تاریخ درج خبر : 1393/05/15
کد خبر : ۳۲۸۸۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

«از دل خون، خون بنگارم»

سایت استان: مظفر عدالت نسب*

نمی شود از کنار این روز ساده گذشت،روزی که پیکر پاک صاحب رسالت قلم در خون پاکش غلتید و منزلت قلم سرخ فام جاودانه سبز فام بر بوستان اندیشه و در دفتر تقویم روزگار به نام روز خبرنگار قامت گرفت .
برای همه افراد آزاده این روز ،روز 17مرداد سالروز شهادت محمود صارمی در مزار شریف افغانستان سخت و آزار دهنده است ، بویژه برای جامعه رسانه و علی الخصوص خانواده ایرنا که با از دست دادن رادمردی از تبار اندیشه برای همیشه میراث دار روز خبرنگار است.

چه تلخ است و باید از دل خون،این حدیث تلخ را از خون نوشت،زیرا در چنین روزی 17مرداد، رسالتی تا سرحد نثار جان رقم خورد و تیر جهل قبیله ی ددمنش، شقیقه سفیر فرهنگ و صلح را نشانه رفت و برای ابد چهره کریه تروریسم طالبانی را تابلو و برملا کرد.

مگر می شود از کنار این روز ساده گذشت،آنگاه که خبر ناتمام ماند و کمی بعد از آن خبرنگار خود خون نگار شد و نیز سوژه خبرنگاران و رسانه های بین المللی شد.

مزار شریف سقوط کرد!،این آخرین تیتر زنده یاد شهید محمودصارمی عزیز بود و کمی بعد از آن سفیر قلم قامت سبزش درخون سرخ حسینی اش غلتید و روح بلندش معراجی شد.

مگر می شود از کنار روز خبرنگار آسوده گذشت و سوگ کوچ سفیران اندیشه را در جبهه های جنگ، سقوط هواپیمای خبرنگاران و معراجی شدن آلاله هایی چون مهدی میرافضلی، سپهدار ساجدی، مسعود مشایخی، حسین ضامن، علی نبی پور انگجی ، حسین فرهاد کوهپایی و پرستوی جاویدالاثر کاظم اخوان و سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی را فراموش کرد.

17مراد،سالروز شهادت محمود صارمی روز پاسداشت خبرنگاران، همان میراث داران قلم است و همه می دانیم که رسالت قلم چه بسیار تکلیف سختی است که مصداق آن ˈن والقلم ومایسطرونˈ است،روزی برای بازنگری در این حرفه مقدس و پاسداشت این رسالت با تاسی از گوهر صداقت و امانت از سوی دارندگان این مشغله و درک اهمیت و مشقات این حرفه از سوی مخاطبان فراگیر این حرفه .

روز 17مراد، فرصتی برای تجلیل از مجاهدت خادمان گمنام عرصه اطلاع رسانی و از طرفی تاملی بر منزلت و جایگاه این شغل شریف است که اخلاق حرفه ای زینت بخش و تکمیل کننده مساعی و رنجهای پرشمار آن است.

اگر چه تجلیل از رسالت قلم،صاحبان قلم و شهدای قلم در حوصله قلم عاجز نمی گنجد، اما این نوشتار بهانه ای برای تجلیل از مقام والای شهدای عرصه قلم بویژه شهید صارمی است و فرصتی شد برای خداقوتی از خادمان اندیشه ورز و هنرمند عرصه اطلاع رسانی که همواره وقت و بی وقت تمام قد برای خدمت به رسالت قلم ثابت قدم آماده اند.

روح شهدای خبرنگار گرامی و راهشان پر رهرو باد.

* رئیس خبرگزاری ایرنا در کهگیلویه و بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد