تاریخ درج خبر : 1393/05/06
کد خبر : ۳۱۵۸۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

عضویت بیش از 11 هزار نفر در صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان

سایت استان: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌اکنون ۱۱ هزار و ۲۰۰ خانوار در این استان عضو صندوق اجتماعی عشایر و روستائیان هستند.

عیسی کریمی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: بعد از اینکه مجلس طرحی را تصویب کرد که روستائیان و عشایر با 10 سال بیمه و سن 50 سال بازنشسته می شوند مشکلات فراوانی برای ما بوجود آمد.

13930501000115_PhotoA

وی افزود: بعد از اعلام این خبر از رسانه‌ها افرادی متعددی به صندوق مراجعه می‌کردند و می‌گفتند ما بیش از 10 سال دفترچه درمان روستایی داریم و حالا باید بازنشسته شویم.

کریمی بیان کرد: این افراد تفاوت بین بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با دفترچه درمان روستایی را نمی‌دانستند که باید در این زمینه آگاهی لازم داده شود.

وی گفت: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم تا همچون استان های اصفهان، یزد، آذربایجان و .. 80 درصد جمعیت روستائی استان تحت بیمه اجتماعی روستائیان قرار گیرند.

کریمی تصریح کرد: هم اکنون 11 هزار و 200 خانوار در این استان عضو صندوق اجتماعی عشایر و روستائیان هستند.

کریمی افزود: 67 کارگزار در این استان از جمله دهیاران و تعاونی های تولید روستایی و عشایری در حال ارائه خدمت به روستائیان و عشایر هستند.

وی متذکر شد: میزان حق بیمه در این صندوق سالانه بین 90 تا 234 هزار تومان است که دو برابر این میزان را نیز دولت پرداخت می‌کند.

کریمی تصریح کرد: نحوه بیمه شدگان با دو شرط سکونت در روستا و مناطق عشایری با حداقل سن 18 تا 55 سال برای آقایان و 50 سال برای زنان صورت می‌گیرد.

به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایرکهگیلویه و بویراحمد, بی اعتمادی، عدم اطلاعات کافی و فقر مردم از جمله مهمترین مشکلات موجود در روند بیمه عشایر و روستائیان است.

کریمی ابراز کرد: ضروری است رسانه‌های در راستای اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، تشویق و ترغیب روستائیان یاری‌گر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد