تاریخ درج خبر : 1393/05/09
کد خبر : ۳۱۵۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

«یاسوج در بی کفایتی ها خواهد سوخت»

سایت استان: سید رحمان وفانژاد

چند روز تعطیلات بعد از ماه مبارک رمضان خیل عظیمی از دوستان پایتخت طبیعت ایران را به شمال جنوب ایران کشاند. شهری در دل آب و هوای پاک و با مدیریتی ناکارآمد. ترافیک بسیار سنگین میدان آریوبرزن تا میدان استانداری (امام حسین) باعث کلافه شدن همشهریان و مسافران در این چند روز گردیده است.

1111111111111111111111111 (1)

دلم خواست کاری کرده باشم و گره از این مشکل باز کنم اما به خودم که رجوع کردم متوجه شدم آقای استاندار و معاونین، مدیر میراث فرهنگی و مهمتر از همه شهردار در این شهر زندگی می کنند و خودشان این موضوع را متوجه شده اند.

در این فکر افتادم شاید این دوستان در تهران و یا ویلاهای شمال چند روزی را میخواهند سپری نمایند لذا مزاحم اوقات شریفشان نشدم و با دوستان خود در دنیای مجازی درد دل کردم تا شاید این مسئولین هم بشنوند. واکاوی گذشته چیزی جز حقارت باقی نگذاشته است آنجایی که هنوز خیابانی تعریض نشده بود تا اینکه بنرهای تقدیر و تشکر آن به دیواره ساختمان شهرداری نقش بسته و خیابانی آسفالت نشده تومار تشکر آن به شهردار وقت (مهندس بهرامی) اعلام شده است. براستی آن همه دفتر و دستکهای شهرداری فقط جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی بود و یا خدمت به …. کم کم روند احداث فضای سبز در یاسوج نهادینه شد تا جایی که این رشد به صورت چشمگیر محرز گردید و گرچه زحمات جذب اعتبار از زمان استاندار خلاق اصلاحات (مهندس دوستی) اتفاق افتاد و استاندار بومی اصولگرایان هم انتقاد تندی به هزینه کرد بودجه در این موضوعات خصوصاً پارک ساحلی داشت ولی از تضاد جریان استانداری و شهرداری فقط یک منفعت عمومی داشت که فضای سبز بوده و بس.

نیمه تمام بودن پل سوم بشار که حکایت آن مثنوی هفتاد من شده و یکی از عوامل اصلی بار ترافیکی می باشد و در صورت بهره برداری از این پل قطع به یقین مشکلات ترافیکی ورودی شهر به طور چشمگیری کاهش می یابد.

مهمانانمان در پارک ساحلی و حتی میدان های اصلی شهر این شبها را در چادرهای مسافرتی به سر می برند. آنجایی که می توانستیم با مدیریت کارآمد روزانه میلیونها تومان را در جیب مردم و شهرداری بیاوریم.

22222222222222222

براستی مگر وظیفه مدیریت گردشگری استان احداث چادر سنتی و پخش کاتالوگ نقشه شهر یاسوج است یا اینکه وظیفه شهرداری مزایده ذرت بلال فروشی و یا مکانهای بازی کودکان خلاصه شده؟ دوستانمان همایش جذب سرمایه گذار در استان برگزار می کنند و هواپیمای سرمایه گذاران در بدترین وضعیت به باند فرودگاه کوچک یاسوج می رسد.

یاسوج را پایتخت طبیعت نامگذاری کرده اند وضعیت اسفناک بهداشتی آبشار مهر تأییدی به این ادعاست!

براستی مشکل در چیست که این شهر نوپا امروز گریبانگیر این مشکلات شده است. شهری که ورودی آن از یک سو ندامتگاه مرکزی و از سویی دگر وانت های میوه فروشی تعریف شده و هر روز زخم آن عمیق تر می شود. شهری که در این چند روز ترافیک باعث کندشدن روند انجام امور اورژانسی به بیماران گردیده چه طور می تواند پایتخت طبیعت باشد؟ فکر کنم نگاه مدیران از نامگذاری طبیعت، چمن کاری دشت و ارتفاعات بوده و اگر این چنین است شهرداری قم می توانست در دشت های ورودی شهر با استفاده از خاک مناسب و اندک هزینه این مقام بسیار بزرگ (پایتخت طبیعت ایران) را کسب نماید. همین مسائل و ناپختگی ها باعث گردیده فقط جناح اصولگراء بتواند شهرداری را در اختیار داشته و هیچ شهردار اصلاح طلبی مطالبه مدیریت اجرایی و فرهنگی شهر خود را ننماید.

کلام را تمام کنم:

از شهردار محترم که در کش و قوس نشست های 6+5 اعضای محترم شورای شهر امور خود را سپری می کند عاجزانه خواهشمندم در پشت بام خانه خویش نظاره گر این شرایط بسیار بد باشد. از مدیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری استدعا دارم به جای مزایده پفک فروشی و اخذ عوارض از محل های جاذبه گردشگری به فکر خدمات نظافت عمومی و امکانات رفاهی اقامتی با لحاظ امنیت نسبی آن باشید. استاندار عزیزم که عمدتاً این روزها را در تهران سپری می نماید چند روزی خصوصاً این روزها خود را میزبان دوستان باشید. به خاطر آیندگانمان فرصت سوزی نکنیم. در پایان زحمات فرماندهان و پرسنل پلیس راه های ورودی یاسوج، راهنمایی و رانندگی، کلانتری ها و اورژانس یاسوج قابل تقدیر بوده و اینجانب به عنوان قطره کوچکی از دریای بزرگ مهمان نوازی قوم لر تشکر فراوان دارم.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همشهری گفت:

  درد دل همه ما بود آفرین بر شما .

 • یک هم استانی گفت:

  آقای وفا نژاد درست میگه ،بیایم فکر کنیم بررسی کنیم ببینیم از کجا خاک شده تو سر برخی از این مسئولین بی لیاقت استانی که استانمونو به این وضعیت انداختند و هنوز هم که هنوزه غبارمحرومیت و بدبختی از این استان پاک نمیشه. حیف این سرزمین و این آب وخاک که اداره و مدیریتش افتاده دست برخی …

 • محمد گفت:

  دل خون است از دست مدیران قبل و حال گردشگری چون کاری نکردند که مایه ابروی برای استان باشد مگر سرویس بهداشتی چند میلیارد هزینه میخواد که نمی توانند در مکانهای تفریحی سرویس بهداشتی بسازند بقیه کارها پیش کش مدیر کل فعلی و معاون مالیش خواب رفتند چرا به گردشگری سر و سامان نمی دهند این که هوا نشناسی نیست خطر جدی است برای شهرمان وقت بگذارید تا زیبا شود به همه کسانی که با دل کار میکنند خسته نباشید میگم

 • سلح گفت:

  بنازمت وفا نژاد

 • همشهری گفت:

  وفانژاد عزیز چه بگیم
  دل ها خون شد و دلی نمانده است
  ممنون از شما

پربازديد