تاریخ درج خبر : 1392/04/02
کد خبر : ۳۲۵۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره هنرهای تجسمی استان در یاسوج برگزار شد

سایت استان: جشنواره هنرهای تجسمی استان کهگیلویه و بویراحمد به همت انجمن هنرهای تجسمی استان در یاسوج برگزار شد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در یاسوج خبر داد.
مهدی ابدالی در گفتگو با خبرنگار سایت استان با بیان اینکه این جشنواره همزمان با سایر استان ها بین جوان های 17 تا 20 سال برگزار می شود اظهار داشت: این جشنواره در رشته های گرافیک، تصویرسازی، حجم، عکس، رنگ روغن، نقاشی و خوشنویسی و به مدت یک روز برگزار شد.

71
وی تصریح کرد: نفرات اول رشته های مختلف به تعداد 10 نفر به جشنواره ملی هنرهای تجسمی کشور که در گرگان برگزار می شود اعزام می شوند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد آقایان حقیقی، ملایی، انصاری و شریفی که از فعالان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی در استان هستند را داوران این جشنواره عنوان کرد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باتوجه به سیاست های خود درخصوص حمایت از هنرمندان رشته های مختلف هنری از برگزاری نمایشگاه های هنرمندان هنرهای تجسمی در استان حمایت می کند که در خلال برگزاری نمایشگاه ها آثار هنرمندان خریداری می شود.
وی با اشاره به برگزاری آرت اکسپو در سال گذشته افزود: در سال گذشته نزدیک به 13 میلیون تومان از آثار هنرمندان در آرت اکسپو خریداری شد که خرید آثار هنری هنرمندان هنرهای تجسمی استان امسال نیز برگزار خواهد شد.
ابدالی با اشاره به توان بالای هنرمندان هنرهای تجسمی استان در سطوح مختلف جشنواره ای و نمایشگاهی ابراز داشت: با رایزنی با امور هنری و دفتر هنرهای تجسمی به دنبال برگزاری چند نمایشگاه در خارج از کشور برای هنرمندان هنرهای تجسمی استان هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد