تاریخ درج خبر : 1393/05/11
کد خبر : ۳۲۱۴۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تعطیلات شلوغ برای بیمارستان های استان در غیاب بخش خصوصی/ سپید جامگان سلامت تعطیلات نداشتند/ خدمت رسانی به بیش از سه هزار بیمار در تعطیلات عید فطر

سایت استان: در این چند روز که اکثر نگاه ها به وضعیت زیرساخت های گردشگری استان معطوف شده، از آن انتقاد نموده و این وضعیت را برای پذیرایی از این همه گردشگر به کهگیلویه و بویراحمد مناسب نمی دانند؛ سپیدجامگان بیمارستان های استان کهگیلویه و بویراحمد در سکوت و آرامش و برای حفظ سلامتی مسافران و مردم یاسوج در ایام تعطیلات نوروز به بیش از سه هزار بیمار ارائه خدمت نمودند تا ثابت کنند “حوزه سلامت” تعطیلی نمی شناسد.

IMG10115228

به گزارش سایت استان، این روزها و بر اساس آمار اعلام شده از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگاران؛ بالغ بر 800هزار مسافر به شهرستان های بویراحمد و دنا سفر کردند.

یکی از مهم ترین مسائل در کنار امکانات رفاهی، خدمت رسانی بهداشت و درمان به مسافران نوروزی است. در این زمینه آمار اعلام شده از طرف بیمارستان های استان از افزایش 35 تا 50 درصدی مراجعه به اورژانس و بخش اتفاقات بیمارستان های شهید بهشتی و امام سجاد(ع) یاسوج و در کنار آن افزایش 30 درصدی ماموریت امدادگران اورژانس 115 نسبت به روزهای عادی حکایت دارد.

شهید بهشتی بیشترین آمار مراجعه/ بیش از 2هزار بیمار سرپایی و 264 مورد بستری

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: به خاطر موقعیت خاص این بیمارستان و واقع بودن آن در مرکز شهر، مراجعه به این بیمارستان بیشتر از سایر بیمارستان های استان است.

دکتر ذاکر سعیدی نژاد افزود: در ایام تعطیلات عید فطر 2 هزار و 164 بیمار به صورت سرپایی در این بیمارستان مداوا شدند و 219 مورد نیز بستری شدند.

وی تصریح نمود: در مجموع 2هزار و 383 بیمار به اتفاقات این بیمارستان مراجعه نمودند که نسبت به روزهای عادی افزایش 40 درصدی را نشان می دهد.

مراجعه 733 بیمار به اتفاقات بیمارستان امام سجاد(ع)

بیمارستان امام سجاد(ع) نیز در این ایام شاهد افزایش مراجعه 20 درصدی نسبت به روزهای عادی خود بود. در این بیمارستان بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه؛ 653 بیمار به صورت سرپایی مداوا و 80 بیمار نیز بستری شدند.

9903_462

219 ماموریت امدادگران 115 در سه روز/ افزایش 30 درصدی ماموریت ها

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از حجم بالای ارائه خدمات در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به روزهای عادی خبر داد و عنوان کرد: افزایش 30 درصدی در ماموریت های غیر تصادقی در این ایام نسبت به روزهای عادی شاهد بودیم.
جلال پوران فرد تاکید کرد:بر این اساس در این سه روز تعطیلات عید فطر ،355 ماموریت توسط امدادگران 115 صورت گرفت که از این تعداد64 ماموریت تصادفی با 74 مصدوم و سه فوتی بوده است.
ارائه این خدمات در کنار تعطیلی مطب و کلینیک های شبانه روزی بخش خصوصی، قابل تقدیر و تحسین است، اما باید برای کمک گرفتن از ظرفیت های بخش خصوصی در ایام تعطیلات و شیفت بندی آنها نیز سازمان نظام پزشکی و متولیان امر اقدام ضروری و جدی صورت دهند.
بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ما، متاسفانه تمامی کلینیک های و مراکز شبانه روزی بخش خصوصی در ظول ایام تعطیل، ارائه خدمت نمی کردند و عملا بار خدمات درمانی بر دوش دو بیمارستان مرکز استان بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد