تاریخ درج خبر : 1391/06/28
کد خبر : ۳۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

صنایع اشباع شده را پیگیری نکنیم/ به دنبال صنایع نوین باشیم

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صنایع اشباع شده علاوه بر هدرروی سرمایه، زمان و فرصت هم از دست خواهد رفت لذا باید هوشمندانه و با آینده‌نگری در سرمایه‌گذاری حرکت کرد.
 سید حسین صابری عصر امروز در دیدار مدیرعامل مجتمع بویرصنعت و مجتمع فولاد یاسوج اظهار کرد: به دلیل محدودیت و کمبود منابع بانکی و منابع مالی بخش خصوصی باید تلاش کنیم از ظرفیت‌ها و فرصت‌های این استان در بخش‌های صنعت و معدن، گردشگری و نفت و گاز استفاده و مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کنیم.

وی ابراز داشت: حضور سرمایه‌گذار خارجی علاوه بر رفع مشکلات مالی و سیاست‌های خارجی، شکست و بی‌اثر بودن سیاست‌های دشمنان و تهدید و تحریم از سوی آنها را هم به دنبال دارد و اینکه ایران اسلامی دارای موقعیت، منابع بی‌نظیر و از جمله کشورهای امن و آرام دنیا است.

صابری با بیان اینکه در سرمایه‌گذاری بخشی‌نگری وجود ندارد، یادآور شد: این استان در حوزه نفت و گاز توجه به پتروشیمی و در بخش معادن زیرزمینی فسفات، در حوزه کشاورزی فرآوری محصولات کشاورزی از استعداد و ظرفیت‌ها بالایی برخوردار است و باید روی این موضوعات تمرکز بیشتری کرد.

به گفته وی، کهگیلویه و بویراحمد در کنار استان‌های گرمسیری و نزدیکی به دریا و کشورهای حوزه خلیج فارس، جنگل و سرسبزی و گردشگرپذیری روزافزون آن، سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، احداث هتل، مهمانسرا و کمپینگ‌ها سودآوری بالایی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به لزوم رویگردانی از صنایعی که امروز در کشور به حد اشباع رسیده است تاکید کرد و گفت: علاوه بر هدر روی سرمایه، زمان و فرصت هم از دست خواهد رفت لذا باید هوشمندانه و با آینده‌نگری در سرمایه‌گذاری حرکت کرد.

در این نشست استاندار آمادگی خود را برای هر گونه حمایت و پشتیبانی قانونی و اختیاراتی که دولت محول کرده برای رفع مشکلات پیش روی همه طرح‌های اشتغالزا و تولیدی به خصوص مجتمع فولاد باقری اعلام کرد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد