تاریخ درج خبر : 1392/03/28
کد خبر : ۳۱۲۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پرخطرترین و کم خطر ترین جاده های استان

فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد محور یاسوج به اصفهان را پرخطرترین جاده این استان عنوان کرد و گفت: این محور20درصد از تصادفات را به خود اختصاص داده است.

منوچهر سیاهپور  افزود: جاده گچساران به باشت نیز در رتبه بعدی پرخطرترین محور ارتباطی استان قرار دارد.

وی بیان داشت: کم خطرترین جاده های استان طی یکسال گذشته نیز جاده دهدشت به بهبهان و یاسوج به سی سخت بوده است.

سیاهپور عدم کنترل خودرو ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ را مهمترین علل تصادفات در استان دانست و افزود: بیشترین ساعات تصادف هم عصرها و اوایل شب اتفاق افتاده است.

untitled

وقوع تصادف درمحورهای فرعی بالاتر از میانگن کشوری است

فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد بیشترین نوع وسیله نقلیه مقصر در تصادفات را خودروی سواری با 73درصد عنوان کرد و گفت: پس ازآن خودروی وانت با20 درصد و موتور سیکلت با هفت درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود: تصادفاتی که عابر پیاده در آن نقش داشته نیز 20درصد بوده است.

وی بیان کرد: 37 درصد کل تصادفات استان هم در محورهای فرعی اتفاق افتاده که نسبت به کشور آمار بالایی است.

سیاهپور اظهار داشت: تلاش می شود با نظارت بیشتر بر این جاده ها و شناسایی نقاط حادثه خیز آن، وقوع تصادف در این محورها را کاهش داد.

کاهش 22درصدی تصادفات فوتی در اردیبهشت

وی عنوان کرد: در تعطیلات نوروز میزان تصادفات فوتی و جرحی 12درصد، در فروردین ماه 12.5 درصد و در اردیبهشت22 درصد کاهش داشته است.

فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمدهمچنین از آغاز طرح ترافیک تابستانی در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

وی افزود: این طرح با هدف تسهیل در عبور و مرور در معابر برون شهری و مدیریت در حوادث ترافیکی و رسیدگی سریع به تصادفات و جلوگیری از تخلفات حادثه ساز و برخورد با آنها از قبیل سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ انجام می شود.

اجرای طرح ترافیک تابستانی در استان

سیاهپور اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن ماه مبارک رمضان در فصل تابستان این طرح در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول تا 18 تیرماه ادامه خواهد داشت و مرحله دوم از 17 مرداد تا پایان تابستان خواهد بود.

وی افزود: در این طرح پلیس راه با بکارگیری حداکثر توان خود اعم از نیروی انسانی، خودرویی و تجهیزات الکترونیکی سعی در این دارد بستر مناسب و ایمنی برای مسافران فراهم کند.

سیاهپور بیان داشت: همچنین جلوگیری و کاهش تصادفات به خصوص کاهش تصادفات فوتی و جرحی از دیگر اهداف اجرای این طرح و آماده باش های ترافیکی است.

وی همچنین از نصب دو دستگاه دوربین کنترل سرعت در محور گچساران به بهبهان خبرداد و گفت: چندین دوربین دیگر نیز در برخی نقاط دیگر از محورهای اصلی استان که مکان یابی شده، نصب می شود.

سیاهپور عنوان کرد: در محور یاسوج به اصفهان نیز چهار نقطه پیش بینی و مکان یابی شده که در آینده ای نزدیک نصب می شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد