تاریخ درج خبر : 1391/07/01
کد خبر : ۳۲۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشجویان “مهندسی مواد” با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند

نبود آزمایشگاه، کمبود امکانات و فضای فیزیکی، عدم گذراندن واحدهای عملی و آزمایشگاهی و بی‌توجهی مسئولان دانشگاه تنها بخشی از مصائب و مشکلات دانشجویان رشته مهندسی مواد دانشگاه یاسوج است.

به گزارش سایت استان، رشته مهندسی مواد چهار سال قبل در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه یاسوج با پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی آغاز به کار کرد.

بعد از گذشت چهار سال و با وجود اینکه تنها حداقل امکانات آزمایشگاهی برای این رشته در دانشگاه یاسوج نیز فراهم نشده است، زمزمه ایجاد مقطع کارشناسی ارشد این رشته به گوش می‌رسد.

به گفته تعدادی از دانشجویان رشته مهندسی مواد بعد از گذشت چند سال و در خردادماه سال جاری آن هم با کلی نامه‌نگاری و مکاتبه تعدادی دستگاه برای آزمایشگاه خریداری شد که به نظر می‌رسد حداقل‌های در نظر گرفته شده از دید مسئولان برای این رشته است.

این دانشجویان که به دلیل عدم گذراندن برخی از واحدهای درسی خود به خصوص واحدهای عملی و آزمایشگاهی سردرگم و بلاتکلیف هستند، می‌گویند: چه لزومی دارد که رئیس دانشگاه و مسئولان به دنبال ایجاد مقاطع تحصیلات تکمیلی باشند در حالی که به امکانات حداقلی برای مقطع کارشناسی رشته مهندسی مواد بسنده کرده‌اند.

دانشجویان این رشته به حدی با کمبود امکانات دست و پنجه نرم می‌کنند که مسئولان دانشگاه برای اینکه آنها واحدهای عملی خود را هر طوری که هست سپری کنند برای گذراندان مثلاً کارگاه ریختگری، دانشجویان را به مجتمع فولاد باقری برده‌اند که به هر حال دروس عملی را طی کرده باشند.

همچنین دانشجویان این رشته که برخی از آنها در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای تهران و امیر کبیر قبول شده‌اند نیز برای بدست آوردن مدرک مربوط به فارغ‌التحصیلی با مشکل مواجه شده‌اند.

حال جای این پرسش از مسئولان دانشگاه یاسوج باقی می‌ماند که چرا رشته‌ای که در مقطع کارشناسی با مشکلات فراوانی روبرو و از حداقل امکانات اولیه برای دروس عملی و آزمایشگاهی بی‌بهره است، به جای حل و برطرف کردن مشکلات آن به دنبال مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی در آن رشته هستند.

آیا این نوعی فرار از مشکلاتی و عدم پاسخگویی به مشکلات دانشجویان که قرار است روزی آینده‌ساز این جامعه باشند؛ نیست.

سایت استان آماده انتشار دیگر مشکلات دانشجویان دانشگاه یاسوج و پاسخگویی مسئولان این دانشگاه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    در ادامه مشکلات مربوط به رشته مهندسی مواد،با فارغ التحصیل شدن عده ای از دانشجویان این رشته که شرایط یکسان با افرادی که در کنکور ارشد پذیرفته شده اند دارند، موافقت نمی شود و این یعنی بی عدالتی

پربازديد