بیمار را به اتاق عمل بردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و چراهای دیگر
  البته هیچگاه برخورد ضارب را قبول ندارم و نمی پسندم و در جای خود باید بررسی و پیگیری شود
  کاش نتیجه این پرونده که دو طرف خود را محق اقدامات کرده (ضارب) و نکرده(پزشک مضروب) خود می دانند به اطلاع همگان رسانده شود و یک محکمه عادل و صاحب صلاحیت آن را بررسی نماید.

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   سلام
   متاسفانه دسترسی به خانواده متوفی نبود و الا کار ما شنیدن حرف دو طرف است و آمادگی انتشار حرفهای خانواده متوفی را داریم.قضاوت با مردم است.
   موفق باشید

   • ناشناس گفت:

    به نظر میرسه ضارب رو شناسایی کرده باشن میتونید از ایشون هم مصاحبه بگیرید (کار سختی نیست پیدا کردنشون) ولی توجه داشته باشید تمام صحبت های تیم پزشکی به همراه مستندات و شواهد پرونده بوده و خانواده ضارب (……….) که گویا دستشان هم از رسانه ها کوتاه نیست تمام جوسازی و ادعاهای دروغ خود از طریق یک رسانه ……….. ……… و صد البته …… (سایت …….) به خورد مردم دادند… یادمان باشد اول اینکه برای جریحه دار کردن احساسات مردم سن متوفی رو به جای ۲۴ سال ۱۷ سال اعلام کردن ثانیا طوری وانمود کردن که متوفی هیچ مشکل جدی نداشته و کاملا بیماری متوفی رو که دچار تالاسمی ماژور و دیابت و پایین بودن فاکتور های پلاکت و گلبولهای سفید خون رو کتمان کردند. نکته بعد در بحث پزشکی و درمانی اظهارات نامسئولانه ای تحویل اذهان مردم دادند اعم از تخت خالی و مشکل دکتر با همکاران و … سپس به دروغ گفتند که ایشان در مطب شخصی شان مشغول شطرنج بازی کردن هستند . کدام مطب؟؟؟ شطرنج؟؟؟ اصلا ایشان به غیر از کار در مراکر دولتی در هیچ جایی مشغول نبوده و نخواهد بود. و این همه دروغ را با چاشنی دیگری همراه میکنند که دکتر اینگونه به ما که پیگیری مرگ فرزندمان بودیم چواب داده: این سقط کرده به ما ربطی ندارد…!!!خوب جناب منصف خان شما بشینید سر مسند انصافتون و دوباره قضاوت کنید…
    این هم لینکش:
    http://boyernews.com/113743/%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-17-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2/

 • متخصص گفت:

  پنجه طلا؟؟؟کافیه عمل های ایشون رو خوب بررسی کنیدمتوجه میشیدچندنفرزیردست ایشون مردن.بماند که درمطب شخصی وهزینه بالا عمل می کند و وقتی طرف به مردن افتاد به بخش مراقبت ویژه وبیمارستان دولتی انتقال میده.به خداقسم چندمورد از نزدیکان من پیش ایشون عمل کردن که متاسفانه 3موردبه وضعیت بحرانی رسیدن که دونفرفوت شدن ویک نفر به خاطر خدمات بیمارستان نجات پیداکرد بعداز90روزبستری بودن.کار اون فرد توجیه پذیرنیست.اما ای کاش نظام پزشکی پرونده ایشون رو بررسی میکرد.کدوم پزشک روزی 20عمل داره؟؟؟فقط دنبال پوله.محمدجان لطفابذاربخونن همه.اصول خبرنگاری روزیرپانذار وسانسورنکن مث همیشه

 • ناشناس گفت:

  من تأسفم براى من و شما هایی که قدر این پنجه طلا را نمی دانیم

 • nnnn گفت:

  تقصیر را گردن دکتر نمی اندازیم ولی دکتر های هم استانی خود را شهروند که به حساب نمی اورند.گونه ای برخورد می کنند که انگار از … فیل افتاده اند

 • مجاهد گفت:

  حتما بدلایل مختلف هر یک ما به بیمارستانها و پزشکها مراجعه کرده ایم و شاهد اخلاقیات بد پزشک و پرسنل و عدم همکاری و همچنین در وهله اول درخواست پزشکان از همراهان بیماران و دادن حساب شخصی خود برای پرداخت حق الزحمه و بدون اطلاع بیمارستان شده ایم و در کل چیزی ک براشون مهم نیست اول قسمی هست ک خورده اند بعد جان مردم .. یعنی هر کی پول نداشت بره بمیره ….

 • خانواده يك بيمار گفت:

  در مورد کم و کیف این موضوع نظری ندارم ولی آنچه برای اکثریت بیماران و اضح و مبرهن است اخلاق بی تفاوت و مغرورانه دکتر شهبازی نسبت به بیماران است.
  ما خودمان بیماری داشتیم که دکتر شهبازی در اثر لجبازی با بیمارستان در اتاق عمل رهایش کرد و بعد از کلی رایزنی جراحی ایشان را انجام دادند و متأسفانه بعد از عمل وضعیت ایشان وخیم تر و بعد از مراجعه به بیمارستان نمازی پزشکان شیراز عین جمله ای که در مورد این عمل بکار بردند گفتند: این قصابی کرده نه جراحی
  و متأسفانه بیمار ما بعد از مدتی فوت کردند ولی ما هیچ برخوردی با ایشان نکردیم چون مطمئن بودیم مثل همین قضیه الان همه همکاراش ازش دفاع یک طرفه می کنند .
  اما اگر قصوری از دکتر شهبازی در این موضوع بوده که هست ، هرگز حلالشان نمی کنیم و رسوایی در دنیا و بیچارگی در آخرت را برایش آرزومندیم انشاالله

 • حق گو گفت:

  پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروشم

  نا خلف باشم اگر من به جویی نفروشم

  الغرض
  وقتی نماینده محترم ما در مجلس به جای منطق صحبت از چماق میکند ما ضمن شرمندگی باید درعمل نشان دهیم

 • اتاق عمل گفت:

  دکتر شهبازی از بهترین همکاران جراح هستند حیف که مردم قدرنمیدانند

 • شب آبستن است تا چه زايد سحر! گفت:

  من
  یک شهروندِ معترضم
  درجه ىِ یک یا دو!
  فرقى نمى کند
  اعتراض دارم
  به این مشت برگونه ى پزشک، اعتراض دارم
  به شکستگىِ گونه ىِ چپش
  و این کبودىِ چشمش، اعتراض دارم.
  من
  به مرگِ یک زنِ جوان
  و قند خونِ سیاه و آدمکُشش، اعتراض دارم.
  من
  به مرگ
  به دیابت
  به خشونت
  به ناشکیبى ىِ این روزهاى سخت
  اعتراض دارم.
  مى گویند در مثَل مناقشه نیست
  شنیده ام
  ” وقتى زمین سفت است، گاو ها براى هم شاخ و شانه مى کشند! ”
  من
  یک گاوم
  اما به این زمینِ سفت، اعتراض دارم.
  من
  مُشتم همیشه گره شده است
  خشمم هماره گوش به زنگ شلیک است
  زورم به دیوار بلندِ شهر نمى رسد،
  آى! مردم
  از شمایان یکى
  کوتاهترین دیوار را
  به من نشان دهد.
  من
  به مشتم، به خشمم، به زورم
  به دیوارِ بلندِ شهر
  اعتراض دارم.
  من
  در مرگِ یک عزیز
  جامه ام، سیاه
  سینه ام، سیاه
  روزگارم، سیاه
  داغدارم.
  من
  در مرگِ یک عزیز
  گونه ام، شکسته
  سینه ام، شکسته
  این دلم، شکسته
  داغدارم.
  دردِ تو، دردِ من
  داغِ تو، داغِ من!
  من
  به درد
  من
  به داغ
  من
  به تو
  من
  به من
  اعتراض دارم …

  • بهزاد کاظمی گفت:

   احسنت
   کلام نمی تواند زیبایی این شعر و مفهوم درون آنرا توصیف نماید.

 • مهمان گفت:

  اینهمه خدمات را نادیده گرفتن تازه تحول نظام سلامت در استان ما به بهترین نحو ممکن اجرایی شده است . جا دارد همه مردم ومسئولین همکاری وهمراهی نمایند تا دردی از دردهای مردم کاسته شود.

 • ناشناس گفت:

  از ماست که بر ماست… چندی پیش در یکی از شبکه های اجتماعی بحثی بود که چرا ما اینهمه پزشک تراز اول در سطح کشور داریم از جمله دکتر ملک حسینی دکتر نیک اقبال چشم دکتر نیک اقبالیان جراح دکتر رادمنش دکتر نیک پور و … به چه علت حاضر نیستند در یاسوج طبابت کنند دوستی پاسخ جالبی دادند که شما یی که این تقاضا رو میکنید آیا تضمین میدهی یکی از این بزرگواران در یک مسئله ترافیکی که اتفاقا حق هم با ایشان است مورد تعرض فیزیکی و حمله چماقی واقع نشود؟ قصور پزشکی که در شأن این اساتید نیست ولی برداشت ما از اینکه قصور داشته اند به چه حرکتهای ناشایستی ممکن است ختم بشود آیا ضمانت میدهی که بیان و کار بکنند… حق ماست که هیچ پزشک حاذقی تمایلی به ماندن در یاسوج رو نداشته باشه … چندی پیش دو کلینیک شماره ٣ شاهد بکی ار شنیع ترین حرکت هایی بودم که متوجه پزشک متخصص و متعهد و دلسوز سرکار خانم دکتر غفاری بود. یک بیمار با بارداری زیر سن قانونی بعلت خونریزی داخلی شدید فوت میکنند در جریان این اتفاق چند پزشک متخصص زنان و جراح همزمان در اتاق عمل همکاری داشتند تا بیمار رو نجات بدهند ولی به هر علت بیمار فوت میکنند چند روز بعد بکی از بستگان خانم اون مرحومه در کلینیک چنان الفاظ زشت و بی حرمتی رو نسبت به ایشون روا داشتند که قابل توصیف نیست . نتیجه چنین رفتار های مستمری این شده است که خانم دکتر غفاری که از سرمایه های این منطقه هستندهم به زودی ترک موطن خویش خواهند نمود تا من و شما مجبور باشیم برای ویزیت هزینه سفر به شیراز رو متحمل بشویم… خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کند

  • یاسوجی گفت:

   جناب ناشناس برخوردهای هیجانی در هیچ کجا تضمین نیست. ربطی به یاسوج ندارد

 • رضا یک همکار علوم پزشکی گفت:

  همه دارند همراه بیمار را متهم میکنند یکی نیست بگه آیا جناب دکتر شهبازی سعی کرده بود این توضیحات را به خانواده و همراهان بیمار بدهد و در مورد درمان و مشکلات آن با آنان صحبت کند؟ متاسفانه همکاران پزشک مردم را قابل نمیدانند برایشان از بیماری و مشکلات و پیش آگهی و خطراتش صحبت کنند و مردم هم ناآگاه و نگران!!! دست به کارهای هیجانی می زنند

 • ناشناس گفت:

  جز شرمندگی چیزی نمیتوان گفت! ما به جای ضارب. از دکتر عذرخواهی میکنیم!

  • هم استانی گفت:

   آقای دکتر شرمنده ایم شرمنده ایم شرمنده لعنت بر هرچی بی انصافی و ناسپاسی

 • را زقیان گفت:

  فقط باید گفت متاسفم ای کاش این فرهنگ چماق از جامعه ما پاک میشد

پربازديد