تاریخ درج خبر : 1392/04/01
کد خبر : ۳۲۲۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 5 هزار وام خوداشتغالی به افراد نیازمند استان پرداخت شد

سایت استان: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت بیش از پنج هزار و 154 فقره وام خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال 91 از سوی کمیته امداد امام ( ره) این استان خبر داد.

فرهادی میزان وام پرداختی به متقاضیان طرح های مشاغل خانگی و خوداشتغالی را در استان افزون بر 265 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: سال گذشته افزون بر 51 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در سرفصل های مختلف به مستمندان و افراد نیامند این استان پرداخت شد.
ˈعبدالمجید فرهادیˈ روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: این میزان تسهیلات به هفت هزارو 949 نفر از نیامندان این استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که میزان مشارکت ها و کمک های مردمی در همه سرفصل های از قبیل صدقات، ذکات، جشن عاطفه ها و طرح های اکرام و ایتام نیز در سال 91 حدود 50 میلیارد ریال بوده است.

فرهادی افزود: این موضوع اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای حضور و مشارکت بیش از پیش خیرین و افراد متمکن نسبت به این نهاد حمایتی را دوچندان خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه وبویراحمد گفت: میزان کمک های جزئی به افراد نیازمند بدون در نظر گرفتن میزان اعطای تسهیلات بانکی نیز افزون بر 315 میلیارد ریال بوده است.

فرهادی یکی از سیاست ها و رویکردهای مهم کمیته امداد امام (ره) توانمند سازی واشتغالزایی جامعه هدف خود و خروج تدریجی خانوار های زیرپوشش این نهاد حمایتی عنوان کرد.

وی افزود: یکی دیگر از سیاست های راهبردی کمیته امداد در کنار توانمند سازی خانوارها فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای، آشنایی زنان سرپرست خانوار با انواع مشاغل خانگی و مشاوره شغلی رایگان برای مجریان طرح ها است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک هزار و 47 نفراز مددجویان این نهاد به اردوهای سیاحتی و زیارتی اعزام شدند، افزود: امسال نیز با استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی در استان شور و نشاط و شادابی را برای جوانان به ویژه جامعه هدف خود فراهم خوایم کرد.

وی گفت: امسال نیز موضوع سلامت و درمان خانوارهای زیرپوشش یکی از رسالت های اصلی کمیته امداد خواهد بود.

فرهادی با بیان اینکه هم اکنون چهارهزار یتیم زیر 18 سال در استان وجود دارد، افزود: تنها سه هزار و 300 نفراز آنها دارای حامی هستند.

وی خواستار همکاری بیش از پیش رسانه ها و متولیان امور فرهنگی و اجتماعی برای تشکیل حلقه های خیرین و گسترش حضور و مشارکت های مردمی در استان شد.

فرهادی فزود: باید بتوان از ظرفیت های عمومی جامعه و تشکیل حلقه های نیکوکاری در سطح شهرها ، بخش ها و حتی محله های کوچک شهری و روستایی فرهنگ انفاق و نیکوکاری و ایجاد حس همبستگی را در مردم نهادینه کرد.

وی همچنین از برگزاری طرح اوقات فراغت و شرکت بیش از یک هزارنفر از مددجویان این استان در تابستان سال جاری خبرداد.

فرهادی از آمادگی اردوگاه تفریحی این نهاد حمایتی واقع درمنطقه ˈدهنویˈ یاسوج برای فصل پرکردن اوقات فراغت جوانان و خانوارهای زیرپوشش در تابستان امسال خبر داد و گفت: در هشت دوره 80 نفره مددجویان مادر و دختر در این اردوگاه حضور خواهند یافت.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد