تاریخ درج خبر : 1391/06/29
کد خبر : ۳۱۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تولید در کارخانه آرد و نشاسته یاسوج شتاب می گیرید

سایت استان-عزت اله محسنی پور: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: چرخ‌های کارخانه آرد و نشاسته، گلوکز و خوراک دام و طیور یاسوج باید به حرکت در آیند و باید این کارخانه وارد عرصه تولید شود.

به گزارش سایت استان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، دکتر سید‌حسین صابری در نشستی با حضور مهندس باقرپور معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری، حیدر پور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، زینل‌زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول و نماینده کارگران کارخانه حضور داشت، افزود: تعطیلی، توقیف، جمع‌آوری، جابجائی، فروش و از کار اخراج و یا بیکار کردن کارگران آن مطلقا ممنوع است و باید با تمام ظرفیت کار خود را آغاز کند.

استاندار2.jpg”>استاندار” alt=”” src=”http://k-b.ir/wp-content/uploads/استاندار2.jpg” width=”272″ height=”181″ />

وی اظهارداشت: این کارخانه باید ظرف مدت حداکثر یک ماه فعالیت کامل خود را آغاز کند و به تولید آرد، نشاسته، گلوکز و سایر محصولات جانبی آن و خوراک دام و طیور بپردازد و وارد عرصه تولید و عرضه به بازار و صادرات در کشور و خارج از کشور ادامه دهد.

صابری تصریح کرد: در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی ، صنعتی با این مهمی چرا مورد توجه قرار گرفته نشود و فراموش گردد و با مشکل مواجه شود و در تعطیلی بماند و نزدیک به 100 نفر کارگر را در گوشه خانه زمین گیر کند.

وی تاکید کرد: شواهد نشان می‌دهد که گذشته این کارخانه و از نظر کارشناسان بیان گر آن است که با توجه به تولیدات با کیفیت، دارای تقاضای بالای برخی محصولات آن در سطح استان و ملی می‌تواند به راحتی فعالیت خود را آغاز کند و دامنه سود آوری بالاتری حتی از گذشته را داشته باشد.

صابری یادآور شد: این صنعت، صنعت خوبی است و مشکل آن تولید اقتصادی است نه موارد سیاسی و باید وارد چرخه فعالیت شود و تمام کارگران آن از اول مهر ماه وارد عرصه کار و فعالیت شوند و کارخانه را مال خود و مانند دل و جان از آن حفاظت و نگهداری کنند و جهادگرانه در آن به تلاش بپردازند.

استاندار یادآور شد: مدیریت و کارکنان این کارخانه با جدیت خواهان و پیگیر راه اندازی آن و استمرار فعالیت آن هستند و یابد چرخ‌های آن با دور و شتاب بیشتر بچرخد و تداوم یابد.

صابری تاکید کرد: آن دسته از کارگرانی که به دلخواه خود مایل به باز نشستگی و یا بازخرید هستند هم بر اساس قانون به خواسته آنها اقدام شود.

مدیر کارخانه و مسئولین مربوطه استانی هم نسبت به راه اندازی این کارخانه تا یک ماه دیگر به دستور استاندار قول مساعد دادند.

حیدر پور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان هم گفت: این کار خانه هم اکنون نزدیک به 100 نفر پرسنل دارد و ظرفیت تولید آن 80 تن انواع محصول در روز بود که به دلیل پاره ‌ای از مشکلات تعطیل است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد