تاریخ درج خبر : 1392/04/03
کد خبر : ۳۲۸۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت 96درصدی ورزشگاه یاسوج/تنها پروژه مهرماندگار استان

مهر ماندگار لقب پروژه‌های مهم عمرانی در دولت کنونی است که در هر گوشه از کشور و در استان‌های مختلف تعدادی از آن‌ها وجود دارد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد همان‌گونه که مسئولان گفته‌اند، تعداد 26 پروژه مهر ماندگار توسط دولت تعریف شده که تاکنون هیچ‌یک از آن‌ها به بهره‌برداری نرسیده‌اند.

از این میان تعدادی پروژه‌های مهر ماندگار مربوط به راهسازی و جاده‌های استانی است و تعدادی دیگر هم پروژه‌هایی همچون مجتمع‌های فرهنگی، ورزشگاه‌ها و بیمارستان‌هاست.

کار در پروژه‌های مهر ماندگار تا یک سال پیش که اوضاع اعتبارات بد نبود به خوبی پیش می‌رفت؛ تا جایی که برای نمونه مردم شهر یاسوج دیگر به راه‌اندازی طرح بزرگی همچون بیمارستان 200 تختخوابی امیدوار شده بودند.

اما به یکباره با رو به پایان رفتن عمر دولت کنونی بسیاری از پروژه‌ها رنگ رکود را به خود دیدند که برای نمونه اکنون پروژه بیمارستان بزرگ یاسوج به کل تعطیل است.

در این میان یکی دیگر از طرح‌هایی که بسیار مورد توجه مردم استان و به خصوص جوانان قرار گرفته موضوع ساخت ورزشگاه بزرگ 15 هزار نفری شهر یاسوج یا همان استادیوم شهید علی فتاحی است.

با موفقیت‌هایی که فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در دو – سه سال گذشته کسب کرده و حضور تیمی مانند شهرداری یاسوج در رده‌های بالای لیگ‌های مهم کشوری چشم همه به افتتاح و بهره‌برداری این ورزشگاه دوخته شده است.

در بازدیدی که چند روز قبل از این ورزشگاه داشتیم مشخص شد که کار بر روی آن به شدت در حال انجام است و کارفرمایان و کارگران در قسمت‌های مختلف انجام وظیفه می‌کنند.

13920403000404_PhotoL[1]

در بدو ورود به ورودی این ورزشگاه تقریباً رو به تکمیل، یکی از کارفرمایان که به شدت از قطعی برق عصبانی بود، اظهار کرد: آقا تو رو به خدا بگویید که مردم و مسئولان از ما تکمیل هرچه سریع‌تر ورزشگاه را می‌خواهند و اداره برق به دلیل بدهی اداره‌کل تربیت بدنی برق ما را هم قطع کرده که موجب وقفه در کار شده است.

این دلخوری و گلایه در نزد کارگرانی که زیر آفتاب مترصد جوش دادن فلزات بودند هم وجود داشت و این خود به نوعی اخلال در تکمیل تنها پروژه مهر ماندگار استان محسوب می‌شود.

برای جویا شدن از وضعیت ساخت و تکمیل این ورزشگاه که عبارت مهر ماندگار را با خود به همراه دارد، سراغ مسئولی برای پاسخگویی را گرفتیم که آدرس مهندس سعید احمدی سرپرست نظارت بر ساخت استادیوم را به ما دادند.

احمدی که به شدت از قطعی برق کلافه به نظر می رسید، اما با خوشرویی جوابگوی سؤالات ما شد.

مسئول نظارت بر ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری شهید فتاحی یاسوج از پیشرفت 96 درصدی آن خبر داد و گفت: کارهای نازک کاری تقریباً در حال تمام شدن است و اگر مسئولان اعتبارات را به دست ما برسانند ظرف یک ماه آینده آن را تحویل خواهیم داد.

احمدی از تکمیل شدن سازه فضایی به زودی خبر داد و گفت: دوستان ما در قرارگاه خاتم در حال تکمیل این سازه هستند.

وی افزود: صندلی‌های سبز در حال نصب شدن بوده و تأسیسات دکل برق و دوربین هم به زودی تکمیل خواهند شد.

این مسئول در امر نظارت ساخت پروژه مهر ماندگار شهر یاسوج از اتمام کار رنگ‌آمیزی گفت و افزود: کار نمای ورزشگاه هم به سرعت در حال پیشرفت است و با اتمام این کارها تنها نصب شیرآلات و اتصالات را داریم که پس از نصب درب ورودی ورزشگاه، این کار نیز انجام خواهد شد.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد