تاریخ درج خبر : 1393/05/14
کد خبر : ۳۲۶۹۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

50 درصد روابط‌ عمومی‌ها‌ با اصحاب رسانه بیگانه هستند

رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه‌مندی از برخی ادارات و ارگان‌ها نسبت به اصحاب رسانه، گفت: 50 درصد روابط عمومی‌های ادارات و سازمان‌ها با نشریات، خبرنگاران و کار خبری بیگانه هستند.

به گزارش سایت استان، جمشید ضرابی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که به همت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: واژه خبرنگار یادآور زحمات خالصانه افرادی است که در راه آگاهی‌بخشی به جامعه گام برمی‌دارند.

IMG_3465

رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در تقویم جمهوری اسلامی ایران 17 مرداد به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است، گفت: پیشینه نامگذاری این روز به شهادت شهید محمود صارمی در مزار شریف افغانستان برمی‌گردد.

ضرابی ادامه داد: 17 مردادماه نمادی از تلاش و سختکوشی افرادی است که عاشقانه و بی‏‌پروا در عرصه وسیع اطلاع‏‌رسانی با عشقی وصف‏‌ناپذیر انجام وظیفه می‌کنند.

این مسئول ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر و تمامی اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امیدواریم مسئولان در این روز خبرنگاران را فراموش نکنند و به نحوی از زحمات بی‌شائبه آن‌ها قدردانی کنند.

وی در بخشی از سخنان خود به تاریخچه و تولد روزنامه در کشور و استان اشاره کرد و گفت: از تولد روزنامه در کشور یکصد و 80 سال می‌گذرد و در کهگیلویه و بویراحمد نیز نزدیک به سه دهه است که به فعالیت مشغول هستند.

رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: قریب به 50 روزنامه‌ها، نشریات، هفته‌نامه، ماهنامه، گاه‌نامه و… در استان وجود دارد.

ضرابی در توصیف خبرنگار واقعی گفت: خبرنگاری موفق است که رسالت خود را به صورت قاطع انجام دهد و وام‌دار گروه و حزب خاصی نباشد.

این مسئول با تاکید بر اینکه خبرنگاران نباید از رویدادها و وقایع روز عقب بمانند، گفت: مثلا اگر اتفاقی امروز رخ دهد دلیلی ندارد رسانه با گذشت چندین روز از آن رویداد مطلب و یا موضوعی در خصوص آن از طریق رسانه خود مطرح کند.

وی اذعان کرد: خبرنگاران در هر شرایطی که وارد شوند نباید وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی را از یاد ببرند.

رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه‌مندی از برخی ادارات و ارگان‌ها نسبت به اصحاب رسانه اذعان کرد: 50 درصد روابط عمومی‌های ادارات و سازمان‌ها با نشریات، خبرنگاران و کار خبری بیگانه هستند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بی نام گفت:

    آرزوی توفیق و باروری بیشتر برای خبرنگاران….

  • ناشناس گفت:

    ضرابی جوان پرتلاش راستگو صادق و با پشتکاری است برایش آرزوی موفقیت داریم

پربازديد