تاریخ درج خبر : 1392/03/28
کد خبر : ۳۰۸۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کسب و کار به وسط خیابان “عدل” آمده است!

سایت استان: محسن محقق

از قدیم پیاده روها محلی امن برای تردد شهروندان بود و خیابان گذرگاهی مناسب برای عبور خودروها؛ اما پیاده روی خیابان بلوار عدل این روزها دیگر معنای واقعی خود را از دست داده است چرا که در برخی نقاط نه عابران پیاده سهمی از پیاده رو دارند و نه خودروها سهمی از خیابان!

60

خیابان بلوار عدل شهر یاسوج با وجود اینکه هم سواره رو و هم پیاده روهایش بر خلاف اغلب مناطق شهر یاسوج عرض مناسبی دارند ولی وجود تعداد زیادی نمایشگاه و مرکز خرید و فروش خودرو در این خیابان سبب شده است حجم ترافیک این منطقه بسیار زیاد باشد.درد مشترک ساکنان این خیابان و عابران پیاده و رانندگان عبوری از این معبر شهری، ترافیک و توقف خودروها در پیاده رو یا پارک دوبله در معبر خیابان است. اگر عصر یا اوایل شب سری به این خیابان بزنید، امکان رانندگی هم ندارید چرا که بنگاه داران خودرو سطح سواره رو را هم به تصرف درآورده اند و در حال دید و بازدید خودرو یا تعمیر آن هستند و اغلب پیاده روهای این خیابان میزبان انواع و اقسام خودروهاست و پارک دوبل هم در طول خیابان به وفور دیده می شود. هیچ ماموری هم برای اعمال قانون حضور ندارد. گویا اینجا جمعه بازار خودرو است و هیچ شباهتی با خیابان شهری ندارد و کار وکاسبی به وسط خیابان کشیده شده است، یکی از ساکنان این خیابان در گفت و گو با خبرنگار ابتکار جنوب گفت: مهم ترین دغدغه ساکنان این خیابان و رانندگانی که از آن تردد می کنند پارک دوبله و حتی سوبله رانندگان در مقابل نمایشگاه هاست که سوهان روح ما شده است , در ساعاتی از شبانه روز به ویژه اوایل شب عبور از این خیابان به سختی انجام می شود و با توقف دوبله خودروها عبور و مرور از این خیابان با وجود اینکه عرض زیاد و مناسبی هم دارد، بسیار سخت و خطرناک می باشد. این خیابان با وجود طول و عرض زیاد و رفت و آمد زیاد خودروها نه خط کشی عابر پیاده دارد و نه پل هوایی برای عابرین پیاده ای که می خواهند از عرض خیابان بگذرند،عابرانی که گاها کودک و یا نوجوان هم هستند.
این درحالی است که در جلسه ای که شورای ترافیک شهرستان بویراحمد در بهمن ماه پارسال داشت، فرماندار بویراحمد به این موضوع اشاره کرده بود و گفت: برخی نمایشگاه‌های اتومبیل در بلوار عدل شهر یاسوج باعث نارضایتی عموم و نواحی این منطقه شده از این رو مسئولان این نمایشگاه‌ها حق استفاده از عرض خیابان به عنوان پارکینگ را نداشته و پلیس راهور با کنترل و جلوگیری در صورت استفاده سوء از عرض خیابان با متخلفان برخورد لازم و قانونی را اعمال کند. برخوردی که با گذشت ماهها از تصویب آن، هنوز صورت نگرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد