تاریخ درج خبر : 1393/05/15
کد خبر : ۳۲۷۵۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

زارع پور: تنویر افکار عمومی به رسانه های تحلیل گر نیاز دارد

سایت استان: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تنویر افکار عمومی به رسانه های تحلیل گر نیازمند است، گفت: خبرنگاران و رسانه های ارتباط جمعی ˈهمواره از تحلیل محتوایی در فرایند کار اطلاع رسانی برای بیان مشکلات و نارسایی ها غافل نشوند.

هادی زارع پور روز سه شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران کهگیلویه وبویراحمد افزود: رسانه و ارتباطات یکی از ارکان مهم و اساسی جامعه مدرن امروزی است.

IMG_3471

وی به نقش جهت دهی، هدایت گری و روشنگری افکارعمومی از سوی رسانه های جمعی و روابط عمومی ها به عنوان چشمان بینا و پل ارتباطی میان مردم و مسوولان اشاره و با بیان برخی ویژگی ها و شاخص های ارزیابی آنها ، افزود: امروزه جامعه شناسان و تحلیل گران علوم ارتباطات مجموعه روابط عمومی ها و حتی رسانه ها را به سه دسته تقسیم کرده اند.

زارع پوراظهار کرد: دسته اول شامل رسانه ها و یا روابط عمومی های توجیه گر که تنها با برخی توضیحات غیرمنطقی به دنبال توجیه عملکرد ضعیف خود در مجموعه مربوطه هستند.

وی بیان کرد: دسته دوم شامل روابط عمومی های تحت عنوان تدوین گر که تنها مشغول انجام برخی وظایف و فعالیت های روزمره و معمول خود هستند و در حقیقت رخدادها و اتفاقات درون مجموعه ای خود را روایتگری می کنند.

زارع پور افزود: این بخش از روابط عمومی ها و حتی خبرگزاری ها و مطبوعاتی که در اندیشه کار روزمرگی هستند چندان مطلوب و مورد نظر نخبگان و تحلیل گران و فعالان ارتباطات و دنیای مدرن امروزی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد دسته سوم و گروه مطلوب عصر ارتباطات امروز را شامل روابط عمومی ها و رسانه های تحلیل گر خواند و گفت: این نوع رسانه ها و روابط عمومی های پویا فراتر از فعالیت های روزمره و با نگاه تیزبین در اندیشه تحول و جهت دهی واقعی مردم و جامعه هستند.

زارع پور با بیان اینکه مجموعه گسترده آموزش وپرورش همواره از نقدهای منصفانه، عالمانه و دلسوزانه رسانه ها استقبال و اهرمی نظارتی برای بهبود و تعالی وضعیت خود می داند، اظهار کرد: البته رسانه ها باید از بیان عملکردها و هنرها در کنار انعکاس ضعفها و نارسایی های این مجموعه دریغ نکنند.

وی بیان حقایق، صحت و پرهیز از دروغ گویی را سه ویژگی بارز در یک رسانه مطلوب دانست و با اشاره به تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درزمینه رعایت اخلاق رسانه ای در نظام اسلامی، گفت: تعهد، بصیرت، روشنگری، نقد منصفانه و لحاظ کردن مصلحت جامعه از شاخص های اساسی کار حرفه ای در حوزه رسانه ها و مطبوعات است.

هادی پورضمن تقدیر از همکاری تنگاتنگ و ارتباط مستمر و مفید رسانه های جمعی استان با مجموعه آموزش و پرورش و انعکاس روزانه اخبار این اداره کل، گفت: سالانه بیش از پنج هزار خبر از حوزه های 13 گانه آموزش و پرورش استان بر روی سایت این اداره کل قرار می گیرد.

وی نرخ پوشش تحصیلی در کهگیلویه وبویراحمد را 99.5 درصد اعلام کرد و افزود: آموزش و پرورش این استان در این راستا جزو چهار استان برتر کشور است.

وی با اشاره به درصد قبولی دانش آموزان سال سوم متوسطه نسبت به میانگین کشوری نیز گفت: میانگین قبولی دانش آموزان این مقطع تحصیلی در سال 90 و 91 حدود 57 درصد بود که امسال با 20درصد افزایش به 78 درصد رسید.

هادی پور از برگزاری همایش 900 مدیر و فرهنگی دوره متوسطه و پروژه مهر در 22 مرداد امسال و با حضور برخی مقامات کشوری و استانی در یاسوج خبر داد.

17 مرداد، سالروز شهادت محمود صارمی شهید عرصه قلم و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد