تاریخ درج خبر : 1393/05/14
کد خبر : ۳۱۹۷۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوج بعد از خروج گردشگران بوی تعفن می‌دهد / هدایت‌خواه و سیدمسعودحسینی باید پاسخگوی تفکرات خود باشند

حسن غفاری عکاس عشایر که سوابقی از جمله عکاس و دبیر سرویس عکس خبرگزاری میراث فرهنگی (CHN) را در کارنامه خود دارد، انتقادات تند و تیزی را نسبت به وضعیت گردشگری در استان و به خصوص شهرهای یاسوج و سی‌سخت بیان کرد.وی که در بسیاری از جشنواره‌ها و مسابقه‌های مختلف عکاسی در حوزه گردشگری و توریستی جوایز فراوانی به دست آورده است و برای عکاسی مستند به خصوص از اینگونه مناطق شخصا به بسیاری از این مکانها در نقاط مختلف ایران سفر کرده است.

غفاری (1)

شهر یاسوج بعد از خروج گردشگران بوی تعفن می‌دهد

غفاری در گفتگویی اختصاصی با سایت استان، اظهار داشت: وقتی به آمارها دقت می‌کنیم، می‌بینیم که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آمار ورود 375 هزار گردشگر در یکی از روزهای تعطیل بعد از ماه مبارک رمضان به شهرستانهای بویراحمد و دنا خبر می‌دهد که جای سئوالات فراوان و البته تأسف دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر سایتهای خبری استان این میزان ورود گردشگر به شهرستانهای بویراحمد و دنا را پوشش خبری داده‌اند، گفت: نکته‌ای که وجود دارد این است که همین سایتهای خبری نیز کمبود چشمه دستشویی را نیز به عنوان یکی از مهمترین مشکلات این به اصطلاح گردشگران اعلام کردند و حال این سئوال مطرح می‌شود که بعد از رفتن گردشگران این دو شهر را بوی تعفن فرا گرفته و این شهر بوی گند می‌دهد.

این عکاس افزود: شهر ما امروز بوی تعفن می‌دهد البته این کم‌کاری امروزی بیشتر به خاطر کنار گذاشتن فعالیتهای عمرانی در زمینه زیرساختاهای گردشگری طی سالهای گذشته است.

ایجاد فضای سبز و پارک فساد نیست!

وی بیان داشت: استاندار و نماینده این شهر  در سالهای قبل فعالیتهای زمان استانداری آقای دوستی در زمینه توسعه و گسترش پارکها و فضای سبز شهری را محکوم کرده و می‌گفتند: نباید ادامه پیدا کند چون تبدیل به مرکز فساد می‌شود.

غفاری در همین رابطه افزود: بعد از گذشت این همه سال جای این سئوالها باقی می‌ماند آیا به گَند کشیده شدن فضای شهر فساد نیست؟ آیا به فروش رفتن قالب یخ سه هزار تومانی به قیمت 35 هزار تومان در یاسوج که خود بنده آن را در همین تعطیلات اخیر خریداری کردم، فساد نیست؟ آلوده شدن هوا بر اثر ترافیک شدید خودروها و متوقف شدن ساخت پل ورودی شهر طی سالهای گذشته فساد نیست؟ آیا از بین رفتن چمن‌ها و فضای سبز شهری که بودجه آن از طریق مالیاتهای مردمی تأمین می‌شود، فساد نیست؟

وی با طرح این سئوال که چرا باید فضای سبز شهری یاسوج توسط آتش قلیان‌ها و زغال منقل‌های کباب گردشگران تخریب شود، گفت: اگر ما بتوانیم شرایطی را به وجود آوریم که گردشگران در شهر یاسوج و استان 24 ساعت بمانند و از مغازها و فروشگاههای صنایع‌دستی خریداری کرده و از مراکز اقامتی و تفریحی استفاده کنند، آن وقت می توانیم بگوییم گردشگرپذیر هستیم.

غفاری (7)

یاسوج در تعطیلات اخیر میزبان سیل آواره‌های گردشگر بود

این مدرس دانشگاه اذعان داشت: آن چیزی که طی این چند روز تعطیلی در یاسوج شاهد آن بودیم سیلی از آواره‌های گردشگر بود که در هر جایی که می‌توانستند ساکن می‌شدند و اینکه مسئولان اعلام کنند آنها گردشگر هستند چیزی جز آمار اشتباه نیست.

وی با اشاره به اینکه در این چند روز تعطیلی شهروندان شهر یاسوج و سی‌سخت شرایط بسیار سختی را تجربه کردند، گفت: تمام افرادی که به عنوان گردشگر وارد یاسوج شدند نه تنها زمینه فرهنگی و اجتماعی برای شهر ایجاد نکردند، بلکه موجب پیدایش شرایطی سخت برای شهروندان شدند.

غفاری با بیان اینکه استان ما دارای فرهنگ عشیره‌‌ای و قومی و قبیله‌ای است و بر همین اساس این روزها فصل عروسی‌ها است، افزود: در این بین برخی مواقع نیز ممکن است مراسم‌های عزا نیز وجود داشته باشد که با این ترافیک و شلوغی مشکلات فراوانی ایجاد می‌شود.

در تعطیلات اخیر از نظر شلوغی دست‌کمی از «غزه» نداشتیم

وی با اشاره به اینکه شهروندان یاسوج و سی‌سخت به دلیل اینگونه مشکلات دارای تشنج و عصبیت در رفتار شده‌اند، اظهار داشت: در سالهای گذشته اگر طرحهای عمرانی و زیرساختهای گردشگری در استان به خصوص در شهرستانهای بویراحمد و دنا ایجاد می‌شد اکنون شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.

غفاری گفت: استان ما دارای ظرفیتهای دامداری، کشاورزی و صنعتی به شکل ویژه و بزرگ نیست و تنها ظرفیت آن گردشگری است که آن هم به علت عدم وجود زیرساختهای لازم مغفول مانده است. ضمن‌آنکه اکنون ما داریم اشتباه گذشته را تکرار می‌کنیم در صورتی که باید برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: راه ورود و خروج شهر یاسوج یکی است و حتی راه ورود و خروج اصلی‌ترین بیمارستان شهر نیز با راه اصلی شهری یکی بوده و به همین دلیل ترافیک شدید ایجاد می‌شود و آدم را به یاد وضعیت این روزهای مردم غزه می‌اندازد. چرا نباید بیمارستان جاده اختصاصی داشته باشد؟ چرا باید بخش مرکزی یاسوج که دارای این همه روستا و دهیاری و بخشداری است فقط دارای یک پل ارتباطی باشد؟

چرا رسانه‌ها فقط کمبود چشمه دستشویی را می‌بینند

غفاری (5)

این عکاس مستند و مردم‌نگار خاطرنشان کرد: چرا رسانه‌ها فقط کمبود چشمه دستشویی را می‌بینند و این در حالی است که می توان با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری از فرصت این همه حضور گردشگر در استان استفاده کرد ولی متأسفانه می‌بینیم این فرصت گرانبها به فروش ذرت بلال و حداکثر آب معدنی منتهی شده است.

وی با اشاره به اینکه دو روز از ماه عبادت و بندگی در راه خدا گذشته است و ما شاهد فروش قالب یخ سه هزار تومانی به قیمت 35 هزار تومان هستیم، گفت: فرصت‌طلبان به واسطه نیاز گردشگران که برای آنها منفعت دارد اینچنین گران می‌فروشند و حال جای این سئوال باقی می‌ماند چرا باید مردم شهر یاسوج برای پذیرایی از مهمانان خود قالب یخ از شهرستان نورآباد ممسنی استان فارس وارد کنند.

غفاری افزود: وقتی در شهری ماهی قزل‌آلای زنده به قیمت کیلویی 7 هزار تومان به فروش می‌رسد که تقریباً نصف قیمت دیگر شهرها است و آن طرف در آنی قالب یخ آن 35 هزار تومان می‌شود، مشخص است که جایی از کار اشکال دارد و چیزی برعکس شده است.

یاسوج به شهری سر راهی برای گردشگران تبدیل شده است

وی با اشاره به اینکه مقصد گردشگرانی که به یاسوج می‌آیند، این شهر نیست، گفت: یاسوج به شهری سر راهی برای گردشگران تبدیل شده است و ما نیز زیرساختهایی گردشگری برای آن فراهم نکرده‌ایم. برای گردشگری که به شهر یاسوج می‌آید مهم نیست و روی آسفالت و چمن می‌خوابد و فردا هم می‌بینیم که شهر بوی تعفن گرفته است. چیزی که از این گردشگر نصیب ما می‌شود زباله، بی‌نظمی و اختلال در زندگی شهروندان است.

این عکاس شهرستان دنا را مقصد گردشگری دانست و اظهار داشت: به راستی یاسوج در زمینه گردشگری چه دارد؟ آیا مکانهایی چون بناهای تاریخی، پارکهای تفریحی و ساحلی، اماکن فاخر، گالری و سینما داریم؟ امروزه در شهر یاسوج چه خدمات تفریحی است حال زیرساختهای گردشگری آن بماند. ما می توانیم موزه‌های شخصی در شهرمان راه‌اندازی کنیم و یا یک آلبوم مصور از اماکن گردشگری که آن را هم نداریم که گردشگران یک شب در این شهر بمانند.

وی با اشاره به اینکه در کنار سایر استعداد‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد همانند نفت، باد و آبهای جاری، گفت: فضاهای تفریحی و قرارگیری در کنار شهرهای بزرگی چون اهواز، اصفهان و شیراز می‌توان زمینه رونق گردشگری را نیز فراهم کرد. این در حالی است که نه تنها ما از نعمتهای خدادادی استفاده نمی‌کنیم بلکه از شکوفایی صنعت گردشگری محروم مانده‌ایم.

اعلام آمار 375 هزار نفر گردشگر وارد شهر یاسوج شده‌اند، افتخاری ندارد

غفاری افزود: در شهرستانهای بویراحمد و دنا به خاطر استعداد‌های طبیعی هیچکس تشنه نمی‌شود و آنقدر فضاهای طبیعی وجود دارد که آدمی از دیدن آنها خسته نمی‌شود. این همه استعداد و پتانسیل در استان وجود دارد ولی استفاده‌ای از آنها نمی‌شود و علت را در عدم شایسته‌سالاری مدیران و مسئولان می‌دانم که به جای اینکه مراقب زندگی، رفاه و امنیت ما باشند، نگران آخرت ما هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ افتخاری ندارد که ما اعلام کنیم 375 هزار نفر گردشگر وارد شهر یاسوج شده‌اند در حالی که از آن هیچ استفاده‌ای نکرده‌ایم، بیان داشت: به چه حقی ادارات آموزش و پرورش مدارس را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند در حالی که مراکز اقامتی و هتل‌ها بدون مشتری مانده‌اند. گردشگری که در مسافرت به شهر یاسوج پول خرج نکند و اقامت و توقف او برای بازدید نباشد، بیشتر به آواره شبیه است.

غفاری (2)

نداشتن چشمه توالت با تعطیلی فرودگاه یاسوج یکی است

غفاری اضافه کرد: نداشتن چشمه توالت در یاسوج با تعطیلی فرودگاه این شهر در زمینه گردشگری و صنعت توریسم یکی است و نشان دهنده این است که ما صنعت گردشگری نداریم.

وی با اشاره به اینکه عقل دوستی استاندار اسبق استان به این می‌رسید که شهر یاسوج مستعد ساخت فضاهای تفریحی و گردشگری است، گفت: در شهر یاسوج پارک نداریم حتی به صورت محله‌ای و فقط یک پارک چشمه نباتی بود که با نهایت شلختگی و بدسلیقگی خراب و به صورت پلکانی درآمد که اکنون جای معتادان و اراذل شده است.

این عکاس با بیان اینکه ساکنان امامزاده شاه فرج‌الله در دو راهی آبشار یاسوج چه گناهی کرده‌اند که در هجوم گردشگران به آبشار زندگی روزمره آنها دچار مشکل می‌شود، افزود: مکانهای گردشگری چون تنگ تامرادی و مهریان در بیخ گوش ما قرار دارد و ارتفاعات کناری شهر یاسوج که پوشیده از انبوه جنگلهای بلوط است که می‌توان با احداث تله‌کابین فضای گردشگری ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: می‌توان با ایجاد فضاهای گردشگری و تفریحی البته با احداث زیرساختها در ورودی‌های شهر یاسوج سیل انبوه مسافران را به مکانهای دیگر به غیر از وسط شهر متقل کرد که این کار موجب رعایت حقوق شهروندان و جلوگیری از ترافیک و بی‌نظمی می‌شود.

غفاری با اشاره به اینکه گردشگر باید در میزان درآمد‌های یک شهر تأثیر خود را داشته باشد، گفت: شهر یاسوج سرسبزترین نقطه جنوب کشور و شمالی در جنوب است و می‌توان گردشگران حرفه‌ای را به خود جذب کند البته باید زیرساختهای لازم در آن ایجاد شود.

هدایت‌خواه و حسینی باید پاسخگو باشند…

غفاری (3)

وی با بیان اینکه رونق گردشگری نیازمند فعالیتهای فرابخشی و مشارکت دستگاهها و نهادهای مختلف اجرایی است، افزود: یکی دیگر از دلایلی که شهر یاسوج قفل می‌شود این است که اکثر جوانان روستایی و شهر با گرفتن وام و خرید خودروی سواری در شهر جولان می‌دهند.

این عکاس و مردم‌نگار با اشاره به اینکه فعالیتهای دانشگاهی برای ترم پاییز و کلاس زبان خارجی بچه‌ام را تعطیل کرده‌ام، گفت: چون احساس می‌کنم از استان دور شده‌ام به همراه خانواده ساکن یاسوج شدم تا فعالیتهایم را در دیار خودم دنبال کنم.

غفاری در پایان خاطرنشان کرد: این فساد و گندی که گردشگران آواره در مرکز شهر به وجود آوردند حاصل تفکر آقایان هدایت‌خواه و حسینی است که می‌گفتند: تپه‌های گردشگری و پارکهای ساحلی اطراف شهر یاسوج فساد خیز است و مانع توسعه زیرساختها و ظرفیتهای گردشگرپذیری اطراف شهر شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آنم آرزوs گفت:

  متأسم برایت ،
  به گردشگری که در شهرت پولی خرج نکند ، می گویی آواره؟؟؟!!!!!!!!!!!!

 • سی سختی گفت:

  سلام به استادغفاری عزیز :نقدبجاوبه موقعی انجام دادید اگرشماازضعفهاوکاستیهاگفتید قطعا ازبی تدبیری مدیران قبلی بوده که این مواقع نتوانیم میزبان خوبی برای گردشگران باشیم ودلیلش هم تک بعدی فکرکردن آنهابوده دراون چندروزتعطیلی بخاطرازدحام جمعیت ونبودن مکان مناسب متاسفانه وضعیت بدی راشاهدبودیم درشهرکوچک سی سخت تردد بسیارمشکل شده بود ووقتی مسافران محترمی رامیدیدیم که درپیاده روها چادرزده اندبسیارناراحت کننده بود ومردم هم درحدامکان همکاری میکردند ۰اماچاره کارتنهاباپافشاری ونقدمیباشدکه مسولین فعلی حواسشان جمع باشدکه آینده درموردعملکردآنها مردم قضاوت میکنند ۰ازشماهنرمندبزرگ هم بخاطرتلنگری که به همه زدیدممنونیم

 • لر گفت:

  درووووود بر استاد غفاری

 • بیدار گفت:

  سالها دل طلب جام جم از ما میکرد ——— وانچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد .
  کاملا درست میگی غفاری جان ولی ………..

 • دماند گفت:

  غفاری جان ! هدایت خواه همچنان محبوب قلبهاست با اراجی نمی شه فرد مفیدی که وجه ملی دارد را خدشه دار نمود ! ترفند دشمنان ناکام است ، البته با ادله ناکافی بودن امکانات وبی مدیریتی تیم حاکم فعلی در استقبال از گردشگران که عنوان کردی موافقم.

 • fkyh گفت:

  شاید…….

 • nasr گفت:

  دست مریزاد, اکثر حرف ها؛ ,نو و به حق.

 • مدبر گفت:

  برادر غفاری سلام…
  حرفاتوکامل رد نمیکنم.
  اما انتظار ندارم به عنوان یکی ازاعضای جامعه هنری استان این نوع نگاه رو داشته باشی.
  کاش میگفتی همه دست در دست هم بگذاریم تا این مشکلات حل بشه
  البته هرچند شما بیشتر یاسوج تشریف ندارین خیلی از مسایلو نمیدونی اکثر همین پارکا و فضاهای سبز زمان هدایت خواه بوده هرچند در زمان همه مسولین کم و کاستی هایی هست.
  اما کلا از انتقادت خوشم اومد اگه سعی کنی فراجناحی برخورد کنی خیلی بهتر حرفت به کرسی میشینه.
  دوس دار همتون

  اسماعیل مدبرمقدم/کارشناس رسانه…

 • غریب آشنا گفت:

  سلام استادحسن عزیز شورنزن تقسیم بودجه برنامه ریزی و…..هرکارآینده دارتواین استان تعطیله .هرکس دوروز برای حتی عملگی ازاستان بره بیرون دل آشوبه میگیره ازهرچی مسوول تواستان/جسارت به آدمهای دلسوزنشود/خلاصه تازمانیکه نفت گچساران تو پالایشگاه خارج استان فرآوری میشه ومسوولین دل نگران میزشان اوضاع همین است.به خدا قسم حتی حوصله نوشتن درباره مشکلات ندارم چون بییییییییییییییفایده است دلسوزها به آتش منفعت طلبها میسوزند

 • یاسین گفت:

  اقای غغفاری به دل و وجدانت مراجعه کن نه معامله ات . ظاهر مشخص . کار شهردار در این مدت کوتاه برهمه کس هویداست ضمن کارشکنی سیاسیون اسفالت فروش که بستر رودخانه را تقسیم به بالای پل مختار و پایین ان نمودند .از نظر انها بیت المال صاحب ندارد کارخانه اسفالت شهرداری را بر اثر فشار بر معاونت عمرانی و استاندار بستند تا اسفالت هزینه میلیاردی انتخاباتشان تامین شود. در دو دور هدایتخواه سرانه فضای سبز چه تغییری کرده. مشکل ما فرهنگ است در تحمل همدیگر و…

 • ناشناس گفت:

  بعد از حسینی وهدایت خواه اقایان چکار کردند استاندارن بعدی هنرشان چه بوده مدیریت فعلی استان چه بر نامه ای دارد

 • همشهری گفت:

  سلام من با صحبت های اقای غفاری موافقم، اون موقع که اقای حسینی که دست نشانده هدایتخواه بود می گفت زیلایی اب نداره اقای دوستی اومده فضای لهو و لعب و فساد درست کرده (پارک جنگلی) و پل بلکو و دیوار زیر کارخانه اراد و … را به این یهانه تعطیل کرد به جای اینکه بداند این نیاز است و اب زیلایی هم نیاز است اون باید جنم داشت و می رفت بودجه برا اون میگرفت، حالا چکار کنن مسیولین. تنها کاری که کردند حق محرومیت را از فیش حقوق زدند. بعد اقای عبداله و غیره مگه این شهردار چند ماه اومده این همه فعالیت پیاده رویها جدول گذاری ها (میدونید بیشتر خیابونهای سینما و …. هنوز جدول نداشتن ) تابلوهای بزرگ راهنما که چهره شهر را عوض کرده میدان هفت تیر و …. ندیدید با این همه سنگ اندازی که هروز کارخانه اسفالتش توسط مسولین بسته میشه در حالی که شخصی ها کار می کنند می خوای شق القمر کنه. مسیولین گردشگری که ستادی برای استقبال تشکیل ندادند تا مسافران را راهنمایی کنند مقصر اصلی هستند. در ضمن همانطور که استاد غفاری فرمودند بیشتر اینا اوارگانی بودند که فقط بر سر مردم و شهرداری اوار ریختن و رفتن افتخارش مال بقیه است و زحمتش برا شهرداری در ضمن شهرداری جاده برگشت ابشار را ظرف چند ماه درست کرده و اسفالت هم شده که از کنار باغ اولی وارد جاده جدید میشه. در ضمن مسیولین با سنگ اندازی جلو پای مردم نمی ذارن که در کارهای گردشگری سرمایه گذاری کنن

 • م.ز گفت:

  سلام اقای غفاری اینایی که گفتین همش درست ولی از زیر ساخت های گردشگری مهم تر فرهنگ توریست پذیری که نداریمش با این سوغاتیای بنجولی که به مسافرا انداختن فکر نکنم ده سیل اپس کنن. حالا باید نظر اقای خادمی رو شنید ببنیم رد میکنه یا تایید.

 • همشهری گفت:

  احسنت به تو که حرف دل مردم را زدی

 • حمید گفت:

  درود بر استاد غفاری عزیز و انتقادهای بجاشون…فکر کنم بعضی دوستان بهتره به جای پند و اندرزهای آبکی کمی به محتوا نگاه کنن

 • علی گفت:

  سلام آقای غفاری لطفا ازماشین چپ راست پیاده بعدبنویسید هرکسی دادمیزنددردی دارد سری به استانهای دیگربزنید تادادتان کم شودمدیران براساس اصل مدیریت انتخاب نمی شوندیکی برادرتو دگری برادرمن همه وهمه براصل بی انضباطی بی قانونی انتخاب می شوند اقاکسی هزارمیلیاردسرمایه دارد چه دردی می داند

 • امیر گفت:

  سلام خدمت شبگرد عزیز.من بعنوان یک دوست بیطرف لازم میدانم ضمن احترام به همه عزیزان کامنت گذار خدمت آن بزرگوار عرض کنم که عکاس جناب غفاری مطلب غیره معدبانه ای را نگفته وننوشته او انتقاد کرده از عملکرد آقایان حسینی و دکتر هدایتخواه بدون ازهر گونه بی احترامی..ایشان بوی تعفن را به وضعیت شهر لقب دادند نه به کسی یا شخصی ؛ ولی شما در کامنتتان خطاب به افراد این موضوع را انعکاس دادید,چنانچه آقایان سید مسعود حسینی و دکتر هدایتخواه از زیر سوال بردن خدمات خود توسط جناب غفاری معترض باشند خیلی راحت میتوانند از خود دفاع کنند وقضاوتش با مردم استان هست,بنا براین امیدوارم که جناب غفاری بدون از تحقیق وبدور از انصاف شخصیت این دو عزیز را زیر سوال نبرده باشند و ماهم قضاوتمان متعصبانه نباشد.با احترام /موفق باشید

 • برنو گفت:

  اصلا دلیلی نداره اشتباهات را با نام کسانی که شاید به گردن آنها بوده یا نه نام بیاورید… یعنی این 2شخص باعث همه ی این اشتباهات بوده اند؟؟؟
  شاید به این اوصاف نشه هم که به شما پاسخ داد ولی مسلمون تهمت زدن به… کاری خوبی نیست همیشه باید برای آبرو ریختن یک مسلمان چه خوب چه بود اینگونه شود…خدا به راه راست هدایت کنه کسانی که خود را مدعی بویراحمد میدانند..

 • حاج یوسفی گفت:

  حسن جان . محمد جان سلامتان میگویم و عرض ارادت بی ریا و پاکم را تقدیمتان میکنم . از طفولیت تا سالها قبل که به سبب تحصیل علوم ومعارف وتجربه عازم دیار غربت شدید بهتر از خودتان میشناختمتان . هیچوقت حتی در بازیهای کودکانه هم چیزی برای خود نمی خواستید یعنی تمامیت خواه نبودید /مصادره به مطلوب نکردید منافع همه را خواستید به معرفی زیباییهای شهر ودیارمان اندیشه کردید رفتید و برسکوی هنرهای زیبا ایستادید و برایمان افتخار افریدید وما….. .. با همان دیدگاه دگم ومنجمد مان و شاید بدتر نگاهتان کردیم وبی تفاوت . اما باز هم غیرت و عرق وطن پرستی شما که در عین بی نیازی و سکونت در پایتخت در این ایام که همه ما در این شهر با هجومی غیر منتظره دچار شوک شدیم و واقعا نمیدانستیم فریادمان را کجا بزنیم مثل همیشه با ما باشید وبه بیان درد ودرمان ما بپردازید ار این حرفهای صدتا یه غاز نهراسید و به تعبیر قران لا تخف ولا تحزن خوش باشید و بسلامت زندگی کنید.

 • یاسوجی گفت:

  آقای غفاری حرف های درستی زده اند. یاسوج به لحاظ آب و هوای خنکی که دارد و مسیر مناطق دنا، تنگ سرخ و ابشار مارگون و کاکان است به محل اسکان گردشگران تبدیل میشود. خوب طبیعی است باید برای آسایش این همه گردشگر فضا ایجاد کنیم. باید بیرون شهر محیطهای تفریحی با امنیت کامل ایجاد بشه و از ایجاد ترافیک جلوگیری کنیم. وقتی یک شب حدود چند هزار نفر وارد شهر میشوند نباید دستشویی ، توالن، وضوخانه، جای پخت و پز و شست وشو داشته باشند؟ خوب بنده خدا همینو میشه از گردشگرا تامین کرد ولی برای سال دیگه شون امکانات بهتر ایجاد کرد.

 • غزل گفت:

  واقعا جای تاسف داره که هنوز هستند کسانی که نیکزاد رو استاندار خوبی میدونن!کسی که به راحتی چهره شهرو مخدوش کرد، کسی که به راحتی درختان زیبای پنجاه ساله رو از ریشه در اورد، کسی که براحتی دستور تخریب هر چیزی رو میداد اما هیچ جایی رو هم آباد نکرد! تمام جملات اقای غفاری سند دار هستند!متاسفانه امثال افرادی چون ” عزیزی” در خواب خرگوشی خود بسر میبرند

 • س از تهران گفت:

  با سلام، رسالت روشنفکران ما روشنگریست و روشن است کسانی که به نام دین به دنبال دنیا هستند کلام حق
  را بر نتابند .خوشحالم که اینجا چراغی روشن است . تنها به انتظار روئیت سپیدی پایان شب نشستن و دلبستن هنر نیست باید شمعی روشن کرد. درود بر “حسن ” و همه حسن های خاک کهگیلویه و بویراحمد

 • شبگرد گفت:

  ببخشید ولی کاملا مشخص است که کاسه ای زیر نیم کاسه است
  متنی که هیچ گونه توهینی در آن نشده ویک واقعیت است ،ثبت نشد
  متاسفم

 • شبگرد گفت:

  جناب آرام کجاش توهین آمیز بود اگر منظورتان واقعیتهای کاملا مودبانه است که فقط میتوانم بگم متاسفم

 • شبگرد گفت:

  متاسفانه ادمین محترم هم از دوستان حسن غفاری هستند

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   سلام
   کامنت های توهین آمیز منتشر نمی شود.
   موفق باشید

 • شبگرد گفت:

  آقای مختاری متن بسیار زیبایی نوشتید خیلی دلنشین است
  اما شاید آن آدم فقیر سی هزارتومنی رو متاثر کنید ولی من رو نه
  امثال این هنر عکاسی ایران زمین زیاد هستند که امروز درد دلشان را در صندوقچه پنهان می کنند و پول جمع می کنند تا وقتی که ورق برگردد

 • شبگرد گفت:

  آقای غفاری ،در واقع بوی تعفن رو افرادی میدهند که با تغییر جریان سیاسی ،تغییر بیان میدهند،فراموش نکنید خانواده غفاری به واسطه شخص آقای یعقوب غفاری از جایگاه ارزشمند اجتماعی برخوردار بوده است،چرا که حرف و عملشان در هر زمان و جریانی ثابت بوده است،اما چیزی که خیلی آزاردهندس اینه که متاسفانه شما حزب باد هستید،اگر همین آقایان هدایتخواه و مسعود حسینی یکی دوتا پروژه چرب و نرم عکاسی براتون تعریف میکردند این حرفارو نمیزدین،
  اجازه بدهید یک آدرس نزدیکتر بدهم سفر های استانی دولت قبل چقدر براتون پولساز بود،آیا اون موقع علیه ایشان صحبت تندی کردید؟نکردید،اگر کردید رفرنس دهید،
  اگر امکانش هست قدری در مورد مدیران فعلی ،تند صحبت کنید،ای کاش شما جایگاه هنری واقعی خودرا بر مبنای ایده ها ونه فرصت ها حفظ کنید.

 • داود گفت:

  استاد غفاری عزیز!
  به قول شاعر : جانا سخن از زبان ما میگویی.

 • محمد گفت:

  اقای غفاری عزیز خدایش اگر نظارت نباشد بهترین محل برای فساد است با همین حال برو بالا پارک جنگلی خر تو خره حتی اگر نظارت را از شهر بردارند همینطور خواهد شد

 • ناشناس گفت:

  برو تو هم بیکاریا

 • دبستانی گفت:

  زندگی صحنه ی زیبای هنرمندی ماست =هرکسی نغمه خودخواندوزین صحنه رود!!…
  درودبه گل وجودت .هم از دردگفتی هم ازدرمان.انتقادهمراه باپیشنهادوراهکارمفید—هنرمندبرخلاف عوام به روزمرگی عادت نمی کندوسردرلاک فرونمی برد امیدوارم این نیشترهاتلنگری باشد برای آغازآبادانی که فقط باکمی دستکاری طبیعت خدادادی استان عقب رانده مان شاهدشکوفاییش باشیم.انشاالله

 • mjgoodlooking گفت:

  از ماست که بر ماست
  تا وقتی امثال ….. ها و خشک مغزانی از این دست بین ما جولان میدن و یه عده هم کور کورانه و طوطی وار ونبالشون میکنن و بهشون بال و پر میدن باید همینطور هم بشه وضع ما بهتر از این نمیشه

 • بلبلو گفت:

  اقای غقاری خوب گفتی. اما از جاده یک طرفه ابشار یاسوج هم بگو از جاده تنگ و باریک چشمه میشی هم بگو که میراث فرهنگی 2500تومان برای ان ورودی می گیرد.از جاده ارتباطب یاسوج سی سخت هم بگو ،از خرابی پمپهای تنها پمپ بنزین مرکزی شهر یاسوج هم بگو

 • ناشناس گفت:

  خیلی عصبانی تشریف دارند

 • امیر گفت:

  با سلام خدمت جناب غفاری عکاس خوب هم استانی.مدیر و مدیرانی که میدانند دوره مدیریتیشان ولو آنکه خیلی هم لایق باشند به مویی بنده قطعا تن به کار نخواهند داد.چرا؟ چون میداند اگر استارت کار مفیدی را بزند تا بخواهند پروژه اشان را به نیمه برسانند عجل باند بازی امانشان نمیدهد و باید طبق قاعد غلط مرسوم کار را به دیگری واگذار کند و دوست ندارد کار نیمه تمامشان به کام دیگران وبه نام دیگران تمام بشه .اینکه هیچوقت شاهد پیشرفت نبوده ونیستیم .دلیلش هم کوچکی شهر واستان و قومی قبیله فکر کردن است نه ملی فکر کردن./با تشکر

 • sisakht گفت:

  وجود کثافت در قالبهای یخ که ابرویی برا استان نزاشت با این کارخانه بدون بازرس و مدیریت.واقعا …..

 • علی گفت:

  شهرداری که تو شهرش خیابانوش به این افتضاحی است بعد ادعای نهضت اسفالت را هم داره باید هر چه زودتر استعفا بده

 • عبدالله گفت:

  احسنت خدا پدرت را بیامرزد البته متاسفانه شهر داری یاسوج تعطیل است یا کاملا به بی راهه می رود و نیاز جدی به یک شهر دار غیر بومی وتوانمند در کوتاه مدت وفوری احساس می شود .

 • من گفت:

  برو آقای غفاری این دیگولکت را جای دیگر بذار ماموریت اختلاف افکنی داری نی برای خدمت آمده ای برو عزیزم برو خوش باش

  • ناشناس گفت:

   درک حرفاش خیلی براتون سخته جامعه ما به چنین
   فکرهایی نیاز مبرم دارد.

  • مجید گفت:

   آقا چرا اینقدر عصبی هستی شما؟ داد و بیداد کردن که کاری نداره. حرفای شما رو همه میتونن از حفظ بگن

   • k.b گفت:

    آقا مجید خواهشا شما درست صحبت کنین، کاملا حق داره اینطوری صحبت کنه

  • عزیزی گفت:

   زن جوان مرده هم به این حرفا میخنده هدایتخواه چه ربطی به پارک توی یاسوج داره اصلا شما مدارکشو بیار که ایشون گفته پارک ها جای فساده ما متتظریم. توی همین سایت بده منتشر کنن. تازه خیلی از پارک های حول و حوش بشار که توی دولت قبل کامل شده اصلا مگه همین نیکزاد استاندارتون که توی همه استانها آرزو داشتند بره اونجا یه پروژه بزرگ رو کنار فرهنگ و ارشادتون شروع نکرده بود؟ یه چیزی بگید که بگنجه شما معلوم نیست از کجا مشکل پیدا کردی فریاد میکشی. حرمتتون رو خودتون حفظ کنید کلا نگاهم به شما عوض شد. هنرمند! که نباید مجیزگوی کسی باشه.
   ضمنا مسولین هم مسول دنیای مردمند و هم آخرتشون.

   راستی آقای مدیر کل گردشگری چرا صدایی ازتون بالا نمیاد. همه منتظر پاسخن. گرد مرگ پاشیدن اونجا؟ ضمنا 32 هزارتومن اضافی غفاری رو بش بدید!

   • ناشناس گفت:

    خانم یا آقای عزیزی حتی هر مرغ پخته هم به این حرفای شما میخنده شما احتمالا ساکن بویر احمد و دنا نیستید اگه هم باشید در این چهار روز هیچ چیزی رو ندیده اید , با صحبتای آقای غفاری صد درصد موافقم و این فشار رسانه ای در این چند روزه باعث می شود که مسئولین از هر طیفی که باشند حساب کار خودشون رو بکنند و رسانه ها هم نباید در این موارد مماشات کنند .

   • ناشناس گفت:

    دیدیم نیکزاد چطور می خواست آباد کنه ، به چه قیمتی ؟ به قیمت تخریب تپه قدیمی وادارات معتبر، تخریب ساختمانهای نوساز ودرختان چندین ساله وزیبا و…….

پربازديد