تاریخ درج خبر : 1391/06/29
کد خبر : ۳۱۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نبود بازرگان توانمند یکی از چالشهای توسعه استان است

سایت استان: معاون تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش بازرگانی خارجی در پیشرفت استان گفت: نبودن تاجر توانمند، یکی از چالش های توسعه اقتصادی است.
‘قاسم شجاعی’ افزود: همچنان که توسعه استان به سرمایه گذار توانمند نیاز دارد، وجود بازرگانان توانمند و آگاه از ظرفیت های صادراتی بازار کهگیلویه و بویراحمد، استان های همجوار و خارج نیز یک ضرورت انکارناپذیر است.

وی با اشاره به نقش صادارت و واردات در توسعه استان گفت: همچنان که برای توسعه اقتصادی به مدیریت صادرات نیاز هست، مدیریت واردات نیز نقش مهمی در ساماندهی بازار و آینده اقتصادی استان دارد.

شجاعی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد سالانه ظرفیت میلیاردها ریال صادرات کالا از جمله فرش، محصولات کشاورزی،غذایی و صنعتی را دارد،بیان کرد: با این وجود بخش زیادی از صادرات و واردات این استان از طریق دیگر استان ها صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: کالاهای خارجی اگر به صورت مستقیم و ازسوی بازرگانان استان وارد شود در قیمت های نهایی بازار موثر است.

شجاعی عنوان کرد: یک بازرگان توانمند می بایست علاوه بر شناخت بازار و توانایی های مالی در هیات های تجاری و نمایشگاه های بین المللی حضور فعالی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تا بهبود وضعیت تجارت خارجی در این استان فاصله زیادی وجود دارد افزود: با این حال در کوتاه مدت تلاش می شود از طریق ترغیب بخش خصوصی بیرون از استان و همکاری دستگاه های اجرایی مختلف این وضعیت بهبود یابد.

میزان صادرات کهگیلویه بویراحمد در پنج ماهه نخست سال جاری پنج میلیون و 53 هزار دلار اعلام شده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد