تاریخ درج خبر : 1393/05/08
کد خبر : ۳۱۵۰۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جمعیت پرشمار گردشگران در یاسوج

یاسوج مرکز کهکیلویه وبویراحمد با مواهب تفرجگاهی سردسیری به عنوان پایتخت طبیعت ایران اینک میزبان جمعیت پرشماری از گرشگردان دور دوم سفرهای تابستانی است.

0(317)   پارک های ساحلی، مهروزی، آبشار بشار ،میدان معلم شهر یاسوج با ازدحام چشمگیر گردشگران تعطیلات عید سعید فطر روبرو شده است.

سرازیرشدن جمعیت مسافرانی که پس از یک ماه انتظار و روزه داری برای رسیدن به تفرجگاههای مفرح شهرستانهای بویراحمد و دنا به مرکز کهگیلویه وبویراحمد سفرکرده اند،ترافیک محورهای بابامیدان – یاسوج را عصر سه شنبه به همراه داشت.

هم اکنون مراکز عرضه مواد غذایی، نانوایی ها و میادین مرکز شهر یاسوج مملو از مسافرانی که از گوشه و کنار کشور بویژه شهرهای گرمسیری استانهای جنوبی است که به این خطه خوش آب و هوا سفر کرده اند.

آبشار بشار، آبشارتنگ تامرادی، آبشار تنگ کبوتری ،مواهب زیبای تنگ مهریان ،تفرجگاه گنجه ای شهرستان بویراحمد اینک میزبان هزاران مسافر عاشق سیر و سفر در طبیعت است.

شهرستان توریستی دنا به مرکزیت شهر سی سخت با تفرجگاههای طبیعی و آب وهوای مطلوب از جمله چشمه میشی و تفرجگاه مفرح کوه گل با ازدحام جمعیت گردشگران پرشمار رهیده از گرمای جنوب مواجه شده است.

براساس گزارش روابط عمومی اورژانس کهگیلویه وبویراحمد برغم ترافیک بالای محور ارتباطی این استان اما حادثه خاصی گزارش نشده است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای 283گردشگاه طبیعی و بیش از دو هزار آثار تاریخی است.

واقع شدن این استان در مرز استانهای فارس ،اصفهان،بوشهر، خوزستان و چهارمحال وبختیاری و داشتن شرایط آب وهوایی و گردشگاهی در فصل گرما بر رونق مسافران تابستانی آن افزوده است.

 

سفر پرشمار گردشگران به یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد به عنوان پایتخت طبیعت ایران و یکی از مناطق خوش آب وهوای زاگرس سه شنبه شب باعث ازدحام جمعیت در این شهر و کمبود جا برای اتراق مسافران شد.

به گزارش خبرنگارایرنا، علاوه بر پارک های ساحلی، مهرورزی، آبشار بشار ،میدان معلم شهر یاسوج که با ازدحام چشمگیر گردشگران تعطیلات عید سعید فطر مواجه بودبسیاری ازمسافران در محوطه های برخی اماکن ،حاشیه بلوارها و منازل شخصی بیتوته کردند.

ترافیک بالای خودرو در مسیرهای پارک ساحلی و آبشار یاسوج باعث شد که شهروندان یاسوجی برای مراعات حال مسافران خانه نشین شوند.

احمد یک جوان ساکن منازل دولتی محوطه حاشیه رودخانه ساحلی یاسوج گفت: شمار زیادی خودرو گردشگران در محوطه این ساختمان،مانع حرکت هرگونه خروج و ورود وسایل نقلیه این بلوک سازمانی شده است.

وی که حدود سه سال دراین منطقه ساکن است افزود: این حجم ترافیک ومسافر بی سابقه بوده است.

سرازیرشدن جمعیت مسافرانی که پس از یک ماه انتظار و روزه داری برای رسیدن به تفرجگاههای مفرح شهرستانهای بویراحمد و دنا به مرکز کهگیلویه وبویراحمد سفرکرده اند،ترافیک محورهای بابامیدان – یاسوج و یاسوج – سی سخت را عصر سه شنبه به همراه داشت.

برخی مسافران فاصله دو کیلومتری پلیس راه تا ورودی به شهر یاسوج را دیشب با دو ساعت معطلی طی کردند.

هم اکنون اماکن گردشگری شهرهای سی سخت و یاسوج مملو از مسافرانی که از گوشه و کنار کشور بویژه شهرهای گرمسیری استانهای جنوبی است که به این خطه خوش آب و هوا سفر کرده اند.

هم اکنون آبشار بشار، آبشارتنگ تامرادی، آبشار تنگ کبوتری ،مواهب زیبای تنگ مهریان ،تفرجگاه گنجه ای شهرستان بویراحمد اینک میزبان هزاران مسافر عاشق سیر و سفر در طبیعت است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای 283گردشگاه طبیعی و بیش از دو هزار آثار تاریخی است و واقع شدن این استان در مرز استانهای فارس ،اصفهان،بوشهر، خوزستان و چهارمحال وبختیاری و داشتن شرایط آب وهوایی و گردشگاهی در فصل گرما بر رونق مسافران تابستانی آن افزوده است.

رییس پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد از ترافیک نیمه سنگین در محورهای این استان ازجمله یاسوج – سی سخت خبرداد و برلزوم رعایت قانون و سرعت مطمئنه رانندگان تاکید کرده است.

 

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاتاوه گفت:

    امیدواریم استان ما زیرساختهای گردشگریش سامان یابد و به رشد و توسه برسد .انصافا اب وهوای مناطقما و طبیعت ان از شمال ایران بهتره بدون تعصب و پیش داوری بگم مردم و اداب و رسوممان هم از انها بهتره.شرافت و انسانیت و جوانمردی و پاکی و خوبی متعلق به استان ما و ما لرها می باشد.

پربازديد