تاریخ درج خبر : 1392/03/31
کد خبر : ۳۲۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار جمعی از اعضای ستاد انتخاباتی کهگیلویه و بویراحمد دکتر روحانی با رئیس جمهور منتخب

در پی برگزاری همایش تقدیر از فعالان ستادهای انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز با حضور رئیس جمهوری منتخب ملت و چهره‌های سیاسی و فرهنگی در سالن اجلاس سران برگزار شد ،جمعی از اعضای ستاد ایشان  در استان کهگیلویه و بویراحمد   در این همایش  شرکت و با ایشان  نیزدیدار و گفتگو نمودند.

خبرها  از  حضور آقایان دکتر مهرداد باقری، مهندس لطیف رستاد ، آقای خواجوی ، رضا عسکری و تنی دیگر از مسئولین ستادهای شهرستانی در این همایش  حکایت دارد.

هیئت استانی ستاد دکتر روحانی  در دیداری نیز با ایشان شرکت نموده .

tadbir0-250x157[1]

دکتر روحانی نیز در این مراسم در سخنانی چنین گفتند:

حسن روحانی: مردم آینده بهتری می‌خواهند

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام افراطی‌ها را با زبان نرم به اعتدال دعوت کنیم و به امید خدا در این کار موفق خواهیم بود، گفت: سیاست ما سیاست جذب است نه دفع. هرکس به هرنامزدی رای داده برای ما عزیز است. خدا را گواه می‌گیرم کسی که به من رای داده با کسی که به سایر نامزدها رای داده به یک اندازه برای من عزیز است و ما تمام ۷۵ میلیون ایرانی را با چشم واحد نظاره می‌کنیم.

همایش تجلیل از فعالان ستادهای انتخاباتی دکتر حسن روحانی با حضور بسیاری از مردم و مسئولان در محل سالن اجلاس کشورهای اسلامی برگزار شد.

حسن روحانی رئیس جمهور منتخب با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار داشت:‌ دلم می‌خواهد در این آغاز سخن درس کوتاهی را که علی ‌اکبر به همه ما آموخت؛ برای شما بازگو کنم.

وی ادامه داد: حضرت علی‌ اکبر(ع) از همه به پدرش امام حسین(ع) نزدیکتر بود و در راه جانبازی نیز از همه بیشتر فداکاری و جانبازی کرد. این به ما می‌آموزد هرکس بیشتر به نظام عشق بورزد؛ باید پیشتاز فداکاری برای نظام و اسلام باشد.

روحانی افزود:‌ اکنون نیز باید از دولت تدبیر و امید آنانی که پیشتاز عشق‌ورزی به کشور و میهن هستند، خواست تا در صف اول فداکاری و تحقق آرمان‌های دولت و نظام باشند.

وی افزود: عرض امروز من سپاس و تشکر از خدای بزرگ است که بی‌تردید زمینه این پیروزی را لطف و عنایت او می‌دانم و همچنین عنایت ولی‌عصر که این ایام به نام اوست.

وی خاطرنشان کرد: همچنین باید سپاس بگویم از تدابیر مقام رهبری که اگر کلمات، جملات و رهنمودهای ایشان و حتی کلام آخرشان در روز رای‌گیری که گفتند رای مردم امانت و حق‌الناس است، نبود معلوم نبود که امروز شاهد چنین پیروزی برای ایران بودیم.

وی با تشکر از کلیه اندیشمندان، استادان، جوانان و یکایک کسانی که برای تحقق این مهم تلاش کردند، اظهار داشت:‌ من همیشه به شور و شوق جوانان ایمان داشتم. حماسه‌سازی جوانان را دیده بودم چه در انقلاب چه در ۱۵ خرداد و چه در جنگ تحمیلی. اما این‌بار این شور و هیجان از جوانان از جنس دیگری بود.

رئیس جمهور منتخب ادامه داد: همچنین از زنان بزرگ و مادران و دختران جوان بخاطر حمایت‌های بی‌دریغشان تشکر می‌کنم اما باور دارم که این حضور یک چیز را به ما گوشزد می‌کند و آن اینکه مردم ما آینده بهتری می‌خواهند.

حسن روحانی ادامه داد: همچنین باید از حضرت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی که تدبیر، حوصله، صبر و سکوتشان زیبا و معنادار بود، تشکر کنم و همچنین از برادرم سیدمحمد خاتمی و از همه جریان‌های سیاسی و جناح‌ها از اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و اصولگرایان و همه آنها که به صحنه آمدند، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه هفته آخر انتخابات نشان از اتحاد و وحدت و همدلی دو جریان سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدالگرایان بود، اظهار داشت: از آیت‌اله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی که هدایت و رهبری این اتحاد را برعهده گرفتند، تشکر می‌کنم. مهم آن نبود که در پایان حسن روحانی بماند، زیبا این بود که هدف مهم که همان اتحاد بود را همگی لمس کردند.

روحانی با اشاره به اینکه خیلی‌ها از بسیاری از چیزها ازجمله از برندهای حزبی و جناحی گذشتند، متذکر شد: این گذشت یک معنای بسیار زیبایی دارد و نشان آن است که در ادامه راه نیز برای اهداف نظام و کشور از خود می‌گذریم.

رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: منظره‌های بسیار زیبایی در این انتخابات شکل گرفت که همگی حاکی از رشد و دست‌آموزی از گذشته بود.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه این روزها که از وزارتخانه‌های مختلف به نزد من می‌آیند و گزارش کار می‌دهند تا زمینه برای انتقال قدرت فراهم شود، بیشتر مشکلات را لمس می‌کنم اما امیدم کاسته نمی‌شود و مطمئن هستم حضور مردم نه تنها در انتخابات بلکه حمایت، هدایت و ارشاد مردم به این دولت تا پایان ادامه خواهد داشت.

روحانی با بیان اینکه برادر بسیار عزیزم آقای دکتر عارف بسیار اخلاقی عمل کردند و برمبنای هدف گام برداشتند، اظهار داشت: در تقلب احوال است که جوهر رجال مشخص می‌شود و من از همه آنها سپاسگذارم.

به گفته روحانی، ستادهای وی ازجمله ستادهایی بودند که پولی در بساط نداشتند اما چون امیدشان به خدا بود ناامید نشده و در راه پیروزی گام برداشتند.

رئیس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: سرمایه اصلی ما آبروی ما بود که در کف اخلاص گذاشتیم و به صحنه آمدیم و خیلی از مردم به ما کمک کردند و این کمک‌ها موجب ایجاد موجی شد که از شهر تا روستا را فراگرفت.

وی خاطرنشان کرد: باوجود آنکه من تنها به چند مرکز و استان سفر کردم و حتی وقت آن را نداشتم که بسیاری از شهرهای بزرگ را بازدید کنم اما رای من در روستاها نیز رای بسیار بالایی بود و بسیار شبیه رای مردم در شهرها و خارج کشور بود و این نشان می‌دهد که جامعه ما جامعه دیگری است و این پیام خوبی دارد.

وی ادامه داد: خوشحالم که جامعه امروز ما حال و هوایی توام با نشاط و پیروزی دارد و این پیروزی چقدر نشاط‌آفرین بوده است و این دستاورد بزرگی است که به ارمغان آمده خیلی از ناکامی‌هایی که مربوط به چهار سال گذشته بود این باران رحمت مردم که تبدیل به سیل شد همه را شست و امروز مردم نه تنها به دولت و نظام بلکه به یکدیگر نیز اعتماد دارند.

وی با بیان اینکه شور و شوقی در همه اقوام ایرانی دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: این پیروزی همه کشور را یکپارچه و یکصدا دچار شور و نشاط کرد.

حسن روحانی خاطرنشان کرد: من در یک جمله می‌خواهم به همه شما خسته نباشید بگویم و امیدوار باشم که با تلاش شما دولت تدبیر و امید به اهداف خود و شعارهایش دست یابد. می‌دانم که هیچ یک از شما دنبال حسن روحانی نبودید. من خود نیز به دنبال حسن روحانی نبودم بلکه همه ما بدنبال سربلندی ایران بودیم.

وی با بیان اینکه حضور هنرمندان از بازیگران گرفته تا موسیقی‌دانان در جشن امروز یک پیام بسیار مهم دارد، اظهار داشت:‌ این پیام مهم این است که همه با هم‌اید و قهرها تمام شده است و دوران اتحاد و یگانگی آغاز شده است.

رئیس جمهور منتخب مبنای دولت آینده را دولت شایسته سالاری و فراجناحی بودن خواند و گفت: سیاست ما سیاست جذب است نه دفع. هرکس به هرنامزدی رای داده برای ما عزیز است. خدا را گواه می‌گیرم کسی که به من رای داده با کسی که به سایر نامزدها رای داده به یک اندازه برای من عزیز است و ما تمام ۷۵ میلیون ایرانی را با چشم واحد نظاره می‌کنیم.

رئیس جمهور منتخب گفت: ما تلاش می‌کنیم تمام افراطی‌ها را با زبان نرم به اعتدال دعوت کنیم و به امید خدا در این کار موفق خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه مبارزه انتخاباتی تمام شده است، متذکر شد: زندگی همچنان جاری است و ایران همیشه پاینده است. بیایید به یکدیگر قول بدهیم که این روحیه نشاط و فداکاری را حفظ کنیم و امیدوار باشیم. مثل شمع با شمع امیدمان خودمان و دیگران را روشن کنیم و مطمئن باشید که از نور ما کم نخواهد شد و هزینه‌ای هم نخواهد داشت و همه‌جا روشن‌تر خواهد شد. دست در دست هم دهیم تا آخر به اهداف والای دولت و نظام برسیم.

حاشیه این مراسم:

* در این مراسم علاوه بر اعضای ستاد مرکزی انتخاباتی رئیس جمهور منتخب، افرادی چون مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور، فاطمه هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی مطهری نماینده تهران در مجلس، علی فلاحیان و علی یونسی وزرای اطلاعات دولت‌های سازندگی و اصلاحات، رسول منتجب‌نیا قائم‌‌مقام حزب اعتماد ملی و مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری حضور داشتند.
* اجرای این مراسم نیز همچون سایر همایش های روحانی در ایام تبلیغات انتخابات بر عهده رضا رشیدپور مجری سابق تلویزیون بود که در قسمتی از مراسم خطاب به علی مطهری گفت که من اصلاح‌طلبم اما آقای مطهری را دوست دارم که این حرف تشویق حضار و تشکر متقابل مطهری از آنها را در پی داشت.
* از نکات قابل توجه در این مراسم، حضور برخی چهره‌های فرهنگی – هنری همچون سیدعبدالحسین مختاباد(عضو شورای شهر تهران)، سهیل محمودی و پگاه آهنگرانی بود.
همچنین شهرام ناظری که از دولت فرانسه نشان شوالیه ادب و هنر دریافت کرده و بسیار کم اهل سخنرانی است، در این همایش به ایراد سخنرانی و پس از آن به اجرای موسیقی پرداخت.
او دلیل حضورش در این همایش سیاسی – انتخاباتی را شادی و امیدی که در چهره مردم گل کرده است و اینکه با اعتماد در انتخابات شرکت کردند و پیروز نیز شدند، عنوان کرد.
ناظری با اشاره به انتظارات و مطالبات جوانان از رئیس جمهور منتخب ملت گفت: «هنرمندان تقاضا دارند دولت تدبیر و امید به بخش فرهنگ و هنر توجه جدی داشته باشد چرا که این قشر استحقاق آن را دارند اما برخی از آنها، اکنون در گوشه انزوا قرار گرفته‌اند».
* معاون فرهنگی – اجتماعی ستاد انتخاباتی روحانی هم در سخنانی به ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در انتخابات یازدهم برای انتخاب «رئیس جمهوری معتدل و خِرَدگرا» اشاره کرد و معمار آن را آیت‌الله رفسنجانی معرفی کرد.
صالحی همچنین به نظرسنجی و هیئت حل و فصل اشاره و اضافه‌ کرد: پس از تشکیل جلسات با نمایندگان آقایان روحانی و عارف و تأکید کمیته نظرسنجی بر استقبال عمومی از آقای روحانی نتیجه این شد که ایشان به عنوان نامزد نهایی در صحنه بماند.
* رئیس جمهور منتخب ملت ساعت ۱۱:۳۰ وارد سالن شد که با ورود او و اشاره رشیدپور، با شعار «صل علی محمد/ یار بهشتی آمد» حضار مورد استقبال قرار گرفت.
حجت‌الاسلام روحانی به دلیل فرصت اندکی که تا زمان اذان ظهر برای سخنرانی داشت، دقایقی برای تقدیر از فعالان ستادهای انتخاباتی اش در سراسر کشور سخن گفت و با تشریح شرایط کشور از آنها خواست که همچنان یار و مددکار او در دولت آینده باشند.
در خلال سخنرانی روحانی وقتی از حمایت‌های چهره‌های سیاسی اثرگذار از خود قدردانی کرد، برخی حضار از او خواستند که از عارف هم تشکر کند که وی با بیان اینکه “هنوز حافظه‌ام اینقدر ضعیف نشده”، از معاون اول دولت اصلاحات هم تقدیر کرد.
منبع :آبشار نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد