تاریخ درج خبر : 1391/06/29
کد خبر : ۳۱۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

در خواست تاجگردون از مدیران امنیتی برای رسیدگی به آسایش گچسارانی ها

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت آسایش مردم در گچساران در ماه های اخیر انتقاد کرد.

غلامرضا تاجگردون  ضمن انتقاد از وضعیت موجود در شهرستان اضافه کرد: چند ماهی است که من تذکر جدی به مسئولان امر داده ام و مدیران استان و شهرستان را در جریان نگرانی های مردم نسبت به امنیت و آسایششان قرار داده ام.

تاجگردون افزود: اینکه ما موارد متعدد نزاع های دسته جمعی، سرقت های تیمی و برنامه ریزی شده در بازه های زمانی کوتاه داشته باشیم نمودار خوبی به ما و مردم و مدیران نشان نمی دهد و مدیران امنیتی شهرستان و استان بایستی از همه پتانسیل ها از جمله دخالت ریش سفیدان، توصیه به جوانان و نشست های طوایف با یکدیگر استفاده نموده تا آرامش را به جامعه بازگردانند.

وی با اشاره به زحمات مسئولان امنیتی و قضائی در این باره گفت: نمی توان در این مورد به دنبال مقصر بود و همه چیز را به گردن دیگری انداخت. ما بایستی به دنبال رفع ایرادات خود بوده و به دنبال حل موضوع برای آرامش و آسایش مردم باشیم.

این نماینده مجلس اضافه نمود: مدتی اوضاع نسبتا خوب شد و حرکات خوبی از سوی مسئولین گچساران شد و فرماندار و نیروی انتظامی و مسئولان قضائی اوضاع را کنترل می کردند ولی لازم است در شرایط فعلی این موضوع با جدیت بیشتری دنبال گردد.

تاجگردون خواستار اتخاذ مواضع قاطع از سوی شوراهای تامین استان و گچساران در این باره شد و گفت: من مواضع و نگرانی های خود را به مدیران گچساران و استان انتقال داده ام و الان هم من و هم مردم منتظر تصمیمات مدیران هستند.

وی با مردود دانستن برخی سیاست های نرم در برخورد با مشکلات اخیر گفت: با تعارف و واسطه گری و رودربایستی نمی شود به دنبال حل موضوع به این مهمی بود. اینکه عده ای خود را در حریم امنی قرار بدهند و از امکانات قانونی برخوردار شوند حرف صحیحی نمی باشد.

نماینده مجلس نهم خواستار اولویت موضوع در رسانه ها و صداوسیما و مراجع فرهنگی شد: رسانه ها و صدا و سیما نیز در این بین بایستی به نقش فرهنگی و اطلاع رسانی خود با رعایت حریم های امنیتی بپردازند.

تاجگردون افزود: بایستی در این باره همه مردم به کمک نیروهای امنیتی بشتابند و کمی هم صبور بوده و به مدیران امنیتی و انتظامی اعتماد داشته باشند.

منبع:کبنا نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد