تاریخ درج خبر : 1392/03/28
کد خبر : ۳۱۱۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ایران با اقتدار مسافر برزیل شد/ تصاویر

سایت استان: تنها چهار روز از خلق حماسه سیاسی و انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور گذشته بود که تیم ملی فوتبال ایران حماسه ای دیگر خلق کرد.

ملی پوشان فوتبال ایران با نمایش یک فوتبال منطقی تیم ملی کره جنوبی را در خانه خود شکست داد و به عنوان تیم اول با اقتدار به جام جهانی رفت.

به گزارش خبرنگار سایت استان، پس از پایان بازی مردم یاسوج با شلیک گلوله این پیروزی را جشن گرفتند و به خیابان آمدند.

y1

ایران در رقابت های مقدماتی با 5 پیروزی، یک تساوی و دو شکست با 16 امتیاز به عنوان تیم نخست گروه خود راهی جام جهانی شد. نکته جالب کسب 9 امتیاز از این شانزده امتیاز در سه بازی آخر بود. جایی که امیدها بسیار کم شده بود.

شاگردان کی روش که در دیدارهای اول چندان مطمئن نشان نداده بودند، در سه بازی اخیر خود کاری کردند کارستان. گرفتن شش امتیاز از کره جنوبی و دبل کردن تیمی که چهار سال پیش ایران را از جام جهانی محروم کرد، لذتی فراتر از پاسخ دادن به کری خوانی های نه چندان دوستانه داشت.

ایران پیش از این در جام جهانی 1978 آرژانتین، 1998 فرانسه و 2006 آلمان شرکت کرده بود و با توجه به روند یکی‌درمیان حضور در جام جهانی این بار نوبت ما بود که در بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان در عرصه ملی شرکت کنیم.

مردان آریایی در جام جهانی نتوانسته اند از گروه خود صعود کنند، ایران تنها یک برد در جام جهانی به دست آورده که مقابل آمریکا در سال 1998 به دست آمده است.

با توجه به برگزاری رقابت های مقدماتی در جام جهانی در سایر قاره ها ایران به عنوان سومین تیم راهی جام جهانی 2014 شد. پیش از این ایران، ژاپن و استرالیا صعود خود به جام جهانی را جشن گرفتند.

پس از پایان بازی، مردم در شهرهای مختلف با آمدن به خیابان به جشن و پایکوبی پرداختند.
گزارش تصویری خبرنگار سایت استان از جشن مردم یاسوج:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد