تاریخ درج خبر : 1393/05/14
کد خبر : ۳۲۷۲۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

ابلاغ سند راهبردی پدافند زیستی به تمام دستگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: محمود مومن‌نسب ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان گفت: پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد شامل 11 کارگروه و سه قرارگاه (زیستی، سایبری و پرتوئی) است.

مدیرکل‌پدافندغیرعامل‌کهگیلویه‌و‌بویراحمد ابلاغ مکتوب سند راهبردی پدافند زیستی به تمام دستگاه‌های مرتبط کهگیلویه و بویراحمد را از اولین اقدام قرارگاه زیستی در سال‌ جاری برشمرد.

IMG11120322

وی افزود: تهدیدهای زیستی از مهمترین معضلات و مشکلات نوظهور پیش روی سلامت جامعه جهانی است و قدرت نفوذ آن از بیشتر تهدیدات فراتر رفته است.

مومن نسب در خصوص فلسفه تشکیل قرارگاه پدافند زیستی گفت: قرارگاه پدافند زیستی (بیولوژیک) به منظور رصد و دفع انواع تهدیدات زیستی در قالب برنامه ریزی و تفکر نوین و بر اساس نیاز روز تشکیل شده است.

وی در ادامه تاکید نمود: مدیران دستگاههای اجرایی عضو قرارگاه در فضای زیستی موظفند با شناسایی جهت عمده و اصلی تهدیدات زیستی که بصورت مجهول جامعه را تهدید می کنند مقابله و با استفاده از امکانات، تدابیر و قوانین بازدارنده نسبت به دفع و خنثی سازی تهدیداقدام نمایند.

مدیرکل‌پدافندغیرعامل‌ استان عنوان کرد: ایجاد جو روانی و بی‌اعتمادی در عرصه بهداشت، امنیت دارویی، غذایی و آسیب به زیرساخت های تاسیساتی، اقتصادی از مهمترین اهداف تهدیدات زیستی است.

فرسودگی لوله‌های آب شرب کهگیلویه و بویراحمد خطری برای سلامتی مردم است

فتاح محمدی ظهر امروز در جلسه پدافند غیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ایمن‌سازی دستگاه‌های خدمات‌رسان به مردم از جمله مهم‌ترین اهدافی است که در پدافند غیر عامل دنبال می‌کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیش‌بینی، رصد، حفاظت، تصمیم‌گیری، نجات و امداد از جمله فرآیندی است که دستگاه‌های استان باید در مواقع مشاهده بحران از این طریق با آن مبارزه و آن را برطرف کنند.
وی ادامه داد: کمترین آثاری که جلسات پدافند غیر عامل دارد این است که حساسیت و نظارت بیشتری در دستگاه‌های استان در این زمینه می‌آید.
این مسئول تصریح کرد: امروزه به دلیل گسترده شدن گردشگری اثرات غیر بهداشتی بر انواع مواد غذایی تاثیر دارد که این خود زمینه بروز مشکلات را فراهم می‌کند.
محمدی افزود: متاسفانه برخی از شبکه‌های آبرسانی آب شرب در شهرستان‌های استان فرسوده هستند و این فرسودگی موجب ترکیدگی و هدر رفتن آب هم می‌شوند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ترکیدگی لوله‌های آب شرب باعث آلودگی آب مصرفی مردم می‌شود که مصرف این آب بخشی از جامعه را با خطر و تهدید روبه رو می‌کند.
وی گفت: خطرات زیست محیطی در قالب مواد غذایی و یا روابط انسانی انتقال داده می‌شود که نیاز است دستگاه‌های اجرایی استان متناسب با شرح وظایف خود دوره‌های آموزشی پدافند غیر عامل برگزار کنند.
این مسئول، برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند غیر عامل را در جهت مصون سازی جامعه از خطرات، لازم و ضروری دانست و خاطر نشان کرد: آمادگی وجود دارد که دوره‌های آموزشی پدافند غیر عامل به صورت عمومی و تخصصی برگزار شود و باید عملکرد و نتایج آن به مسئولان امر گزارش داده شود.
محمدی اضافه کرد: با انجام به موقع وظایف خطرات احتمالی زیست محیطی را کاهش و سطح آگاهی مردم را افزایش دهیم، ضمن اینکه اصحاب رسانه نقش مهمی را در تبیین افکار عمومی و داشتن جامعه سالم بر عهده دارند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد