تاریخ درج خبر : 1391/06/27
کد خبر : ۳۰۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه‌ای است که دارای ظرفیت بالای گردشگرپذیر به ویژه اکوتوریسم است.
حسین صابری در نشست شورای ترافیک اظهار کرد: با برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد زیرگذر، ساماندهی برخی از میادین، احداث پل در سطح خیابان‌ها با کار کارشناسی ضروری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از دلایل کاهش در تصادفات، ترافیک و ایجاد نشاط و شادابی رانندگان و مسافران را برخوردار بودن جادهای اصلی و فرعی به علائم هشدار‌دهنده و تابلوهای مقرارت راهنمایی و رانندگی دانست.

وی گفت: در کار نصب تابلو، علائم راهنمایی و رانندگی، خط کشی جادهای اصلی و فرعی استان و خیابان‌ها در شهرها غفلت نکنیم.

صابری ادبیات قانون و مقررات و عمل به آن را در همه امور از جمله راهنمایی و رانندگی برای تسهیل و روانسازی ترددها بسیار مهم و اساسی عنوان کرد و افزود: اداره راه و شهرسازی و اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها در نصب تابلوها و خط کشی جاده‌های اصلی و فرعی و روشنایی دائمی تونل‌ها این استان و شهرداری‌ها و اداره راهنمایی و رانندگی در سطح شهرها اقدام کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد منطقه گردشگرپذیر به ویژه اکوتوریسم است در ضمن نصب تابلوها در معرفی و نام روستاها، مناطق و همچنین بیان میزان مسافت در مسیرها ضروری است.

صابری به برنامه‌ریزی و تلاش برای تسهیل تردد در خیابان‌ها، کاهش ترافیک، ایجاد فضای پارکینگ و رعایت بیشتر قانون و مقررات با فرهنگ‌سازی تاکید کرد.

استاندار یادآور شد: سال گذشته در مجموع نزدیک به 2 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار برای نصب تابلو، علائم هشدار‌دهنده، خطی کشی جاده‌ها و خیابان‌ها در نظر گرفته شد که اگر همه در جای خودش و در این رابطه هزینه می‌شد، شرایط خیلی بهتر از وضعیت کنونی بود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد