تاریخ درج خبر : 1393/05/12
کد خبر : ۳۲۱۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

توانایی مدیران بر اساس جذب اعتبار سنجیده می شود/ روش های جدید تامین مالی برای سرمایه گذاری در استان

سایت استان: معاون برنامه ریزی استاندار گفت: با توجه به مشخص شدن چگونگی جذب اعتبار از مرکز، عملکرد مدیران استانی براساس جذب این اعتبارات سنجیده می شود.

دکتر نوروزی افزود: برخی از پروژه های عمرانی در سطح کشور به اسم پروژه ملی اما مشترک بین استانها تعریف شده است که لیست این پروژه ها احصا شده است و دقیقا مشخص شده چه دستگاهی اجرایی استان از محل چه ردیفی در قالب پروژه ملی مشترک می تواند پول بگیرد.

IMG_4797
وی ادامه داد: در ماده واحده قانون بودجه که 22 تبصره دارد در هر تبصره و هر بند ظرفیتی برای دستگاههای اجرایی استانی تعریف شده به عنوان مثال مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از فلان تبصره و فلان بند می تواند پیگیری کند و از کشور اعتبار بگیرد. و اگر مدیر دستگاه پیگیری نکند بالتبع اعتباری هم دریافت نمی کند.
وی بیان داشت: تبصره ها و بند هایی که از طریق آنها میتوان اعتبار جذب کرد نیز تهیه و به دستگاهها اجرایی اعلام شده است.
نوروزی با اشاره به لیست جداول شماره 9 ردیف های متفرقه پیوست ماده واحده بودجه کل کشور، تصریح کرد: اعتبار این متفرقه ها دوبرابر آن اعتباری است که به کل استانها می دهند و رقم بزرگ و قابل ملاحطه ای است و در آن هم مشخص شده که چه دستگاهی از محل چه منابعی می تواند جذب اعتبار کند.
وی گفت: این سه سرخط کلی به دستگاههای استانی اعلام شده و مدیران باید خود پیگیر باشند.
معاون برنامه ریزی استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به شروع سال مالی 93 و مشخص شدن منابع جذب اعتبار به همه دستگاههای اجرایی استان اعلام شده که بعد از تعطیلات عید فطر پیگیر جذب این اعتبارات از محل منابع سه گانه که هیچکدام استانی نبوده و ملی هستند، باشند.
مسیر مشخص و ریل گذاری شده است و مدیران فقط باید پیگیر باشند و گزارش های مستمر و مکرر به استاندار در خصوص توفیق مدیران دستگاههای اجرایی داده خواهد شد و بر این اساس توانایی مدیران نیز سنجیده می شود.

روش های جدید تامین مالی برای سرمایه گذاری

دکتر نوروزی همچنین گفت: مبلغ 1 میلیارد و 670 میلیون دلار که رقم بزرگی است برای سرمایه گذاری به صورت فاینانس در استان اختصاص پیدا کرده و چون در این زمینه تجربه قبلی نداریم و از این ظرفیت استفاده نشده، مدیران دستگاههای اجرایی برای استفاده از این فاینانس توجیه شده و جلسات مشترکی برای چگونگی استفاده دستگاهها از این منبع برگزار شده است.
ماده 56 قانون الحاق موادی به قانون تنطیم بخشی از مقررات دولت و برای این موضوع نیز توجیه شده اند.
وی تعداد پروژه هایی که می توانند از این اعتبار استفاده کنند را 20 تا 25 پروژه عنوان کرد و ادامه داد: پروژه هایی که در پیوست قانون بودجه آمده اند می توانند از این فاینانس استفاده کنند.
وی این پروژه ها را شامل پروژه های استانی نظیر آبرسانی ، فاضلاب، سد سازی، راه آهن اقلید یاسوج و به صورت کلی پروژه هایی که دارای انتفاع برای سرمایه گذارهستند معرفی کرد.
نوروزی در پایان گفت: امیدواریم مدیران باپیگیری این مسیر و دنبال کردن آن بتوانند تحولی در استان صورت گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد