تاریخ درج خبر : 1393/05/04
کد خبر : ۳۰۵۶۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین ماموریت نظری در منابع طبیعی بویراحمد/ به دام انداختن قاچاقچیان چوب

سایت استان: اعضای باند بزرگ قاجاق چوب در یاسوج که تاکنون از چنگ قانون گریخته بودند به دام جنگل‌بانان بویراحمد افتادند.

رئیس اداره منابع طبیعی بویراحمد در حاشیه این عملیات با اشاره به اینکه ماموران ما از مدت‌ها قبل در تعقیب اعضای یکی از باندهای بزرگ قاچاق چوب در مناطق اطراف شهر یاسوج بودند، اظهار کرد: متخلفان امروز و طی یک عملیات شناسایی دقیق گرفتار شدند.

سعید نظری افزود: این باند قاچاق چوب با نفوذ به جنگل‌های انبوه بلوط اطراف شهر یاسوج اقدام به قلع و قمع درخت‌های کهن بلوط می‌کردند و آنها را توسط عوامل خود به مناطق و شهرهای اطراف می‌فرستادند.

13930503000848_PhotoL

وی با اشاره به وجود کوره ‌راه‌های متعدد عشایری در جنگل‌های بلوط شهرستان بویراحمد، از این جاد‌ها به عنوان اصلی‌ترین معابر ورود قاچاقچیان چوب به عرصه‌های جنگلی یاد کرد و افزود: انسداد این جاده‌ها کار را برای متخلفان سخت خواهد کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی بویراحمد تصریح کرد: یکی از رویکردهای اصلی منابع طبیعی بویراحمد تشدید گشت‌زنی‌ها در نقاط کور و دور دست خواهد بود تا از این طریق هرچه بیشتر عرصه بر متخلفان و سودجویان تنگ‌تر شود.

نظری با اشاره به اینکه هرگونه برداشت و استفاده از چوب و درخت‌های خشکیده جنگل باید با هماهنگی و اجازه منابع طبیعی صورت گیرد، بیان کرد: هیچ بهانه‌ای برای ورود غیرقانونی و برداشت از عرصه‌های جنگلی در هیچ نقطه‌ای از شهرستان بویراحمد بدون مجوز منابع طبیعی شاخه‌ای از درخت‌های جنگلی نباید شکسته شود.

13930503000851_PhotoL

وی با تقدیر از همکاری بی‌شائبه مراجع قضایی و نیروی انتظامی در همکاری با منابع طبیعی خاطرنشان کرد: در انهدام باند قاچاق چوب منطقه خهکلون یاسوج نیز مراجع قضایی و نیروی انتظامی همکاری موثری داشتند.

نظری با بیان اینکه قاچاقچیان چوب دستگیر شده در منطقه “خهکلون” به پاسگاه سررود جنوبی یاسوج تحویل داده شدند، افزود: کارهای عملیاتی برای شناسایی سایر اعضای این باند ادامه دارد و متخلفان بدانند که دیر یا زود در چنگ قانون گرفتار خواهند شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه برای جلوگیری از تخریب مراتع و جنگل‌ها گشت‌زنی‌ها در مناطق مختلف استان افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: اطلاعاتی که شهروندان و اهالی روستاها در اختیار ما خواهند گذاشت در این مسیر بسیار راهگشا خواهد بود.

محمدرحیم برزمند اذعان کرد: هیچ گونه گذشتی در مورد تخریب و قطع درخت‌های جنگلی وجود ندارد و هر وسیله‌ نقلیه و فردی که در این رابطه دستگیر شود تحویل مراجع قضایی خواهد شد.

وی از رسانه‌ها خواست تا همواره در کنار منابع طبیعی باشند و هرگونه تخلف را به پرسنل و یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند.

13930503000850_PhotoL

برزمند با اشاره به حساسیت ویژه مناطق جنگلی شهرستان بویراحمد بیان کرد: با رویکرد و نگاه جدی مدیر منابع طبیعی بویراحمد نسبت به فرهنگ‌سازی و تشدید گشت‌زنی‌ها در مناطق جنگلی سعی خواهیم کرد قدرت مانور را از متخلفان سلب کنیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد